جستجوی پیشرفته

جاذبه های گردشگری مالزی، برج‌ های دوقلوی مالزی

برج‌ های دوقلوی مالزی (Petronas Twin Towers) :

 

جاذبه های گردشگری مالزی (برج‌ های دوقلوی مالزی)

جاذبه های گردشگری مالزی (برج‌ های دوقلوی مالزی)

 

برج‌ های دوقلوی مالزی که به نام پتروناس معروف هستند یکی از جاذبه های گردشگری مالزی و یکی از عناصر هویت‌ دهنده این کشور به شمار می آیند. کمتر کسی ممکن است کلمه مالزی را بشنود و برج‌ های دوقلو در ذهن او تداعی نشوند. این دو آسمان خراش با ارتفاع ۴۵۲ متر بلندترین ساختمان های جهان در بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۴ میلادی بوده اند که بعد از ساخته شدن برج Taipei 101 در سال ۲۰۰۴ این ویژگی از آنها گرفته شد. اما همچنان این دو برج بلندترین ساختمان دوقلوی جهان و پنجمین آسمان خراش بلند دنیا می باشند.

 

جاذبه های گردشگری مالزی (برج‌ های دوقلوی مالزی)

جاذبه های گردشگری مالزی (برج‌ های دوقلوی مالزی)

 

برج های دوقلو با معماری اسلامی مدرن خود یکی از زیباترین سازه های عصر حاضر به شمار می روند. کار ساخت این برج ها از سال ۱۹۹۵ شروع شد و در زمان کوتاهی در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسید. هر یک از این برج ها در ۸۸ طبقه با نمای استیل و شیشه ساخته شده اند که جمعاً ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند، همچنین این دو برج از زیر توسط مرکز خرید سوریا به هم وصل شده اند.

 

جاذبه های گردشگری مالزی (برج‌ های دوقلوی مالزی)

جاذبه های گردشگری مالزی (برج‌ های دوقلوی مالزی)

 

به دلیل نزدیکی برج های دوقلو به مرکز نمایشگاه های مالزی (KLCC) این برج ها نیز به برج های KLCC معرف شده اند، به شکلی که در سرتاسر جاده‌های مالزی، تابلو هایی که شما را به سمت این برج ها هدایت می‌کنند و عکس هایی که این برج ها در آنها قرار گرفته اند، همه به این برج ها با همان نام KLCC اشاره می کنند. شایان ذکر است که منظرۀ این برج ها در شب بسیار زیبا می باشند و از بیشتر نقاط شهر قابل رویت هستند.

 

جاذبه های گردشگری مالزی (برج های دوقلوی مالزی)

جاذبه های گردشگری مالزی (برج های دوقلوی مالزی)

 

یکی از این برج ها در واقع محل اداری شرکت نفتی مالزی یا همان پتروناس می باشد. علاوه بر آن برخی از شرکت ها مانند شرکت هواپیمایی مالزی و شرکت تلفن همراه ماکسیس اینجا دفتر کار دارند. در طبقه پایین برج های دوقلوی مالزی مرکز خرید بزرگ سوریا قرار گرفته است. این مرکز خرید که در ۵ طبقه ساخته شده است همه روزه از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۰:۰۰ شب برای بازدید و خرید عموم باز می باشد. (البته به توریست ها خرید از این مجتمع را به دلیل گرانی برخی اجناس آن توصیه نمی‌کنیم.) در طبقه پایین KLCC آکواریم زیبایی قرار دارد که در آن شما از دالان شیشه‌ ای زیر آب، کوسه‌ها و سفره ماهی‌های غول پیکر را از نزدیک خواهید دید. نمایندگی شرکت سونی و اغلب مارک های معروف لباس شاید از دیگر مراکز دیدنی این برج باشند. در طبقه بالای فروشگاه های برج، سینما و فروشگاه کتاب بزرگی قرار دارد. موزۀ آثار هنری این برج ها نیز شایان توجه است.

 

برج‌ های دوقلوی مالزی (مرکز خرید سوریا)

برج‌ های دوقلوی مالزی (مرکز خرید سوریا)

 

برج های دوقلوی مالزی توسط ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها – هر کدام یکی از برج ها – طی مسابقه‌ ای ساخته شده‌ و سپس دو برج با پلی به هم متصل شده‌اند. این پل که به پل آسمان (sky bridge) معروف است بین دو طبقه ۴۱ام و ۴۲ام برج های دوقلوی مالزی واقع شده و مکانی فوق العاده برای مشاهده اطراف را برای شما فراهم می کند. این پل به جای اینکه به سازه اصلی متصل شود طوری ساخته شده است که بتواند به راحتی به داخل و بیرون آن حرکت کند تا از شکست آن در برابر بادهای قوی جلوگیری شود.

