جستجوی پیشرفته

جزایر فارو ، زیبایی بی نظیر در شمال اروپا

جزایر فارو ، زیبایی بی نظیر در شمال اروپا

جزایر فارو ، زیبایی بی نظیر در شمال اروپا

یکی از منطقه های خودگردان دانمارک جزایر هجده گانۀ فارو نیز می باشد . در منطقه اسکاندیناوی و شمال اروپا در بین دریای نروژ و اقیانوس اطلس شمالی این مجمع الجزایر نیز واقع شده است . برای شناخت بیشتر این جزایر دیدنی با تور ایران همراه باشید .

بسیاری از افراد، نام جزایر فارو را نشنیده‌اند یا اگر شنیده باشند، نمی‌دانند این جزایر کجای این کره‌ی خاکی قرار گرفته‌اند.

این مجمع‌الجزایر از ۱۸ جزیره تشکیل شده است که مساحت مجموع آنها، ۶۵۰۰ برابر از آمریکا کوچک‌تر است و جمعیت آن، ۲۸ هزار برابر از چین کمتر است. این جزایر بین ایسلند و اسکاتلند در شمال اقیانوس اطلس قرار دارند.

اولین ساکنان این جزیره در سال ۳۰۰ میلادی، در آن ساکن شده‌اند ولی کسی نمی‌داند که چه کسانی بودند. اولین ساکنان شناخته‌شده‌ی جزایر فارو، طبق نقل‌قول‌های تاریخی، راهبان ایرلندی در قرن ششم میلادی بودند.

نام جزایر فارو اولین بار به شکل Faereyjar در سال ۱۲۲۵ و به معنای «جزایر گوسفند»، عنوان شده است. احتمالا همین نام‌گذاری باعث شده که گوسفند به نماد ملی جزایر فارو تبدیل شود.

از سال ۱۹۴۸، جزایر فارو یک منطقه‌ی خودگردان تحت حاکمیت پادشاهی دانمارک است. جزایر فارو از اعضای اتحادیه اروپا نیست در حالی که دانمارک عضو این اتحادیه است.

جمعیت ۵۰ هزار نفری جزایر فارو در سراسر ۱۷ جزیره‌ی مسکونی آن پراکنده هستند. این جزیره‌ها از طریق زیرساخت‌هایی عالی با یکدیگر ارتباط دارند. شبکه جاده‌ای کامل، تونل و فرابر، از وسایل ارتباطی میان جزیره‌ها هستند. علاوه بر این، ارتباطات راه دور و اینترنت پرسرعت، امکان برقراری روابط اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را به سادگی با سایر نقاط دنیا فراهم کرده است.

صنعت اصلی جزایر فارو، ماهیگیری است. این بخش در حدود ۹۰ درصد صادرات و ۲۰ درصد تولید ناخالص ملی این جزایر را تشکیل می‌دهد. در سال ۲۰۱۵، نرخ بیکاری در جزایر فارو ۲/۳ درصد بود.

گردشگری ورزشی یکی از انواع گردشگری است که طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. یکی از اهداف گردشگری ورزشی، سفر برای انجام فعالیت‌های ورزشی و تفریحاتی است که در محل زندگی ما امکان آن وجود ندارد. برخی از نقاط دنیا به دلیل شرایط جغرافیایی و گسترش صنعت گردشگری در آنها، امکانات زیادی برای انجام تفریحات و فعالیت‌های ورزشی دارند. نمونه‌ای از این مقصدها، جزایر فارو است.

پیاده‌گردی در طبیعت

جزایر فارو مناظر شگفت‌انگیز طبیعی و چشم‌اندازهای زیبایی دارند که باعث شده به عنوان مقصدی عالی برای فعالیت‌های تفریحی در دل طبیعت، شناخته شوند. یکی از ویژگی‌های جالب جزایر فارو این است که برای لذت بردن از طبیعت بکر و شگفت‌انگیز آن، نیاز نیست راه دوری بروید. فقط کافی است چند قدم بردارید تا زیباترین چشم‌اندازهای طبیعی دنیا را در قاب نگاهتان ببینید.

دوچرخه‌سواری

یکی از بهترین روش‌ها برای سر زدن به گوشه و کنار جزایر فارو و لذت بردن از طبیعت زیبای آن، استفاده از دوچرخه است. زیرساخت‌های ارتباطی و جاده‌ها در جزایر فارو بسیار عالی و بی‌نقص هستند. از آنجایی که با جاده‌ها و مسیرهایی خلوت روبه‌رو هستیم، دوچرخه‌سواری در این منطقه، یک فعالیت تفریحی لذت‌بخش خواهد بود.

