جستجوی پیشرفته

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

 

جزایر پرهنتیان در سواحل شمال شرق مالزی قرار دارند و شامل دو جزیره‌ی پرهنتیان بزرگ و کوچک است. سفر به این جزایر می‌تواند با یک صرفه‌ی اقتصادی همراه باشد، ضمن اینکه فرصت‌های تفریحی جذابی در این جزایر فراهم است. چنانچه به مالزی سفر می‌کنید بازدید از این جزایر را در برنامه‌ی سفر خود قرار دهید.

پرهنتیان به زبان مالایی تقریبا به معنای “نقطه‌ی توقف” ترجمه شده است که البته معنای مناسبی محسوب می‌‌شود، چرا که بیشتر مسافران به این جزیره می‌‌آیند و تا پایان اقامت، چند صباحی را در اینجا سپری می‌کنند. جزایر پرهنتیان در مالزی از دو جزیره‌ی پرهنتیان کسیل (پرهنتیان کوچک) و پرهنتیان بسار (پرهنتیان بزرگ) تشکیل شده است. هر دوی این جزایر به دلیل داشتن صخره‌های دریایی و آب‌های زلال از شهرت خاصی برخوردار هستند. به علت وجود صخره‌های دریایی و آب‌های شفاف و کریستالی اطراف آن، این جزایر میزبان طیف گسترده‌ای از مرجان‌ها، لاک‌پشت‌های دریایی، کوسه‌های کوچک وصخره‌ماهی‌ها هستند. اما معمولا مردم برای استراحت کردن و لذت بردن از ساحل به این جزایر زیبا و و دست‌نخورده سفر می‌کنند.
هزینه‌های معمول
اسکان

در این جزایر مسافرخانه وجود ندارد و فقط خانه‌های ساحلی مجلل پذیرای گردشگران است. هزینه‌ی اتاق‌ها از شبی ۲۲۰۰۰ تومان شروع می‌شود، اما متوسط هزینه شبی ۵۵۰۰۰ تومان است. در صورت اجاره از محلی‌ها می‌‌توانید در بودجه‌ی خود صرفه‌جویی کنید.

تعداد معدودی هتل در این جزایر وجود دارد که محدوده‌ی قیمت آن در هر شب بین ۷۳۰۰۰ تا ۱۸۸۰۰۰ تومان برای یک اتاق دونفره است.
خوراک

غذا خوردن در جزایر پرهنتیان بسیار مقرون‌به‌صرفه است. معمولا قیمت هر وعده‌ی غذایی در حدود ۵۸۰۰ تومان است، ولی در صورتی که به رستوران‌های توریستی گرانقیمت بروید، هزینه‌ی غذای شما تا ۱۹۷۰۰ تومان افزایش می‌یابد.
حمل و نقل

در این جزایر هیچ جاده‌ای وجود ندارد، اما به جای آن مسیرهای پیاده‌روی زیادی قرار دارد. برای مسیرهای کمی‌ طولانی‌تر می‌‌توانید از تاکسی‌های آبی استفاده کنید که شکل اصلی حمل ونقل در این جزایر هستند. هزینه‌ی رفت و آمد با این تاکسی‌ها برای اکثر مسیرها در حدود ۱۱۰۰۰ تومان است.
توصیه‌ای برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها
در اطراف سایت‌های غواصی خرید کنید

در این جزایر، غواصی بسیار محبوب است؛ بنابراین اگر در اطراف مراکز غواصی خرید کنید خریدتان ارزان‌تر و آگاهانه‌تر خواهد بود. ضمن اینکه می‌توانید به سایت‌های غواصی هم بروید.
جاذبه‌های گردشگری
غواصی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

جزایر پرهنتیان فرصت یک یک غواصی عالی را در اختیار شما قرار می‌دهد و غواصان را در مسیری وسیع و دور می‌گرداند. علاوه بر مرجان‌ها و ماهی‌ها، جزایر پرهنتیان خانه‌ی لاک‌پشت‌های دریایی و بسیاری از گونه‌های کوسه هم محسوب می‌شود. میدان دید شما در حین غواصی حدود ۲۰ متر است و نیاز به هیچ گونه لباس غواصی ندارید.
غواصی سطحی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

تمام تفریح‌گاه‌ها، وسایل مخصوص غواصی با لوله‌ی تنفسی را کرایه می‌دهند. ضمن اینکه تورهایی برای این منظور در اطراف جزیره وجود دارد. شما می‌توانید برخی از تجهیزات غواصی سطحی را با قیمتی ارزان‌تر از رستوران‌های محلی تهیه کنید. مناطقی نظیر تلوک پوآ (Teluk Pauh)، منطقه‌ی شارک (shark)، و منطقه‌ی تانجونگ باسی (Tanjung Basi) از مناطق مشهور برای غواصی سطحی در جزیره‌ی بسار هستند. بهترین مکان برای لاک‌پشت‌ها در وسط ساحل و در مقابل تفریح‌گاه جزایر پرهنتیان است که در آن کف ماسه‌ای دریا با جلبک پوشیده شده‌ است.
راهپیمایی در جنگل

