جستجوی پیشرفته

ایران در تلاش برای لغو روادید فرانسه ، ایتالیا و آلمان

ایران در تلاش برای لغو روادید فرانسه ، ایتالیا و آلمان

ایران در تلاش برای لغو روادید فرانسه ، ایتالیا و آلمان

ایران در حال رایزنی ها برای لغو ویزا با سه کشور ایتالیا ، فرانسه و آلمان می باشد ، و احتمال می رود که به زودی ویزای این سه کشور مهم اروپایی برای ایرانی ها لغو شود .

یک منبع عالی‌رتبه در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به دیپلماسی ایرانی گفت که ۷۲ کشور جهان پذیرفته‌اند با ایران لغو روادید انجام دهند یا به مسافران حامل گذرنامه ایرانی ویزای فرودگاهی بدهند. عمده این کشورها در آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی واقع شده‌اند. این منبع عالی‌رتبه همچنین گفت که هماهنگی‌های نهایی در حال انجام است و لغو روادید این کشورها با ایران یا اعطای ویزای فرودگاهی به مسافران حامل گذرنامه ایرانی به زودی به مرحله عمل خواهد رسید.

در همین حال یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به دیپلماسی ایرانی گفت که رایزنی‌ها برای لغو روادید ایران با سه کشور فرانسه، آلمان و ایتالیا در حال انجام است و به زودی احتمال دارد که با این سه کشور مهم اروپایی لغو روادید انجام شود یا به مسافران حامل گذرنامه ایرانی در فرودگاه ویزا داده شود. به گفته این منبع این سه کشور تنها یک شرط مهم برای این کار گذاشته‌اند که در حال رایزنی برای چگونگی پذیرفتن این شرط هستیم تا در صورت اجرای این شرط لغو روادید با این سه کشور اروپایی داشته باشیم یا ویزای فرودگاهی به شهروندان حامل گذرنامه ایرانی داده شود. به گفته این منبع وزارت امور خارجه دیپلمات‌های ایرانی تقریبا هفته‌ای دو تا سه سفر کاری به کشورهای مختلف دارند و تلاش بسیاری می‌کنند تا اعتبار گذرنامه ایرانی را به شدت ارتقا دهند و در حد یک کشور بزرگ جهانی برسانند.

یک منبع آگاه عالی‌رتبه در وزارت امور خارجه نیز در همین زمینه گفت که فشارهای بسیاری به کشورهای اروپایی وارد کرده‌ایم که سهمیه ویزای ایرانی‌ها برای سفر به اروپا چهار تا پنج برابر افزایش یابد اما آنها با این کار مخالفت می‌کنند. این منبع می‌گوید در صورتی که این مهم اتفاق بیفتد، صف طولانی در برابر سفارت‌خانه‌ها برچیده خواهد شد و دیگر شاهد صف‌های طولانی برای دادن ویزا به اتباع ایرانی نخواهیم بود.

بر اساس این گزارش نزدیک به سه سال است ایران رایزنی‌های بسیاری را با طرف عراقی انجام می‌دهد تا شاید بتواند میان ایران و عراق لغو روادید انجام دهد. به گفته این منبع وزارت امور خارجه به طرف عراقی فشار بسیاری می‌آورد تا با ایران لغو روادید شود اما هنوز این اتفاق نیفتاده است. این منبع تاکید می‌کند وزارت امور خارجه عراق هنوز نپذیرفته است که با ایران لغو روادید انجام دهد.

یک منبع آگاه عالی‌رتبه در مجلس اعلای اسلامی عراق گفت که تمامی رهبران اصلی جریان‌های سیاسی عراق موافق لغو روادید با ایران هستند اما تنها کسی که با این کار مخالفت می‌کند شخص «ابراهیم جعفری»، وزیر امور خارجه عراق است که حاضر به لغو روادید با ایران نیست. این منبع آگاه گفت که ما از ناراحتی جمهوری اسلامی ایران از این بابت آگاه هستیم و فشارهای بسیاری را به جعفری وارد کرده‌ایم اما او شخصا حاضر به لغو روادید با ایران نشده است.

به گفته این منبع دلیل این که جعفری حاضر نشده لغو روادید با ایران را بپذیرد این است که می‌گوید دریافت ویزا درآمد بسیار خوبی را نصیب دولت عراق می‌کند که نمی‌توان به راحتی از آن چشم‌پوشی کرد. به گفته این منبع، مسئله مالی تنها دلیل جعفری برای عدم لغو روادید با ایران است.

منبع : آخرین خبر

تور ایران مرجع : تور لحظه آخری

ایران در تلاش برای لغو روادید فرانسه ، ایتالیا و آلمان ، ایران در تلاش برای لغو روادید فرانسه ، ایتالیا و آلمان ، ایران در تلاش برای لغو روادید فرانسه ، ایتالیا و آلمان ، ایران در تلاش برای لغو روادید فرانسه ، ایتالیا و آلمان

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است