جستجوی پیشرفته

خطرناک ترین پل ها در جهان / تصاویر

خطرناک ترین پل ها در جهان

پل‌ها سازه‌هایی بسیار مهم هستند که سبب راحت شدن حرکت در مناطق صعب‌العبور می‌شوند. در ساخت همه‌ی آن‌ها ایمنی کافی و لازم لحاظ شده است. اما درجاهای مختلفی از دنیا پل‌هایی هستند که لقب خطرناک‌ترین پل‌های دنیا را گرفته‌اند و با این حال روزانه عده‌ی زیادی از مردم از روی آن‌ها عبور کرده و حتی برای دیدن این پل‌ها به‌ جاهای مختلف سفر می‌کنند.

جهان پر از شاهکار‌های انسان‌ها است. این شاهکار‌ها نشان‌دهنده‌ی هوش و ذکاوت انسان‌ها نیز هستند که چطور از این هوش برای متحیر ساختن جهانیان استفاده کرده‌اند. اگر نگاهی به آسمان‌خراش‌ها بیندازیم، اولین سوالی که به ذهنمان می‌رسد این است که چگونه انسان همه‌ی این‌ها را ممکن ساخته است. علاوه‌بر شاهکار‌هایی مثل ساختمان‌ها، جاده‌ها وهتل‌ها، پل‌ها را نیز درجاهای مختلف ساخته است. این پل‌ها قسمت‌های مختلف دنیا را به هم متصل می‌کنند. از میان همه‌ی پل‌ها، تعدادی هستند که خطرناک محسوب شده و گذر از آن‌ها ناممکن یا سخت به نظر می‌رسد. اما پیشرفت‌های حاصل در زمینه‌ی فنّاوری، ساخت این‌گونه پل‌ها را ممکن ساخته است. در این مقاله با تعدادی از خطرناک‌ترین پل‌های دنیا آشنا خواهید شد.
۱.پل اگویی دو میدی (Aiguille du Midi)، فرانسه

پل اگویی دو میدی (Aiguille du Midi)، فرانسه

پل اگویی دو میدی (Aiguille du Midi)، فرانسه

این پل که در فرانسه واقع شده، به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین پل‌های معلق در دنیا شناخته می‌شود. به‌طور معمول توصیه می‌شود که هنگام عبور از پل به پایین نگاه نکنید. چرا‌که باعث بالا رفتن ضربان قلب شما می‌شود. آن دسته از افراد نیز که ترس از بلندی دارند، می‌توانند پل را تماشا کنند. این پل روی قله‌ی اگویی دو میدی (Aiguille du Midi) در نزدیکی روستای شامونی (Chamonix) و ۱۲۶۰۵ فوت بالا‌تر از سطح دریا قرار دارد.
۲. پل رویال جورج (Royal Gorge)، کلرادو

پل رویال جورج (Royal Gorge)، کلرادو

پل رویال جورج (Royal Gorge)، کلرادو

پل رویال جورج بزرگ‌ترین پل معلق در آمریکا است که از روی رود آرکانزاس (Arkansas River) عبور می‌کند. این پل معلق ۹۶۹ فوت بالا‌تر از سطح دریا قرار دارد و طول آن نزدیک به ۱۲۶۰ فوت است. این پل در سال ۱۹۲۹ ساخته شد و تا سال ۱۹۸۲ فاقد کابل‌های بادی بود.کسانی که ترس از بلندی دارند، بهتر است از این پل عبور نکنند.
۳. پل تریفت (Trift)، سوئیس

پل تریفت (Trift)، سوئیس

پل تریفت (Trift)، سوئیس

این پل نیز به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین پل‌های معلق جهان محسوب می‌شود. این پل که دقیقا در یخچال طبیعی تریفت در نزدیکی کوه‌های آلپ واقع شده است. این پل نزدیک به ۳۲۸ فوت بالا‌تر از سطح دریا قرار دارد و طول آن ۵۵۸ فوت است. پل تریفت یکی از بلند‌ترین و طولانی‌ترین پل‌ها در کوه‌های آلپ است. این پل در سال ۲۰۰۴ و به‌منظور ایجاد راهی ارتباطی برای کوه‌نوردان به کلبه‌ای شد که به‌وسیله‌ی یخچال‌ها راه آن بسته شده بود. در سال ۲۰۰۹ کابل‌های محافظ در برابر باد برای ممانعت از پرت شدن به خاطر جریان باد، نصب شدند.
۴. پل کریک روپ (Carrick – a – rede rope)، ایرلند شمالی

