جستجوی پیشرفته

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

دیوار چین یکی از نمادی ترین مکان ها در چین است ، این دیوار که حالت تدافعی نظامی را دارد یکی از طولانی ترین و بزرگترین سازه های مهندسی از نظر زمان ساخت در جهان است .

طول این دیوار طبق آخرین تحقیقات ۸۸۵۱ کیلومتر می باشد که تقریبا ۶۲۰۰ کیلومتر آن از آجر و مابقی آن از خاک ساخته شده است .

این دیوار بزرگ و شگفت انگیز در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد . این بنا جزو یکی از عجایب هفت گانه جهان نیز محسوب می شود .

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

این دیوار در قرن پنجم تا هشتم قبل از میلاد ساخته شده است ، دلیل ساخته شدن این دیوار برای جلوگیز از حملات دشمنان بوده است ، که در آن برج های آتش نقش خبر رسانی و قلعه های مرزی آن برای جمع آوری اطلاعات دشمن استفاده می شد .

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

جنگ ها که دلیل اصلی ساخت شدن این دیوار توسط کشورها در کوه های مرزی بود ، سال ۲۲۱ قبل از میلاد امپراتور چین که شی هوان نام داشت پس از به وحدت رساندن چین این دیوارها را به هم متصل کرد و به صورتی دیواری بزرگ در قسمت مرزهای شمالی بر روی کوه ها در آمد ، دلیل امپراتور از اینکار جلوگیری از حملات دشمن به مراتع شمالی بود . تاریخ دانان چینی بر این باورند که حدود یک میلیون سرباز میتوانستند به طور همزمان در امتداد این دیوار مستقر شوند و آماده نبرد احتمالی باشند .

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

این دیوار بزرگ که نقش تدافعی مهمی داشته از بیابان ها و لجنزارها عبور می کرد . کارگرانی که مشغول به ساخت این دیوار بودند برای شرایط زمینی مختلف ، ساختار متفاوتی برای این دیوار در نظر گرفتند . این عمل زیرکانه نشان دهنده عقل نیاکان چین در ساخت و ساز می باشد . ا

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

به دلیل پیوند کوه و دیوار با یکدیگر ، دشمان به هیچ عنوان قادر به نفوذ به این دیوار نبودند . این دیوار بیشتر از آجرهای بزرگ و سنگ های مستطیلی شکل ساخته شده است و وسط آن توسط خاک و خرده سنگ پر شده است . ارتفاع این دیوار بزرگ ۱۰ متر است و فضای بالای آن برای عبور ۴ اسب در کنار هم کافی است . در یک ردیف عرض آن تقریباً ۴ تا ۵ متر است تا مشکلی هنگام انتقال سلاح ها و غلات پیش نیاد .

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

در حال حاضر مقاومت این دیوار برای داشتن حالتی دفاعی از بین رفته است ، اما معماری بسیار زیبا و دیدنی این دیوار آن را دیواری پر از ابهت و عظمت کرده است . این دیوار زیبا ، بلند و پر پیچ خم اگر از دور به آن نگاه کنیم مانند اژدهایی در حال حرکت دیده می شود .

این دیوار سالانه باعث جذب هزاران گردشگر می شود و حتی خیلی از سران بزرگ کشورهای خارجی دیدن این دیوار بزرگ را از دست نمی دهند .

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

جاذبه های گردشگری چین ، دیوار بزرگ چین

شاید به گوش شما هم خرده باشد که می گویند این دیوار تنها پدیده انسانی است که از فضا قابل رویت است ، اما بارها و بارها این باور اشتباه تکذیب شده است اما هنوز عده ایی این موضوع را قبول دارند .

پیاده روی در دیوار چین

خیلی از پدیده های که به دست انسان ها ساخته شده است از فضا قابل رویت هستند به خصوص در نور شب ، اما تشخیص این دیوار با چشم غیر مسلح از هر نقطه ای از مدار زمین غیر ممک می باشد.

دیوار چین

دیوار چین

هیچ فضا نوردی تا کنون چنین ادعایی نکرده است ، حتی فضانوردانی که در مدار زمین نیز می چرخند به سختی چنین ادعایی می کنند . یکی از فضانوردان می گوید که این دیوار از ارتفاع ۱۸۰ مایلی ناپدید می شود .

دیوار چین

دیوار چین

تصویری که در پایین مشاهده می کنید یک تصویر قدیمی مربوط به سال ۱۹۰۷ میلادی از دیوار چین می باشد .

عکسی قدیمی از دیوار چین

عکسی قدیمی از دیوار چین

تصویری که در زیر مشاهده می کنید یک تصویر ماهواره ای از دیوار چین می باشد .

تصویر ماهواره ایی از دیوار چین

تصویر ماهواره ایی از دیوار چین

اگر قصد استفاده از تور چین را دارید حتماً به دیدن این دیوار شگفت انگیز بروید .

اطلاعات مورد نیاز برای بازدید از دیوار چین

قیمت یک آب معدنی بطری در نزدیکی دیوار چین نسبت به خود شهر گران تر است پس اگر چیزی لازم دارید از همان مرکز شهر تهیه کنید .

Mutianyu Great Wall

هزینه ورودی : بین ۲۰ تا ۴۵ RMB می باشد . (RMB نام دیگر YUAN واحد پول چین می باشد که بیشتر در مکاتبات محلی از آن استفاده می شود )

ساعات بازدید : ۸:۰۰ صبح الی ۱۶:۰۰ عصر می باشد.

چگونه برویم ؟ اگر میخواهید با اتوبوس بروید میتوانید از دروازه دونگ ژی سوار اتوبوس شماره ۹۳۶ شوید .

این دیوار داری شیب زیادی می باشد ، پس حتماً مراقب خودتان باشید . در صورتی که تصمیم دارید شب را در همین محل بمانید حتماً از کاپشن یا کت و مواد غذایی برای خود بردارید .

Jiankou Great Wall

هزینه ورودی : ۲۰ RMB می باشد .

ساعات بازدید : ۷:۰۰ صبح الی ۱۷:۰۰ عصر می باشد .

چگونه برویم ؟ باز هم اگر می خواهید با اتوبوس بروید می توانید از هوایرو اتوبوس شماره ۹۱۶ را سوار شوید و سپس یا مینی بوس به دیدن این دیوار بزرگ بروید .

گردآوری : تور ایران

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است