 

برج‌ های دوقلوی مالزی (نمای بیرونی پل آسمان)

برج‌ های دوقلوی مالزی (نمای بیرونی پل آسمان)

 

پل آسمان بلندترین پل دو طبقه جهان به شمار می آید. طول این پل هوایی ۵۸ متر و در ارتفاع ۱۷۰ متری زمین قرار گرفته است، همچنین وزن این پل به تنهایی ۷۵۰ تن می باشد. در ضمن این پل هوایی این امکان را می دهد که در صورت وقوع آتش سوزی و حوادث مشابه در یکی از برج ها، افراد داخل آن بتوانند از طریق این پل هوایی به برج دیگر بروند و ساختمان را تخلیه کنند. این پل در مراحل پایانی ساخت این برج ها به آنها اضافه شده و فرم M مانندی به این مجموعه بخشیده که الهام بخش حرف اول کلمه مالزی می باشد.

 

برج‌ های دوقلوی مالزی (نمای داخلی پل آسمان)

برج‌ های دوقلوی مالزی (نمای داخلی پل آسمان)

 

پل آسمان که بین این دو برج قرار گرفته، یکی از جاذبه های توریستی کوالالامپور می باشد که سالیانه گردشگران زیادی برای بازدید از این پل و منظرۀ زیبای آن به این برج ها می آیند.

 

برج‌ های دوقلوی مالزی (منظرۀ پل آسمان)

برج‌ های دوقلوی مالزی (منظرۀ پل آسمان)

 

از نکات جالب توجه، وجود صف طولانی برای خرید بلیط ورودی برج های دوقلوی مالزی می باشد. پیشنهاد می شود که صبح زود برای خرید بلیط بروید، چون صف بسیار طولانی است و از ساعت ۸:۳۰ صبح برای سیانس های مختلف فروخته می شود، که اگر دیر بروید بلیط گیرتان نخواهد آمد. (جدیداً امکان خرید آنلاین بلیط نیز وجود دارد که در پایان مطلب، سایت آن گذاشته شده است.)

 

برج‌ های دوقلوی مالزی (صف طولانی بلیط ورودی)

برج‌ های دوقلوی مالزی (صف طولانی بلیط ورودی)

 

برای ورود به این برج ها تدابیر امنیتی شدیدی استفاده می شود و ورود به طبقات بالاتر آن فقط با به همراه داشتن کارت های مخصوص امکان پذیر است. بازدید از این برج ها قبلاً به صورت رایگان بوده اما از ابتدای سال ۲۰۱۱ میلادی بلیط این برج ها با قیمت های متفاوت در قالب دو پکیج به فروش می رسند.

 

برج‌ های دوقلوی مالزی (بلیط های ورودی برج ها)

برج‌ های دوقلوی مالزی (بلیط های ورودی برج ها)

 

یک پکیج که مربوط به پل و طبقه نهایی است. شما ابتدا به بازدید از پل آسمان در طبقه ۴۱ام رفته و سپس با یک آسانسور دیگر به طبقه ۸۸ام می روید. پکیج دوم فقط شامل پل آسمان می باشد. قابل توجه است که فقط طبقۀ اول این پل برای بازدید در دسترس گردشگران قرار می گیرد.

 

برج‌ های دوقلوی مالزی (طبقه 88ام برج ها)

برج‌ های دوقلوی مالزی (طبقه ۸۸ام برج ها)

ساعات کاری برج های دوقلوی مالزی :

  • ساعت کاری برج ها در روز های سه شنبه تا یکشنبه از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۹:۰۰ شب و در روز های دو شنبه تعطیل می باشند.
  • برج های دوقلوی مالزی در روز های جمعه از ساعت ۱:۰۰ بعد از ظهر تا ۲:۳۰ بعد از ظهر تعطیل هستند.
  • برج ها در همۀ تعطیلات عمومی بجز عید قربان و عید فطر برای بازدید عموم باز می باشند.

 

قیمت بلیط ورودی برج های دوقلوی مالزی :

  • قیمت بلیط بازدید از طبقه آخر برج (طبقه ۸۸) و پل آسمان که به پکیج MyKad معروف است برای بزرگسالان ۸۴٫۸۰ رینگت و برای کودکان ۲۶٫۵۰ رینگت

می باشد.

  • قیمت بلیط بازدید پل آسمان به تنهایی که به پکیج MyKid معروف می باشد برای بزرگسالان ۳۱٫۸۰ رینگت و برای کودکان ۱۲٫۷۰ رینگت است.
  • قیمت های فوق شامل ۶ درصد مالیات نیز می باشند.
  • ورود کودکان زیر ۳ سال به صورت رایگان می باشد.
  • بلیط های پکیج MyKad را می توان به صورت آنلاین و از سایت https://eticket.petronastwintowers.com.my خریداری کرد. اما برای خرید بلیط های پکیج MyKid باید به باجه خرید بلیط که در داخل برج ها قرار دارد مراجعه فرمایید.
  • صدور بلیط از ساعت ۸:۳۰ صبح شروع می شود و چون تعداد آنها محدود است پیشنهاد می کنیم که صبح، کمی زودتر برای تهیه بلیط اقدام نمایید.

 

راه های ارتباطی با برج های دوقلوی مالزی :

تلفن : ۲۳۳۱۸۰۸۰ (۳) ۶۰+

سایت : http://www.petronastwintowers.com.my

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است