جستجوی پیشرفته

دلیل دایره بودن پنجره های هواپیما ها چیست ؟

دلیل دایره بودن پنجره های هواپیما ها چیست ؟

دلیل دایره بودن پنجره های هواپیما ها چیست ؟

دلیل دایره بودن پنجره های هواپیما ها چیست ؟

شاید این سوال در ذهن شما هم پیش آمده باشد ، که چرا پنجره های هواپیماها به شکل دایره است ؟ در ادامه با تور ایران همراه باشید .

از زمان تجرۀ اولین پرواز انسان ، پس از گذشت سالیان دراز و ایجاد پیشرفت های چشمگیر در رشته مهندسی هوا و فضا که از گلایدرهای بدون قدرت سرچشمه گرفته است تا تجربه مسافرت با هواپیما های غول پیکری که جابه جایی صدها مسافر را به همراه بارهایشان را دارند ، برای اقزایش کارایی بشر به طور مدارم برای بهبود آیرودینامیک هواپیما ها نیز تلاش کرده است ، که این امرخود معجزه ای برای پرواز های ایمن برای ما بوده است .

ابتدا طراحی پنجره های هواپیما ها به شکل مربعی بود ، این نوع پنجره رواج بسیاری در آن زمان داشت . ولیکن با این وجود چه دلیلی وجود داشت تا انسان این پنجره ها را که در سال های طولانی در ساخت منازل و خودرو ها استفاده می شد تغییر دهد ؟

در دهه ۱۹۵۰ که هواپیمای تجاری بر روی کار آمد ، قابلیت های زیادی در آن گنجانده شده ، نسبت به مدل های پیشین این هواپیما قادر بود تا با سرعت بیشتر و ارتفاع بالاتری نیز پرواز کند .
ولیکن ۲ عدد از این هواپیما ها در هوا در حین پرواز از هم پاشیدند و تمامی اجزای آن متلاشی شدند . واقعاً دلیل این حادثه چه بود ؟ درست است ، دلیل این حادثه همان پنجره های چهارگوش است . تیزی گوشه های این پنجره ها نقاطی می باشند که به طور طبیعی تمرکز فشار را نیز در خود گنجانده و اعمال چنین فشاری موجب تضعیف بیشر آن ها می شود .
این پنجره ها وقتی به طور مکرر در معرض فشار قرار می گیرند ، چهار گوشه ی تیزی که در آنها وجود دارد چنین فاجعه ای را نیز به بار می آورد.

شیشه های محدبی که در پنجره های جدید به کار رفته است ، فاقد هر گونه نقطه کانونی می باشد و فشار را نیز میتواند در تمام نقاط پنجره توزیع کنید ، که همین امر باعث می شود تا خطر احتمای ترک خردگی و شکستگی شیشه به حداقل برسد .
در کل اشکال مدور بسیار قوی تر می باشند و مقاوت زیادی در برابر تغییر شکل به خود نشان می دهند ، همین امر باعث شده تا بتوانند در برابر فشار زیاد بیرون و درون هواپیما مقاوم باشند .
همین شکل پنجره های دایره ای موجوب شده است تا هواپیما ها بتوانند تا ارتفاع تقریبی ۳۵۰۰۰ فوت به راحتی پرواز کنند و مسافران با تماشای بیرون از این پنجره ها نیز از پرواز خود لذت ببرند .

منبع : travelandleisure

دلیل دایره بودن پنجره های هواپیما ها چیست ؟ ، دلیل دایره بودن پنجره های هواپیما ها چیست ؟ ، دلیل دایره بودن پنجره های هواپیما ها چیست ؟ ، دلیل دایره بودن پنجره های هواپیما ها چیست ؟

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است