البته قبل از شروع سفر ماجراجویانه با دوچرخه در جزایر فارو چند نکته را مد نظر داشته باشید. یکی اینکه آب و هوا قابل پیش‌بینی نیست و به سرعت تغییر می‌کند. از قبل فکر همه‌ چیز را بکنید و با آمادگی کامل راهی سفر شوید.

دوم اینکه در جزایر فارو، مسیرهای مختص دوچرخه‌سواری چندان متداول نیستند و مسیرهای دوچرخه و وسایل نقلیه‌ی موتوری مشترک است. تونل‌های متعددی هم در مسیرها وجود دارند. بنابراین دوچرخه شما باید به چراغ سفید در جلو و چراغ قرمز در عقب، مجهز باشد.

برای دوچرخه‌سواری لباس مناسب بپوشید. لباسی که هم گرم و هم ضدآب باشد. پوشیدن دستکش هم توصیه می‌شود.

جزایر فارو در مجموع مسطح نیستند اما شیب مسیرها معمولا ملایم است. خودتان را برای دوچرخه‌سواری در مسیرهایی پوشیده از سنگ‌ریزه و ماسه‌ای آماده کنید چون همه‌ی مسیرها صاف و پاکسازی نشده‌اند.

در برخی از موارد فاصله‌ی مناطق شهری از هم، بسیار قابل توجه است. بنابراین از قبل وسایل مورد نیاز برای تعمیرات ضروری را همراه داشته باشید تا بین راه با مشکل مواجه نشوید. همراه داشتن وسایل ارتباطی و نقشه، ضروری است.

دوچرخه‌ها می‌توانند آسیب‌های جدی به زمین و پوشش گیاهی آن وارد کنند. بنابراین همیشه در مسیرهای تعیین شده حرکت کنید و به حفظ محیط زیست توجه کنید. بهتر است برنامه‌ی سفر خود را با کسی در میان بگذارید.

همواره باید از سمت راست حرکت کنید و اگر مسیر مخصوص دوچرخه‌سواری وجود دارد از آن استفاده کنید. شما قانونا ملزم به استفاده از کلاه ایمنی نیستید اما برای حفظ سلامتی خودتان بهتر است کلاه داشته باشید.

غواصی در دنیا شگفت‌انگیز زیر آب

غواصی یکی از فعالیت‌های تفریحی است که روز به روز بیش از گذشته در جزایر فارو، طرفدار پیدا می‌کند. زندگی دریایی بکر و زیبایی آب‌های اطراف جزایر فارو، شرایط خوبی را برای غواصی فراهم کرده‌اند.

درجه حرارت آب‌های اطراف جزایر فارو از ۴ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد متغیر است. قدرت دید در ماه‌های زمستانی در بهترین شرایط قرار دارد زمانی که دمای آب در پایین‌ترین میزان است. این زمان بهترین موقعیت برای عکاسی از زیر آب است. در زمستان محدوده‌ی دید ۳۰ متر و دمای آب به طور میانگین در حدود ۶ درجه است. در فصل تابستان، رشد پلانکتون‌ها محدوده‌ی دید را تا ۱۵ الی ۲۰ متر کاهش می‌دهد.

هرگز تنهایی غواصی نکنید. بهتر است یک غواص ماهر که شناخت خوبی از منطقه دارد شما را در غواصی همراهی کند. برای مبتدی‌ها، دوره‌های غواصی برگزار می‌شود. برای اینکه به خوبی محیط را تماشا کنید و از دنیای رنگارگ زیر آب لذت ببرید، حتما چراغ قوه داشته باشید.

قایق‌سواری

یکی از بهترین و جذاب‌ترین مناطق دنیا برای قایق‌سواری، جزایر فارو است. با قایق‌سواری در آب‌های اطراف این جزایر، فرصت فوق‌العاده‌ای برای لذت بردن از طبیعت زیبای ساحلی و تماشای پرندگان دریایی برای شما فراهم می‌شود.

در حدود ۳۰۵ گونه‌ی مختلف پرنده در جزایر فارو شناسایی شده‌اند. در واقع تماشای پرندگان، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری در این جزایر است. فصل تابستان، بهترین زمان برای لذت بردن از مناظر زیبای پرواز هزاران پرنده در آسمان و تماشای صخره‌هایی است که از حضور آنها، رنگارنگ و زیبا شده است.

منبع : visitfaroislands

تور ایران مرجع : تور ارزان کیش

جزایر فارو ، زیبایی بی نظیر در شمال اروپا ، جزایر فارو ، زیبایی بی نظیر در شمال اروپا ، جزایر فارو ، زیبایی بی نظیر در شمال اروپا ، جزایر فارو ، زیبایی بی نظیر در شمال اروپا

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است