جستجوی پیشرفته

راهنمایی مفید برای مدیریت آلرژی و آسم در سفر

راهنمایی مفید برای مدیریت آلرژی و آسم در سفر

شاید شما هم دچار آلرژی یا آسم باشید ، اگر قصد سفر دارید ، به ویژه سفر به یک محیط جدید ممکن است این علائم را در شما چندین برابر کند ، پس بهتر است تمامی داروهایی که ممکن است نیاز داشته باشید را به خود ببرید .

یک حمله آلرژی یا آسم می‌تواند در هنگام سفر حسابی برنامه شما را تغییر دهد و شما را در دردسر بیندازند. گاهی اوقات یک محیط جدید دارای عوامل حساسیت‌زا است که می‌تواند حساسیت شما را تشدید کند و مانع فعالیت شما شود، بنابراین قبل از اینکه برنامه سفر خود را بچینید و راهی سفر شوید، برای آلرژی و حساسیت خود برنامه‌ریزی کنید تا بتوانید به راحتی آن را در سفر کنترل کنید.

علل آسم و آلرژی

عوامل زیادی وجود دارند که ممکن است آسم و آلرژی شما را تحت تأثیر قرار دهند. این‌ها شامل موارد زیر است:

گرده گل‌ها

بسیاری از افراد که دارای آلرژی هستند در مواجه با گرده‌ها آلرژی آن‌ها تشدید می‌شود. این گرده‌افشانی‌ها در قسمت‌هایی از یک کشور و در زمان‌های خاصی بیشتر است.

هوای سرد

اگر شما به شرایط آب و هوایی سرد سفر می‌کنید، توجه کنید که هوای سر و خشک می‌تواند علائم آسم را تشدید کند. از آنجایی که ارتفاعات بالا هوای خشک و سرد بیشتری دارند و اکسیژن کمتر در هوا وجود دارد، افرادی که مبتلا به آسم هستند ممکن است دچار تنش بیشتری در ارتفاعات بالا شوند.

رطوبت

اگر شما به آب و هوای گرم، گرمسیری و مرطوب سفر می‌کنید، آسم شما ممکن است تشدید شود.

آلودگی

اگر شما به یک منطقه بسیار آلوده مانند شهرهای بزرگ یا مناطق توسعه‌نیافته که در آن‌ها به دلیل آتش‌سوزی هوا آلوده است، سفر می‌کنید، مشکلات تنفسی افراد دارای آلرژی ممکن است بیشتر شود، به‌خصوص زمانی که هوا گرم و آفتابی است.

آلرژی و آسم: جلوگیری از علائم در مسیر

اگر شما با هواپیما به مقصد خود سفر می‌کنید، توجه کنید که هوای داخلی هواپیماها خشک است و ممکن است آسم و آلرژی شما را تشدید کند. هنگامی که شما پرواز می‌کنید و به ارتفاعات می‌روید، اگرچه در کابین قرار دارید، اما برای تنفس راحت‌تر نیاز به اکسیژن بیشتری دارید. اگر فکر می‌کنید در هنگام پرواز ممکن است با مشکلات تنفسی روبرو شوید، حتما مسئولین هواپیما را مطلع کنید تا مدیریت لازم را برای جلوگیری از این موضوع انجام دهند.

اگر جز آن دسته از افراد هستید که اغلب اوقات با آلرژی و آسم دست و پنجه نرم می‌کنید، بهتر است از موارد حساسیت‌زا به‌صورت منظم استفاده کنید که به این کار ایمن درمانی یا ایمنو تراپی می‌گویند که به شما کمک می‌کند به هر مکانی که دارای علائم حساست زا است، به راحتی سفر کنید. ایمنو تراپی نوعی درمان است که برای کاهش حساسیت به مواردی مانند گرده‌ها به کار می‌رود. با ایمنو تراپی فرد به میزان قابل توجهی با موارد آلرژی‌زا در تماس قرار می‌گیرد تا بدن آن‌ها نسبت به مواد آلرژی‌زا مقاوم شود.

اگر نمی‌توانید سفر خود را به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنید که از مواد آلرژی‌زا دور شوید، بهتر است قبل از رفتن به سفر ایمنو تراپی را انجام دهید و در صورت صلاح‌دید دکتر شما، این کار را در زمان مناسب قبل از سفر آغاز کنید، اما این کار زمان‌بر است و بهتر است برای آن زمان کافی در نظر بگیرید تا به خوبی نتیجه بگیرید.

آلرژی و آسم: جلوگیری از علائم در سفر

آلرژی و آسم ممکن است زمانی که شما در مقصد هستید نیز اتفاق بیافتد، اما راه‌هایی برای پیشگیری از آن وجود دارد. برای مثال اگر به مکانی سفر می‌کنید که میزان گرده‌ها زیاد است، سعی کنید بیشتر فعالیت‌های خود را در مکان‌های سرپوشیده انجام دهید. سعی کنید پنجره‌ها را ببندید و تهویه مطبوع را از صبح زود تا ۴ بعدازظهر انجام دهید. ممکن است در این زمان‌ها نیاز شود که جابه‌جا شوید و به منطقه دیگری سفر کنید؛ سعی کنید این کار را با یک ماشین انجام دهید و شیشه‌های ماشین را ببندید و از دود سیگار دوری کنید. این موارد می‌توانند آلرژی شما را کاهش دهند.

توصیه‌های بیشتر

علاوه بر گرفتن ایمنوتراپی، راه‌های دیگری برای جلوگیری از آلرژی و آسم وجود دارد و همچنان از سفر خود لذت ببرید. قبل از اینکه به فرودگاه بروید، زمانی را برای موارد زیر در نظر بگیرید:

با دکتر خود ملاقات کنید. قبل از اینکه به سفر بروید، زمانی را برای سلامت جسمانی خود قرار دهید. به ملاقات دکتر خود بروید و به او بگویید به کجا سفر می‌کنید و در این زمینه از او مشورت بگیرید. حتما می‌تواند داروها و توصیه‌های مناسب را به شما بدهد تا بتوانید آلرژی خود را در آنجا کنترل کنید.

هر چیزی که نیاز دارید، بسته‌بندی کنید. تمام داروهای مورد نیاز خود را به همراه ببرید. اگر احساس کردید حساسیت شما آغاز می‌شود یا علائم آسم دارید، حتما از آنتی هیستامین‌ها یا سایر داروهای تجویزی استفاده کنید. البته زمان مصرف داروها را به ذهن بسپارید.

وسایل اورژانسی را با خود به همراه ببرید. فقط برای اینکه بتوانید حمله‌های جدی را کنترل کنید، سعی کنید قبل از سفر راجع به داروهای اورژانسی با دکتر خود مشورت کنید.

اگر چه آسم و آلرژی ممکن است فعالیت‌های شما را در تعطیلات کند کند، اما این بدین معنا نیست که خودتان را در خانه حبس کنید. سعی کنید تمام موارد لازم برای به حداقل رساندن آلرژی خود قبل از سفر انجام دهید و تمام مواردی که به شما احساس خوبی می‌دهند، با خود به همراه ببرید.

راهنمایی مفید برای مدیریت آلرژی و آسم در سفر ، راهنمایی مفید برای مدیریت آلرژی و آسم در سفر ، راهنمایی مفید برای مدیریت آلرژی و آسم در سفر ، راهنمایی مفید برای مدیریت آلرژی و آسم در سفر

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است