جستجوی پیشرفته

دهکده ترسناک مارها در تایلند / تصاویر

دهکده ترسناک مارها در تایلند

استفاد از مارهای غول پیکر و ترسناک برای جذب توریست های خارجی ، ایده جالب یک پزشک تایلند .

برای جلب توریست ۶۰ سال پیش پزشک تایلندی که در یکی از روستاهای دورافتاده این کشور زندگی می کرد، با خود فکر کرد چکار می تواند بکند تا دهکده اش پر از گردشگران خارجی شود. او خیلی با خودش فکر کرد تا بالاخره فکری به سرش زد. وی هم ولایتی هایش را متقاعد کرد تا در خانه هایشان مار پرورش دهند.

دهکده ترسناک مارها در تایلند

دهکده ترسناک مارها در تایلند

پزشک دهکده به روستائیان گفت که اگر بتوانند مارهای زیادی پرورش دهند میتوانند از این مارها در اجرای نمایشهای گوناگون استفاده کنند و به این ترتیب نام و آوازه روستایشان در همه جا خواهد پیچید. سالها گذشت و نقشه ای که پزشک برای روستائیان کشیده بود عملی شد. حالا روستای “بانکوک ساانگا” در شمال شرق تایلند در بین گردشگران به دهکده”مارهای کبرا” مشهور است.

معمولا روستائیان مارها را در جعبه های چوبی بیرون خانه نگه می دارند. جعبه هائی که پر از مارهای سمی نظیر شاه کبراست تا مارهای کم خطرتر مانند پیتون.

دهکده ترسناک مارها در تایلند

دهکده ترسناک مارها در تایلند

ورود به دهکده همراه با ترس و هیجان است. به نظر توریستها این بیشتر شبیه یک پارک بزرگ با جاذبه های گردشگری دلهره آور است.

نمایشهای زیادی همه روزه برای گردشگران در روستا برگزار می شود. برای این نمایشها معمولا مارها در یک جا نگهداری می شوند و برای اجرای هر نمایش ماری که لازم است از جعبه بیرون آورده می شود.

دهکده ترسناک مارها در تایلند

دهکده ترسناک مارها در تایلند

یکی از تماشائی ترین نمایشهائی که در روستای بانکوک ساانگا برگزار می شود مسابقه بوکس با مار است، در این نمایش خطرناک حریف شاه کبراست. یعنی شاه کبرا را وارد زمین می کنند و مردی که قرار است با این مار بجنگد در برابر او قرار می گبرد و تماشاچی ها بیشتر از زمین مسابقه فاصله می گیرند تا مبادا مار به آنها حمله کند، اگرچه همه حرکات نمایشی که بوکسور روستائی در برابر شاه کبرا اجرا می کند عجیب است اما موضوع از همه عجیب تر خونسردی روستائیان در برابر مارهای سمی است.

معمولا بیشتر افراد از مار می ترسند اما ساکنان بانکوک ساانگا با دیدن مارها حتی از این موجودات فاصله هم نمی گیرند و جالبتر اینکه کودکان روستا با مارها دوست هستند و آنها را در دست می گیرند. همه کودکان دهکده مارها از بچگی یاد می گیرند که با مارها چگونه رفتار کنند و چگونه به آنها غذا بدهند.

دهکده ترسناک مارها در تایلند

دهکده ترسناک مارها در تایلند

هرچند روستائیان بانکوک ساانگا خرج و مخارج زندگی خود را از نمایش مارها درمی آورند و از نظر گردشگران این کار بسیار شگفت انگیز است اما جنبه های ایمنی نه تنها در هیچیک از نمایش ها برای توریست ها در نظر گرفته نمی شود بلکه خود روستائیان نیز از نیش مرگبار مارها در امان نیستند.

دهکده ترسناک مارها در تایلند

دهکده ترسناک مارها در تایلند

مثلا بااولی چای ۷۲ ساله یکی از مارگیرهای مشهور روستا تا کنون ۲۱ بار توسط مارها گزیده شده و این یعنی وی ۲۱ بار در خطر مرگ قرار داشته است برای همین تعدادی از انگشت های دست این پیرمرد که مار گزیده بود را قطع کرده اند تا وی از مرگ نجات یابد. جالب اینجاست که “چای” گزیدگی توسط مارها را نه تنها خطر نمی داند بلکه به آن افتخار هم می کند.

منبع : خبر آنلاین

.::: تورهای داخلی :::.

آفر تور قشم ۰۴ مهر ۹۶ از مشهد

مشهد » قشم

3 شب

از 410/000 تومان

تور کیش ۳۱ شهریور ۹۶ از مشهد (منقضی شده!)

مشهد » کیش

4 شب

از 550/000 تومان

آفر تور کیش ۳۰ شهریور ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

2 شب

از 399/000 تومان

تور قشم ۳ شب ۲۶ شهریور ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » قشم

3 شب

از 585/000 تومان

تور کیش ۳ شب ۳۱ شهریور ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

3 شب

از 470/000 تومان

تور کیش ۲ شب ویژه ۰۱ مهر ۹۶

تهران » کیش

2 شب

از 450,000 تومان

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان مشهد تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور لحظه آخری کیش تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تورهای ماه رمضان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی روسیه هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است