جستجوی پیشرفته

اسکله گردشگری و جزیره در مازندران ساخته می شود

اسکله گردشگری و جزیره در مازندران ساخته می شود

اسکله گردشگری و جزیره در مازندران ساخته می شود

اسکله گردشگری و جزیره در مازندران ساخته می شود

به منظور رونق گردشگری، ساخت جزیزه و اسکله گردشگری برای توسعه گردشگری بین شهری در دریای مازندران پیگیری می‌شود.

«سیاوش رضوانی» مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران در مورد اهمیت گردشگری دریایی و اینکه طی این سال ها اقدامات جدی در مازندران حوزه دریای خزر صورت نگرفته است، گفت:

گردشگری در دریای خزر از موضوعات بسیار مهمی است که مغفول مانده است و نیازمند اقدامات جدی‌تر همراه با برنامه‌ریزی مدون است.

وی افزود اینکه تنها در تعطیلات و فصل گرما تنها استفاده از چند پلاژ گردشگری معرفی شود، به معنای توسعه گردشگری نیست، زیرا این امر خواه ناخواه اتفاق می‌افتد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران با تاکید بر توسعه گردشگری در دریای خزر، گفت که از زمانی که به این سمت در مازندران منصوب شدم موضوعات مهمی را در حوزه دریای خزر از جمله گردشگری دریایی در حال پیگیری هستم.

رضوانی با اشاره به نقش مهم بخش خصوصی در این حوزه، بیان کرد:

در دریای خزر در حوزه مازندران تعدادی از سرمایه‌گذاران در کنار دریا در حال ایجاد هتل‌های بزرگ هستند که درخواست ایجاد جایگاه و اسکله مخصوص گردشگری را در دریا به اداره کل داده‌اند که مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد که هر شخصی که بخواهد گردشگر و توریست را از طریق دریا وارد استان کند، در طول چند روز گردش دریایی خود نیازمند مکان مناسب جهت اقامت در ساحل برای چند ساعت و تا یک شبانه روز است و تنها در این خلاصه نمی‌شود که توریست در داخل دریا سفر کند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی مازندران تصریح کرد که گردشگری در دریای خزر در این نیست که کسی وارد کشتی و یا شناور تفریحی شود و نقطه‌ای دیگر پیاده شود بلکه باید از ساحل رامسر تا گمیشان چند جایگاه و ایستگاه مجهز به اسکله همراه با هتل و استراحتگاه باشد تا موجب ماندگاری گردشگر شود.

وی با تاکید بر ارتقای گردشگری دریایی، خاطرنشان کرد که ایجاد دریانوردی بین شهری و تقویت آن از رامسر تا گمیشان جزو برنامه‌های کاری اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران است که باید از طریق بخش خصوصی اقدام شود.

این مسئول اضافه کرد که ایجاد و ساخت جزیره‌ای در سواحل مازندران جزو برنامه‌ها است تا شناوری که از رامسر حرکت می‌کند در طول مسیر خود در چند نقطه و هتل بتواند توقف کند تا یک تور یک هفته‌ای خوب را داشته باشد که این امر از طریق بخش خصوصی در حال پیگیری است.

رضوانی افزود که هر گونه ساخت و ساز در دریا باید با مجوز سازمان بنادر و دریانوردی به بخش صورت گیرد و این امر طبق بند ۳ قانون مصوبه مجلس شورای اسلامی از سال ۴۸ اجرایی شده است و همچنان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذارانی که قصد ایجاد هتل در ساحل و جایگاه و اسکله دردریا را دارند باید در ابتدا از سازمان بنادر و سپس از محیط زیست و منابع طبیعی مجوز بگیرند.

منبع : خبرگزاری ایسنا

تور ایران مرجع تورهای : تور قشم ، تور شیراز

اسکله گردشگری و جزیره در مازندران ، اسکله گردشگری و جزیره در مازندران ، اسکله گردشگری و جزیره در مازندران ، اسکله گردشگری و جزیره در مازندران

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است