جستجوی پیشرفته

صنعت گردشگری کشور ترکیه در حال ورشکستگی است

صنعت گردشگری کشور ترکیه در حال ورشکستگی است

صنعت گردشگری کشور ترکیه در حال ورشکستگی است

جهانی سفر و گردشگری (WTTC) پیش از این در گزارشی اعلام کرده بود کشورهایی که صنعت گردشگری آنها به خاطر مسائل تروریستی آسیب دیده است، به‌طور میانگین ۱۳ ماه طول می‌کشد تا بتوانند آن را بازسازی کنند.

ترکیه در ماه‌های اخیر با کاهش شدید در جذب گردشگر مواجه بوده است؛ اتفاقی که پیرو حوادث تروریستی در این کشور رخ داده و حالا روزنامه تلگراف از آن با عنوان نواخته شدن ناقوس مرگ گردشگری در این کشور یاد می‌کند. این روزنامه انگلیسی در گزارش خود با اشاره به کاهش ۶/ ۳۴ درصدی گردشگران ورودی به ترکیه در ماه می، یادآور شده که این بیشترین میزان کاهش در ۲۲ سال گذشته بوده است و کودتای نافرجام اخیر نیز به احتمال بسیار قوی، ضررهای جبران‌ناپذیری به صنعت توریسم این کشور که شکننده شده، وارد خواهد آورد.
آب سرد تروریسم بر سر اعتماد توریست‌ها

یکی از مدیران و گردانندگان تور گردشگری در ترکیه در این باره می‌گوید که در حال حاضر، گردشگری ترکیه رو به پایان است. به گفته زکی یوکل، فروش تور در کشور ترکیه در حال کم و کمتر شدن است و دست‌اندرکاران این بخش نمی‌دانند در ۶ ماه آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. او ادامه می‌دهد:

من حس خوبی ندارم که تا چند ماه مردم را به تعطیلات بفرستم. ما صحنه‌های بسیار زشتی در حین کودتا دیدیم و این حجم زیادی از عصبانیت را در کشور ایجاد کرد. کودتای نافرجام برای صنعت توریسم، بسیار آسیب‌زننده‌تر از حملات تروریستی است یوکل یادآور می‌شود که اعتماد توریست‌ها در ترکیه به‌خصوص در میان بریتانیایی‌ها، در حال رشد بود. شهرهای استانبول و آنکارا و همچنین استراحتگاه‌های ساحلی وضعیت خوبی داشتند اما بمب‌گذاری تروریستی ماه گذشته در فرودگاه آتاتورک، به آنها شوک وارد کرد

درهمین حال و براساس این گزارش، یک فعال دیگر گردشگری در این کشور نیز به تلگراف می‌گوید:

کشور رو به ثبات بود و داشت به یک گزینه بسیار عالی برای بازار هتل و کنفرانس‌ها تبدیل می‌شد. همچنین مردم درباره پیشنهادهای معاملاتی پرس‌وجو می‌کردند و ظرفیت‌های بسیار زیادی اینجا وجود داشت؛ اما بمب‌گذاری، ضربه نهایی بود.

مدیرعامل سازمان آناتولین اسکای، با استناد به نابسامانی‌های سیاسی و حملات تروریستی، به شکست خود پس از بمب‌گذاری در فرودگاه استانبول اعتراف می‌کند.

از سوی دیگر، شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) پیش از این در گزارشی اعلام کرده بود کشورهایی که صنعت گردشگری آنها به خاطر مسائل تروریستی آسیب دیده است، به‌طور میانگین ۱۳ ماه طول می‌کشد تا بتوانند آن را بازسازی کنند.

حالا هم به گفته رئیس WTTC، فهرستی از مشکلات وجود دارد که کشورها برای جذب دوباره توریست‌ها باید بر آنها فائق بیایند. به اعتقاد دیوید اسکوسیل، ترکیه نه تنها با حملات تروریستی مواجه شده، بلکه به خاطر جنگ سوریه در مرزهایش، بحران مهاجران و نزاع سیاسی با روسیه نیز به چالش کشیده شده است.

در کنار همه این‌ها کودتای اخیر نیز ممکن است روی بخش سفر و گردشگری ترکیه تأثیرات بیشتری بگذارد؛ چراکه مسافران باید به ثبات سیاسی پیش از آنکه دوباره در گروه‌های بزرگ به این کشور برگردند، مطمئن باشند.

صنعت گردشگری کشور ترکیه ، صنعت گردشگری کشور ترکیه ، صنعت گردشگری کشور ترکیه

.::: تورهای داخلی :::.

آفر تور قشم ۰۴ مهر ۹۶ از مشهد

مشهد » قشم

3 شب

از 410/000 تومان

تور کیش ۳۱ شهریور ۹۶ از مشهد (منقضی شده!)

مشهد » کیش

4 شب

از 550/000 تومان

آفر تور کیش ۳۰ شهریور ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

2 شب

از 399/000 تومان

تور قشم ۳ شب ۲۶ شهریور ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » قشم

3 شب

از 585/000 تومان

تور کیش ۳ شب ۳۱ شهریور ۹۶ (منقضی شده!)

تهران » کیش

3 شب

از 470/000 تومان

تور کیش ۲ شب ویژه ۰۱ مهر ۹۶

تهران » کیش

2 شب

از 450,000 تومان

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان مشهد تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور لحظه آخری کیش تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تورهای ماه رمضان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی روسیه هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است