پل کریک روپ (Carrick - a - rede rope)، ایرلند شمالی

پل کریک روپ (Carrick – a – rede rope)، ایرلند شمالی

این پل نیز یکی از خطرناک‌ترین پل‌های جهان به شمار می‌رود. این پل دقیقا در نزدیکی روستای بالینتون در ایرلند شمالی قرار دارد. طول این پل نزدیک به ۶۴ فوت است و ۱۰۰ فوت بالا‌تر از صخره‌های زیرش قرارگرفته است. این پل بسیار ترسناک است. تحقیقات متعدد ما نشان داده است که تا به حال کسی از بالای این پل به پایین پرتاب نشده است. این تحقیقات همچنین نشان داده است که بازدیدکنندگانی که از آن عبور می‌کنند دیگر قادر به بازگشت نیستند و برای بازگشت باید از قایق استفاده کنند.
۵. پل معلق کاپیلانو (Capilano)، کانادا

پل معلق کاپیلانو (Capilano)، کانادا

پل معلق کاپیلانو (Capilano)، کانادا

پل کاپیلانو در شمال ونکوور و روی رودخانه‌ی کاپیلانو قرار دارد. طول این پل معلق ۴۵۰ فوت است و در ارتفاع ۲۳۰ فوتی قرار دارد. این پل یکی از خطرناک‌ترین پل‌های معلق در جهان است و در سال ۱۸۸۹ ساخته شده است. اطراف این پل، پوشیده از جنگلی همیشه سبز است. پل معلق کاپیلانو در ارتفاع بسیار بالایی قرار داشته، باریک و بسیار لرزان است. بازدید کنندگان چیز‌های جالب و هیجان‌انگیز زیادی را در اینجا تجربه خواهند کرد.
۶. پل مکیناک (Mackinac)، میشیگان

پل مکیناک (Mackinac)، میشیگان

پل مکیناک (Mackinac)، میشیگان

این به‌عنوان پلی خطرناک و هیجان‌انگیز در دنیا شناخته می‌شود. طول این پل ۵ مایل بوده و ۱۹۹ فوت بالا‌تر از سطح دریا قرار دارد. اکثر گردشگران این تجربه‌ی مشترک را داشته‌اند که بیشتر رانندگان درگذر از این ۵ مایل دچار استرس شدید می‌شوند و به همین دلیل مقامات پل مکیناک رانندگانی متخصص و مجرب را تعیین کرده‌اند تا به‌طور رایگان افراد را از پل رد کنند. بزرگ‌ترین خطر موجود در این پل باد است که معمولا با سرعتی نزدیک به ۳۰ مایل بر ساعت می‌وزد.
۷. پل پونته اوجلا (Puente de Ojuela)، مکزیک

پل پونته اوجلا (Puente de Ojuela)، مکزیک

پل پونته اوجلا (Puente de Ojuela)، مکزیک

این پل به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین پل‌های دنیا شناخته می‌شود. این پل در شهر کوچک اوجلا در استان شمالی دورانگو (Durango) در مکزیک قرار دارد. این پل با ۱۴۰۳ فوت طول و ۲ فوت عرض، نزدیک به ۳۶۰ فوت بال‌تر از سطح دریا قرار دارد. سطح چوبی خطرناک آن، گذر از روی آن را خطرناک کرده است. دو برجی که روی این پل قرار دارند و کابل‌ها از روی این دو برج در اطراف پل قرارگرفته‌اند، کمی پل را امن‌تر می‌سازد. در ابتدا این پل‌ها توسط مهندسان آلمانی و از جنس چوب طراحی شده بودند.
۸. پل ویلیام پرستون لین (William Preston Lane)، مرینلند

