جستجوی پیشرفته

برملا شدن راز شهر کوتوله ها

برملا شدن راز شهر کوتوله ها

شاید شما هم تا به حال از کوتوله های داستان های زیادی خوانده اید یا تصاویر متفاوتی دیده باشید ، اما همیشه چیزهای غیر عادی باز هم برای خیلی از افراد بسیار جذا هستند ، مواردی که در زندگی روزانه خیلی با آنها سرو کار نداریم و جلوی چشممان نیست. دیدن کوتوله ها هم یکی از این موارد است؛ در واقع همه ی ما از دوران کودکی، آرزوی دیدن یکی از آنها را داشته ایم. حالا در کشور لهستان شهری به نام روکلا وجود دارد که به داشتن کوتوله ها شهره است و امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری آن تبدیل شده است.

برملا شدن راز شهر کوتوله ها

شهر روکلا در لهستان

روکلا، بزرگترین شهر در غرب لهستان است و در دوره های مختلف تاریخی، بخشی از امپراطوری های لهستان، مجارستان، اتریش و آلمان بوده است و بر اساس تغییرهای مرزی ای که بعد از پایان جنگ جهانی دوم بوجود آمد، در سال ۱۹۴۵، به طور رسمی، بخشی از کشور لهستان شد. به محض ورود به این شهر تاریخی، موردی که نظر هر کسی را جلب می کند، مجسمه های برنزی از کوتوله هایی است که در سرتاسر شهر وجود دارند. مجسمه هایی که علیرغم ظاهر جذابشان، ریشه ای تاریخی دارند و نشانی از جنبش زیر زمینی ضد کمونیستی به نام Orange Alternative، هستند.
در سال های دهه ی ۹۰ میلادی، لهستان هنوز نظامی کمونیستی داشت و مردم که از این نظام به تنگ آمده بودند، جنبشی به نام Orange Alternative تشکیل دادند تا علیه سیاست های استبدادی آن، اعتراض کنند. البته اعتراض نه به سبک جنگ و خونریزی بلکه به شیوه ای خلاقانه که ساخت مجسمه های برنزی کوتوله و کشیدن نقاشی از چهره ی کوتوله ها روی سمبل های کمونیستی شهر، یکی از آنها بود.
جالب است بدانید همین ایده ی به ظاهر کم قدرت و نه چندان موثر، باعث شد تا مردم شهرهای دیگر لهستان مثل ورشو و لودز و لوبلین هم دست به کار شوند و در نتیجه یک جنبش بزرگ از دل یک جنبش کوچک بوجود آمد و باعث از بین رفتن حکومت کمونیستی در کشور لهستان شد.

بعدها جنبش Orange Alternative که محبوبیت زیادی بدست آورده بود، آنقدر مورد احترام قرار گرفت که به افتخارشان، مجسمه ی کوتوله ای به نام «کوتوله پاپا» را در شهر گذاشتند و بعد از آن هم، هنرمندی توسط مسئولان شهر انتخاب شد تا کوتوله های دیگری بسازد و به این ترتیب بود که کوتوله ها در این شهر بیشتر شدند و هر روز تعداد بیشتری از آنها در سطح شهر نمایان می شد و طبق آماری که وجود دارد، امروزه تعداد این کوتوله ها به ۳۵۰ تا می رسد.

ایده ی جالب مردم روکلا

مردم روکلا امروزه از این کوتوله ها به نفع خودشان استفاده کرده و از طریق آنها، تبلیغ می کنند. مثلا مغازه داری که غذای فست فود ارائه می دهد، در جلوی مغازه ی اش کوتوله ای دیده می شود که روی پیتزایی خوابیده است یا فردی که باغبانی می کند، در جلوی مزرعه اش، کوتوله هایی وجود دارند که در حال گلکاری و کار در مزرعه هستند.

مردم روکلا به این معتقدند که دست کشیدن روی کلاه این کوتوله ها، باعث خوش شانسی می شود.

تور ایران مرجع : تور آنتالیا

برملا شدن راز شهر کوتوله ها ، برملا شدن راز شهر کوتوله ها ، برملا شدن راز شهر کوتوله ها ، برملا شدن راز شهر کوتوله ها

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است