جستجوی پیشرفته

جاذبه های گردشگری کیش ، درخت سبز

جاذبه های گردشگری کیش ، درخت سبز

مجموعه درخت سبز در انتهای مسیر طولانی آبرفتی باستانی کیش واقع شده است ، که آبهای سطحی به قسمتی از منطقه شمال جزیره کیش که معروف به دره پرتغالی ها است می روند . این مجموعه در اطراف یکی از کهنسال ترین درختان لور جزیره ساخته شده است .

جاذبه های گردشگری کیش ، درخت سبز

جاذبه های گردشگری کیش ، درخت سبز

نرده های چوبی و ساختمن های و پیاده روهای این محوطه سرسبز تداعی مناطق شمالی کشور را می کند . اما بیشتر دلیلی که گردشگران را به این نطقه می کشاند ، هیبت دیدنی و افسانه ایی درخت سبز مشهور در کیش است .

جاذبه های گردشگری کیش ، درخت سبز

جاذبه های گردشگری کیش ، درخت سبز

این درخت کهنسالترین درخت ” لور ” در جزیره کیش می باشد ، که عمری بالغ بر ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال نیز دارد . گروهی از مردم بخاطر داشتن شگون این درخت گره هایی با نخ و یا پارچه بر روی این درخت زده اند که در اولین نگاه آن را یک درخت مقدس جلوه می دهد .

جاذبه های گردشگری کیش ، درخت سبز

جاذبه های گردشگری کیش ، درخت سبز

این مجموعه زیبا و سرسبز دارای آلاچیق های زیبا و چندین محل برای پخت کباب و استراحت دارد . بازدید از این مجموعه برای بازدیدکنندگان رایگان می باشد و بازسازی شده است . در مسیرهای پیاده روی این مجموعه چراغ های به شکل فانوس ، همراه با گل های کاغذی رنگی برای راهنمایی شما به سوی جاذبۀ اصلی در این مجموعه نصب شده است . همچنین نمازخانه ، بوفه و سرویس بهداشتی و رستوران فصلی نیز در این مجموعه وجود دارد .

جاذبه های گردشگری کیش ، درخت سبز

جاذبه های گردشگری کیش ، درخت سبز

این مجموعه سر سبز زیبا در نزدیکی شهر باستانی حریره کیش و آب انبار سنتی کیش نیز واقع شده است . از این مجموعه تنها چند دقیقه فاصله تا شهر باستانی حریره و آب انبار سنتی می باشد .

جاذبه های گردشگری کیش ، درخت سبز

جاذبه های گردشگری کیش ، درخت سبز

معروف ترین درخت در این جزیره همان درخت لور یا انجیر معابد می باشد . این درخت بیشتر در نواحی جنوبی در ایران شد می کند . این درخت به دلیل داشتن پوستی کهنسال و آویزان بودن برگ های و ریشه های از تنه اصلی آن را از سایر درختان متفاوت ساخته است . ریشه این درختان مانند چتری بر روی زمین رشده می کند و سایه ایجاد می کند ، همچنین امکان دارد تا چند صد سال عمر کنند .

آدرس مجموعه : کیش – مجموعه درخت سبز

اگر قصد استفاده از تور کیش را دارید ما پیشنهاد میکنیم این مجموعه سرسبز متفاوت را حتماً ببینید .

گردآوری : تور ایران

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است