جستجوی پیشرفته

دروازه ای از جنس جهنم به نام ساحل اسکلت

دروازه ای از جنس جهنم به نام ساحل اسکلت

اگر هزینه سفر برای شما مهم نیست و دوست دارید یک سفر متفاوت و هیجان انگیز داشته باشید به دروازه ای از جنس جهنم به نام ساحل اسکلت در نامیبیا آفریقا نیز سفر کنید .

آفریقا یکی از مکان‌های مهیج برای تجربه‌ی سافاری‌هایی هیجان‌انگیز در دل حیات‌وحش است. اما شاید یکی از مخوف‌ترین و مهیج‌ترین جاذبه گردشگری در این قاره، ساحل اسکلت باشد.

ساحل اسکلت، بیابانی خشک و پر از اسکلت با دسترسی بسیار سخت است. این ساحل یکی از مناطق بسیار خطرناک در آفریقا است که عموما به سختی می‌توان به آنجا دسترسی داشت. این ساحل در غرب دریای کشور نامیبیا واقع شده است و در مجاور اقیانوس اطلس قرار دارد.

این ساحل ۵۰۰ کیلومتر خط ساحلی از جنس بیابان دارد. این ساحل ارتباطی با جهان خارج ندارد، هیچ رودی برای رسیدن به آنجا وجود ندارد به همین دلیل سفر به آنجا بسیار دشوار است و باید هفته‌ها رانندگی کنید. مرداب‌های این مکان پر است از کروکودیل‌های خطرناک.

بوشمان‌ها ساکنین بومی نامیبیا هستند که چندین قرن پیش در ساحل اسکلت مستقر بودند اما در قرن پانزدهم تصمیم به ترک آن گرفتند.

علاوه بر دسترسی سخت به این مکان، آب و هوای خشک و خاک بی‌ثمر، دسترسی سخت به آب و بارش کم باران از دلایل ترک این مکان توسط بوشمان‌ها بود. بوشمان‌ها معتقد هستند که این سرزمین زمانی که خداوند خشمگین بوده ایجاد شده است به همین دلیل آن را زاده‌ی خشم خدا می‌خوانند.

در قرن هفدهم دریانوردان پرتغالی برای شکار نهنگ با کشتی به سمت این ساحل آمدند. اما ورود آن‌ها به این ساحل یک فاجعه بود.

در آب ساحل صخره‌های بزرگ وجود دارد، پیش‌بینی دریای این منطقه غیرممکن است و موج‌ها بسیار قوی هستند و جای تعجبی ندارد که کشتی‌های بسیاری در این ساحل گیرافتادند و به گل نشستند.

نام اسکلت را جان هنری مارش بر این ساحل نهاد. او زمانی که یک کتاب درباره‌ی کشتی‌های از بین رفته انگلستان می‌نوشت به کشتی داوندین استار که در این ساحل مخروبه شده بود نیز اشاره کرد و این ساحل را ساحل اسکلت نامید. در حال حاضر این لاشه کشتی انگلیسی تبدیل به یک یادبود شده است.

جان هنری مارش به دلیل اینکه بسیاری از دریانوردان مدعی شده بودند در این ساحل اسکلت‌های بسیاری دیده‌اند، این ساحل را اسکلت نامید.

دریانوردان اسکلت‌های بسیاری از حیوانات و حتی انسان را در این ساحل پیدا کرده بودند که یا از گرسنگی تلف شده بودند یا توسط حیوانات دیگر شکار شده بودند.

این ساحل جز منزوی‌ترین مناطق جهان است چراکه بازدید و دسترسی به آن بسیار دشوار است. از قرن پانزدهم به بعد که بوشمان‌ها آنجا را ترک کردند هیچ انسان دیگری در آنجا زندگی نکرده است.

اما کنجکاوی گردشگران منجر شده است که تورهایی برای بازدید از این ساحل فراهم شود. این تورهای بازدید و سافاری‌ها توسط افراد حرفه‌ای هدایت می‌شوند و مدت آن ۴ روز و ۳ شب است.

حداقل هزینه این تورها ۲۰ میلیون تومان است. مستقیما با هواپیما گردشگران به کمپ‌های صحرایی منطقه برده می‌شوند و از آنجا با ماشین به سمت خطوط ساحلی اسکلت حرکت می‌کنند.

منبع : Travel Digg

تور ایران مرجع : تور آنتالیا

دروازه ای از جنس جهنم به نام ساحل اسکلت ، دروازه ای از جنس جهنم به نام ساحل اسکلت ، دروازه ای از جنس جهنم به نام ساحل اسکلت ، دروازه ای از جنس جهنم به نام ساحل اسکلت

.::: تورهای داخلی :::.

تور کیش ۲ شب ۶ آبان ۹۶

» کیش

2 شب

از 420,000 تومان

تور کیش ۲ شب ویژه ۲۸ مهر ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

2 شب

از 440,000 تومان

تور کیش ویژه ۲۹ مهر ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

2 شب

از 380,000 تومان

تور کیش ۲ شب ویژه ۲۳ مهر ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

2 شب

از 360,000 تومان

تور کیش ۲ شب ویژه ۲۱ مهر ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

2 شب

از 390,000 تومان

تور قشم ۲ شب ویژه ۲۱ مهر ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » قشم

2 شب

از 390,000 تومان

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان مشهد تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور لحظه آخری کیش تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تورهای ماه رمضان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان چین کوالالامپور گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است