پل ویلیام پرستون لین (William Preston Lane)، مرینلند

پل ویلیام پرستون لین (William Preston Lane)، مرینلند

پل ویلیام پرستون لن در مرینلند واقع شده است. اگر بخواهیم درباره‌ی اندازه‌ی این پل صحبت کنیم، باید بگوییم که طول آن ۵ مایل است و ۱۸۶ فوت بالا‌تر از سطح دریا قرار دارد. بیشتر رانندگان، هنگام رانندگی روی این پل با استرس شدیدی مواجه می‌شوند. اکثر مواقع طوفان‌های سهمناکی روی این پل به وقوع می‌پیوندد.در هوای بد، دید بسیار بد می‌شود و گاهی به صفر می‌رسد.
۹. پل‌های میمون، ویتنام

پل‌های میمون، ویتنام

پل‌های میمون، ویتنام

پل‌های میمون روی دلتای رود مکونگ (Mekong Delta) واقع شده‌اند. تحقیقات زیادی نشان داده است که این پل‌ها توسط افراد محلی با دست ساخته شده و در هر شهری متفاوت است. هیچ‌کدام از این پل‌ها از بتن ساخته نشده‌اند. از آنجایی افراد هنگام رد شدن از روی این پل‌ها باید خم شوند و حالت دست و بدنشان کمی یاد‌آور میمون است، به این پل‌ها این نام را داده‌اند.
۱۰. پل یو پین (U Pain)، میانمار

پل یو پین (U Pain)، میانمار

پل یو پین (U Pain)، میانمار

پل یو پین نیز به‌عنوان یکی دیگر از خطرناک‌ترین پل‌های جهان شناخته می‌شود و در ماندالی (Mandalay) در کشور میانمار قرار دارد. سه‌چهارم مایل طول این پل و ۱۵ فوت ارتفاع آن است. این پل هیچ‌گونه نرده‌ای ندارد و به همین دلیل هنگام گذر از آن باید جانب احتیاط را بسیار رعایت کنید.بیش از ۱۰۰۰ تیر چوبی روی این پل وجود دارد و بعد از هر چهار یا پنج مایل باید از یک تیر چوبی عبور کنید.
۱۱. پل دیسپشن پس (Deception Pass)، واشنگتن

پل دیسپشن پس (Deception Pass)، واشنگتن

پل دیسپشن پس (Deception Pass)، واشنگتن

این پل در پارک محلی دیسپشن پس در شهر واشنگتن آمریکا قرار دارد. طول آن ۱۴۸۶ مایل است و نزدیک به ۱۸۰ فوت بالا‌تر از سطح دریا قرار دارد. این پل به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین پل‌های جهان به شمار می‌رود. روی پل مناظر زیبایی از آب که با سرعت زیاد و زیر پل در حال حرکت است، خواهید دید.

خطرناک ترین پل ها در جهان ، خطرناک ترین پل ها در جهان ، خطرناک ترین پل ها در جهان ، خطرناک ترین پل ها در جهان ، خطرناک ترین پل ها در جهان

.::: تورهای داخلی :::.

آفر تور قشم ۰۴ مهر ۹۶ از مشهد

مشهد » قشم

3 شب

از 410/000 تومان

تور کیش ۳۱ شهریور ۹۶ از مشهد (منقضی شده!)

مشهد » کیش

4 شب

از 550/000 تومان

آفر تور کیش ۳۰ شهریور ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

2 شب

از 399/000 تومان

تور قشم ۳ شب ۲۶ شهریور ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » قشم

3 شب

از 585/000 تومان

تور کیش ۳ شب ۳۱ شهریور ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

3 شب

از 470/000 تومان

تور کیش ۲ شب ویژه ۰۱ مهر ۹۶

تهران » کیش

2 شب

از 450,000 تومان

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان مشهد تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور لحظه آخری کیش تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تورهای ماه رمضان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی روسیه هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است