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

این جزایر استوایی به صورت ضربدری توسط مسیرهای کوتاه یک ساحل را به ساحل دیگر وصل می‌کند، اما شرایط به گونه‌ای است که باید آمادگی عرق کردن و گزیده شدن توسط حشرات را داشته باشید! در اینجا فرصتی فراهم است که بزمجه‌ها و عنکبوت‌های بزرگ را بین ساحل لانگ و خلیج مرجانی ببینید.
دراز کشیدن در ساحل

مشهورترین ساحل در جزایر پرهنتیان ساحل لانگ است که در طول روز به‌عنوان مرکز فعالیت‌های تفریحی در نظر گرفته شده و ننوها و چترهایی در آنجا برپا شده‌ است.
تماشای غروب آفتاب

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

خلیج مرجانی مکانی بسیار عالی برای تماشای غروب آفتاب است. البته چند ساحل کوچک و خصوصی در مجاورت دیلاگون (D’Lagoon) وجود دارد که اگر ترجیح می‌دهید به دور از هیاهوی جمعیت باشید می‌توانید به این سواحل نسبتا کوچک بروید.
تماشای لاک‌پشت‌ها

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

این جزایر خانه‌ی جمعیت قابل ملاحظه‌ای از لاک‌پشت‌ها است. در شب به ساحل لاک‌پشت بروید تا بتوانید برای لحظه‌ای تعدادی از لاک‌پشت‌ها را که تخم می‌گذارند و بچه لاک‌پشت‌هایی را که به سمت دریا می‌روند تماشا کنید.
جشن آتش بازی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

شب به تفریح‌گاه بوبو در ساحل لانگ بروید تا از تماشای رقص آتش در ساحل لذت ببرید. هیچ کلوپ و باشگاهی در جزایر پرهنتیان وجود ندارد و همه‌ی افراد در ساحل می‌نشینند و اجراهای محلی را تماشا می‌کنند.
کمک به لاک‌پشت‌ها

به جای صرف وقت خود برای صرف تماشای لاک‌پشت‌ها، کمک کنید تا خانه و آشیانه‌ی آنها برای سال‌های آینده حفظ شود. اغلب مناطقی که آشیانه‌ی لاک پشت‌ها در آن قرار دارد به دلیل نشت نفت و شرایط نامطلوب در معرض خطر هستند. تعدادی سازمان و سایت در این رابطه وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا در این کار مشغول شوید.
کایاک‌رانی

آب‌های اطراف جزیره فرصت‌های عالی برای کایاک‌رانی در دریا فراهم کرده‌اند. بسیاری از تفرج‌گاه‌ها وسایل لازم برای قایق‌رانی را اجاره می‌دهند. ضمن اینکه می‌توانید در یک تور قایق‌رانی هم ثبت نام کنید. این کار به شما یک فرصت خوب برای دست یافتن به مکان‌هایی را در جزیره می‌دهد که به راحتی نمی‌توانید با پیاده‌روی به آنجا بروید.
رستوران‌های کسیل

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

اگرچه کسیل از بسار کمی‌ شلوغ‌تر است، اما هزینه‌ها در آنجا ارزان‌تر تمام می‌شود. رستوران سنجا یک رستوران کنار دریایی بسیار فوق‌العاده در طول خلیج مرجانی است. در این رستوران خوراک‌های خوشمزه و لذیذ با قیمت حدود ۸۰۰۰ تومان عرضه می‌شود.
وقت‌گذرانی در ساحل

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

راهنمای سفر به جزایر پرهنتیان مالزی

شاید گذران تمام وقت به غواصی وسوسه‌انگیز به نظر بیاید، اما سعی کنید که مدتی از وقت خود را فقط با دراز کشیدن در زیر نور آفتاب بگذرانید. یک کتاب خوب می‌تواند چاشنی این استراحت باشد. در پرهنتیان کوچک (کسیل) ساحل لانگ ساحلی معروف‌تر و پرجنب و جوش‌تر است، در حالی که ساحل مرجانی دارای جویی آرام است. در پرهنتیان بسار، تلوک دالام (Teluk Dalam) آرام‌تر بوده و ساحل لاو پر رفت و آمدتر است.

.::: تورهای داخلی :::.

آفر تور قشم ۰۴ مهر ۹۶ از مشهد (منقضی شده!)

مشهد » قشم

3 شب

از 410/000 تومان

تور کیش ۳۱ شهریور ۹۶ از مشهد (منقضی شده!)

مشهد » کیش

4 شب

از 550/000 تومان

آفر تور کیش ۳۰ شهریور ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

2 شب

از 399/000 تومان

تور قشم ۳ شب ۲۶ شهریور ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » قشم

3 شب

از 585/000 تومان

تور کیش ۳ شب ۳۱ شهریور ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

3 شب

از 470/000 تومان

تور کیش ۲ شب ویژه ۰۱ مهر ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

2 شب

از 450,000 تومان

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان مشهد تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور لحظه آخری کیش تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تورهای ماه رمضان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی روسیه هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است