جستجوی پیشرفته

اولین پرواز وین – اصفهان انجام شد

اولین پرواز وین – اصفهان انجام شد

اولین پرواز وین - اصفهان انجام شد

اولین پرواز وین – اصفهان انجام شد

در این روزها پروازهای خارجی زیادی به سوی ایران و بالعکس انجام می شود ، برای نخستین بار پرواز وین به اصفهان و بالعکس توسط هواپیمای شرکت هواپیمایی اتریش بامداد روز دوشنبه از فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به زمین نشت .

پرواز وین به اصفهان ساعت ۴:۲۵ بامداد امروز (دوشنبه) با حضور مسئولان شرکت هواپیمایی اتریش و با تعداد ۵۳ نفر مسافر در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان به زمین نشست و مقارن ساعت ۶:۱۳ بامداد با ۷۴ نفر مسافر، فرودگاه اصفهان را به مقصد وین ترک کرد.

در مراسم استقبال از نخستین پرواز وین – اصفهان، مدیرکل فرودگاه‌های استان اصفهان و مسئولان فرودگاهی این شهر حضور داشتند.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، این پرواز سه روز در هفته و در روزهای شنبه، دوشنبه و پنجشنبه در مسیر وین به اصفهان و بالعکس انجام می‌شود.

بر اساس توافق اولیه، این پروازها باید از ۱۶ فروردین امسال از سوی شرکت هواپیمایی اتریش انجام می‌شد اما شرکت اتریشی با ارسال نامه‌ای ضمن عذرخواهی اعلام کرد بود که این برنامه به دلیل برخی مشکل‌ها به شهریور امسال موکول می‌شود.

بر اساس این توافق، هواپیمای ایرباس ۳۱۹ با ظرفیت ۱۶۰ مسافر ساعت پنج صبح برای روزهای شنبه، دوشنبه و پنجشنبه فرودگاه اصفهان را به مقصد وین ترک می‌کند.

مذاکرات افزایش تعداد پروازها به ایران به‌ویژه به مقصد اصفهان، یک سابقه ۳۰ ساله دارد که دو طرف سرانجام در آوریل سال ۲۰۱۶ توانستند برنامه‌ریزی‌های خود را در این زمینه نهایی کنند.

از جمله دستاوردهای برجام افزایش مراودات، تبادلات و معاملات تجاری و غیرتجاری بین ایران و کلیه کشورهای جهان است که در پی آن رونق صنعت گردشگری اتفاق افتاد.

یکی از محورهای توسعه اصفهان، صنعت گردشگری است که رونق این صنعت و از سرگیری مراودات بین ایران و دیگر کشورها پس از سال‌ها دوری و تحریم، مستلزم بهبود و راه اندازی خطوط هوایی است.

بر اساس آمار سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در سه سال گذشته، اصفهان به ‌عنوان یکی از هدف‌های گردشگری جهانگردان اتریشی قرار داشته و شمار زیادی از گردشگران این کشور برای دیدن آثار فرهنگی، تاریخی و جاذبه‌های گردشگری اصفهان به این شهر سفر کرده‌اند.

پس از اجرا شدن برجام، شرکت‌های هوایی نمی‌خواهند در حالی که درهای ایران به روی غرب باز می‌شود، از بازار ناشی از افزایش سفرهای توریستی و کاری جا بمانند.

نشریه آئروتلگراف» در این باره نوشت:

از نظر شرکت هواپیمایی لوفت هانزا، ایران مقصدی با ظرفیت‌های مناسب است.

رئیس‌جمهوری اتریش در جریان سفر به اصفهان که نیمه شهریور سال گذشته انجام شد، یکی از محورهای توافق انجام شده در تهران را در زمینه توسعه همکاری‌های گردشگری بیان کرد و افزود:

در سفر به اصفهان نیز با استاندار این استان توافق کردیم که استاندار ایالت سالزبورگ اتریش که یکی از قطب‌های گردشگری این کشور است، در دو ماه آینده به اصفهان سفر کند.

هاینس فیشر با اشاره به اینکه ایران از بناهای تاریخی و جاذبه‌های گردشگری زیادی برخوردار است، اظهار کرد که اتریش نیز در زمینه گردشگری از دانش و تجربیات خوبی برخوردار است و این ظرفیت‌ها می‌تواند همکاری‌های دو کشور در زمینه گردشگری را توسعه دهد.

فیشر در بازدید از بناهای تاریخی مجموعه میدان نقش‌جهان، باغ موزه چهل‌ستون و بازارهای قدیمی اصفهان، از این شهر به‌ عنوان گوهر بی بدیل نام برده و گفت که بی‌دلیل نیست که این شهر به‌ عنوان یکی از قطب‌های فرهنگی دنیا شناخته می‌شود، همچنین این شهر برای هر فرد با فرهنگ و آشنا به آثار تاریخی و تمدنی، جذابیت دارد.

استاندار سالزبورگ اتریش نیز آبان سال گذشته با بیان اینکه زمینه خوبی برای همکاری با اصفهان به وجود آمده است، گفت:

شرایط سیاسی به وجود آمده برای توسعه همکاری‌ها با ایران پس از توافق هسته‌ای، زمینه خوبی را برای همکاری سالزبورگ با اصفهان به وجود آورده است.

ویلفرد هاسلاور در دیدار با استاندار اصفهان و عقد تفاهم‌نامه مشترک با اصفهان، اظهار کرد:

سالزبورگ و اصفهان از ویژگی‌های مشترک برخوردارند و هر دو استان نقش مهمی در خلق هنر دارند.

در سالروز ورود رئیس‌جمهوری اتریش به اصفهان که ۱۵ شهریور سال ۹۴ انجام شد، اولین پرواز وین به اصفهان انجام شد و انتظار ۳۰ ساله برای برقراری پرواز مستقیم از شهر تاریخی اصفهان که به نصف جهان شهرت دارد، به وین پایان یافت.

هواپیمایی اتریش اکنون ۱۴ پرواز در هفته به مقصد تهران انجام می‌دهد.

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی نیز در شرق اصفهان دارای دو باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۱۰ جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.

روزانه به‌طور میانگین ۷۵ پرواز در فرودگاه بین‌المللی اصفهان نشست و برخاست می‌کند.

اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی و پایتخت آن وین است.

این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم مرز است.

منبع : ایسنا

اولین پرواز وین – اصفهان انجام شد ، اولین پرواز وین – اصفهان انجام شد ، اولین پرواز وین – اصفهان انجام شد ،اولین پرواز وین – اصفهان انجام شد

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است