جستجوی پیشرفته

این کشورهای بدترین مکان برای زنان هستند

این کشورهای بدترین مکان برای زنان هستند

یکی از مهمترین دلایل برای انتخاب سفری مناسب امنیت نیز می باشد ، اما بعضی کشورها از این نظر برای زنان اصلاً مناسب نیستند .

بانوان به دلیل ظرافتی که در خلقتشان به‌کار رفته بیشتر در معرض خطر هستند و این خطر در همه جای دنیا وجود دارد اما در برخی از مناطق جهان به دلیل شرایط موجود فرهنگی، مذهبی، امنیتی و غیره بیشتر می‌شود. متاسفانه کشورهای زیادی در دنیا وجود دارند که زنان از حق و حقوق درستی برخوردار نیستند و به همین دلیل قربانی خشونت‌های فراوان می‌شوند.

متاسفانه در کشورهایی که درگیر جنگ از هر نوعی هستند یا سطح فرهنگی پایینی دارند، حقوق زنان رعایت نمی‌شود و این انسان‌های ظریف به طرق مختلف قربانی خشونت می‌شوند. زنان در بسیاری از کشورهای دنیا اوضاع مناسبی از جهات مختلف چون بهداشت، امنیت، سلامت، موقعیت اجتماعی و غیره ندارند، اما در این چند کشور وضعیت آن‌ها در بدترین حالت ممکن قرار دارد.
عراق

زنان در عراق اغلب با تهدیدهای زیادی مواجه هستند؛ تهدیداتی که به دلیل جنگ و مشکلات داخلی به‌وجود آمده است. بسیاری از زنان این کشور به دلایل ذکر شده همسران خود را از دست داده‌اند و آزادی لازم را ندارند.

این کشورهای بدترین مکان برای زنان هستند

این کشورهای بدترین مکان برای زنان هستند

متاسفانه وضع برای بانوان در سومالی نیز بسیار بد است. کودکان دختر از سن ۴ تا ۱۱ سالگی مجبور به انجام رسومات کاملا وحشیانه و مضر برای سلامتیشان می‌شوند و آدم‌ربایی در این کشور بسیار رواج دارد. پس از آغاز جنگ‌های داخلی وضعیت زنان در این کشور رو به وخامت رفته است و هم خانواده‌ها و هم جامعه دختران را تحت فشارهایی که ناشی از باورهای غلط و خرافات است قرار می‌دهند.
سوئد

دیدن نام کشوری مثل سوئد در این فهرست احتمالا باعث تعجبتان شده است. متاسفانه در این کشور زنان و دختران امنیت لازم را ندارند. به دلیل این وضعیت، سوئد به جهنمی جدید برای بانوان تبدیل شده است. حکومت این کشور برای برطرف کردن این مشکل اقدامات جدی انجام نمی‌دهد و زنان نمی‌توانند به اندازه‌ی مردان از محیط مناسب و سطح بالای این کشور بهره‌مند شوند.
سوریه

جنگ هر کجا که باشد امنیت انسان‌های آن‌جا به خطر می‌افتد. حالا اگر جز زنان و کودکان یک جامعه باشید، این خطر به مراتب بیشتر خواهد شد. علاوه بر جنگ، نداشتن حقوق لازم هم باعث بدتر شدن وضعیت بانوان سوری شده است. بیشتر این زنان بی‌سوادند و از حقوق و ارزش‌های اولیه‌ی خود آگاهی ندارند. تنها ۱۴ درصد بانوان سوری کار می‌کنند و ۹ درصد توانسته‌اند مقامات حکومتی و دولتی کسب کنند.
مصر

این کشورهای بدترین مکان برای زنان هستند

این کشورهای بدترین مکان برای زنان هستند

مصر هم یکی از آن کشورهایی است که زنان قربانی رسومات سنتی و مضر می‌شوند. نرخ خشونت بسیار بالا بوده و همین حس امنیت اجتماعی زنان را کم کرده است. به دلیل مشکلات فراوان، زنان این جامعه در حال ضعیف شدن هستند و بسیاری از آن‌ها به دلیل از دست دادن همسرانشان آسیب‌پذیر شده‌اند.
لبنان

قانون لبنان از زن‌ها هیچ حمایتی نکرده است و همین امر باعث شده که بانوان از حق و حقوق اولیه‌ی خود در جامعه محروم باشند. طلاق در این کشور بسیار زیاد است و بانوان قربانی خشونت‌های خانگی هستند. ۷۷/۲ درصد بانوان لبنانی کار نمی‌کنند و امکان تحصیل برای آن‌ها مهیا نیست. پس از طلاق، زنان عملا هیچ حق و حقوقی ندارند و سرپرستی بچه‌ها در بیشتر شرایط به عهده‌ی مردان خواهد شد.
مراکش

این کشورهای بدترین مکان برای زنان هستند

این کشورهای بدترین مکان برای زنان هستند

زنان مراکشی هم مشکلات فراوانی دارند. در میان آن‌ها تنها ۲۷ درصد بیرون از منزل کار می‌کنند و تنها ۵۸ درصد بانوان این کشور سواد دارند.

زنان کارگر در این کشور مجبور به انجام کارهای بسیار سخت در کارخانه‌ها هستند. طلاق بسیار رواج دارد و زنان قربانی خشونت و خودرأیی مردان می‌شوند.
اردن

تعداد زنانی که در اردن بیرون از خانه کار می‌کنند بسیار کم است. در واقع نرخ کار خارج از منزل در این کشور در پایین‌ترین میزان قرار دارد. تعداد زنان فعال در حکومت هم بسیار کم است و آ‌ن‌ها با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

این کشورهای بدترین مکان برای زنان هستند

این کشورهای بدترین مکان برای زنان هستند

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است