جستجوی پیشرفته

راهنمای اخذ ویزای عشق آباد (ترکمنستان)

ویزای عشق آباد

راهنمای اخذ ویزای عشق آباد (ترکمنستان)

راهنمای اخذ ویزای عشق آباد (ترکمنستان)

راهنمای اخذ ویزای عشق آباد (ترکمنستان)

ویزای عشق آباد | اخذ ویزای عشق آباد ترکمنستان

اخذ ویزای عشق آباد

اخذ ویزای عشق آباد

بدون شک برای عزیزانی که قصد مسافرت به ترکمنستان را دارند آگاهی از قوانین و مقررات این کشور و رعایت این قوانین و مقررات؛ یک ضرروت اساسی به شمار می آید. بدین منظور جهت رفاه حال شما مسافرین محترم و با توجه به اهمیت حفظ امنیت و آسایش شما و پیشگیری از بروز مشکلات احتمالی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد و سرکنسول‌گری جمهوری اسلامی ایران در مرو موارد ذیل را مورد تاکید قرار می دهد:
۱) عقد قرارداد با شرکت های معتبر توریستی که در زمینه سفر به ترکمنستان دارای حسن شهرت و اعتبار می باشند و به تعهدات خود در خصوص حمل و نقل، اسکان و امکانات هتل عمل نموده باشند. در این خصوص از هماهنگی میان شرکت فرستنده و پذیرنده اطمینان حاصل شود.
۲) براساس قوانین ترکمنستان ثبت ورود و خروج جهانگردان در اداره اتباع خارجی برعهده شرکتهای توریستی بوده و نحوه پرداخت مبلغ مورد نظر برای این کار باید طبق قرارداد مشخص باشد.
۳) کلیه اتباع خارجی در صورت ورود و اقامت در ترکمنستان میبایست نسبت به درج مهر ثبت آویر (اتباع خارجه) در گذرنامه اقدام نمایند در غیر این صورت در وهله اول جریمه و در صورت تکرار موضوع در وهله دوم (در مدت یکسال از تاریخ جریمه اولیه)؛ علاوه بر جریمه ضمن اخراج ازکشور یادشده ظرف مدت ۲۴ ساعت؛ به مدت ۵ سال به ترکمنستان ممنوع الورود خواهند شد.
۴) هر مسافر یا میهمان خارجی که پا به خاک ترکمنستان میگذارد موظف است ظرف مدت سه روز در اداره دولتی ثبت اتباع خارجی که باصطلاح «آویر» نامیده می‌شود روادیدی خود را توسط میزبان به ثبت برساند. لازم به تذکر است دایره مذکور در روز های بعد از ظهر شنبه ، یکشنبه و ایام تعطیل رسمی کشور از پذیرفتن ارباب رجوع معذور است و همچنین روز ورود مسافر جزء مهلت سه روزه محسوب نمی گردد. در صورت عدم مراجعه مسافر میهمان به دایره «آویر» مبلغ ۲۵۰۰٫۰۰۰ هزار منات جریمه به صورت نقدی از مسافر خاطی اخذ می گردد و اگر این مورد دوبار پی در پی برای کسانی که روادیدی خود را تمدیدکنند روی دهد، فرد خاطی علاوه بر جریمه مجدد از کشور اخراج شده و تا پنج سال ممنوع الورود می گردد.
۵) با توجه به وجود مناطق ممنوعه در ترکمنستان؛ از سفر به این مناطق خودداری نموده و یا در صورت سفر با ادارات ذیربط در کشور ترکمنستان هماهنگی و مجوز لازم را اخذ نمایند، مهمترین این مناطق عبارتند از: ۱- داش آغوز ۲- ترکمن آباد ۳- منطقه تمور ۴- فیروزه و….. ضمنا ایستگاههای راه آهن و فرودگاههای مناطق ذکر شده نیز شامل مناطق ممنوعه هستند. همچنین وزارت طبیعت ترکمنستان در جهت حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از بروز حریق های احتمالی بازدید های گردشگری و سفر به بعضی از مناطق را از ماه می لغایت ماه نوامبر ( یازدهم اردیبهشت لغایت نهم آبان ماه) ممنوع اعلام کرده است: این مناطق عبارتند از:۱- باد خیز و کوتین داغ ۲- کوپه داغ ۳- آمو دریا ۴- خرز داغ و سونت.
۶) نظر به اینکه تعدادی از هموطنان مرزنشین با اخذ گذر مرزی وارد ترکمنستان شده و طبق قوانین و توافقات دو کشور تا محدوده مشخصی میتوانند تردد نمایند، لذا اکیدا از سفر به خارج از محدوده مجاز خودداری نمایند. لازم به ذکر است شهر عشق آباد خارج از محدوده محسوب گردیده و سفر بدانجا ممنوع می باشد.
۷) مسافران و اتباع خارجی که وارد ترکمنستان میگردند ملزم به همراه داشتن گذرنامه یا تصویر مهر شده آن و کارت سبز آویر در تمامی مدت اقامت میباشند تا در صورت تقاضا از سوی مامورین و ارگانهای قضایی ذیربط در ترکمنستان از سوی مشارالیهم ارائه گردد.
۸) توصیه می گردد در حفظ و نگهداری مدارک هویتی ( گذرنامه و….. ) دقت لازم را بعمل آورید.در صورت مفقود شدن گذرنامه سریعا مراتب به اطلاع سفارت جمهوری ایران در عشق آباد و یا سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مرو و همچنین به سازمان میزبان در ترکمنستان و ارگانهای مربوطه رسانده شود تا اقدام لازم انجام پذیرد.
۹) مواردی از تخلفات طبق قوانین ترکمنستان که شامل جریمه نقدی و بعضاً حبس های کوتاه مدت و درازمدت در ترکمنستان می گردد عبارتند از:
۱ – ارتباط نامشروع – ۱۵روز زندان یا ۱۵ تا ۳۰ میلیون منات (۱۵۰۰دلار) جریمه نقدی
۲- حضور در معابر عمومی در حالت مستی و عدم تعادل – ۱۵ روز حبس و جریمه نقدی
۳- حمل سلاح سرد و گرم و مواد منفجره و مواد مخدر اکیداً ممنوع است و مشمول حبس دراز مدت میگردد.
۴ – قاچاق اشیاء عتیقه، فرش قدیمی ترکمنی و جواهر آلات سنتی، جریمه نقدی و حبس دارد.
۵- قاچاق حیوانات وحشی تحت حفاظت دولت) ثبت شده در کتاب سرخ) جرم محسوب می‌شود.
۶- مصرف سیگار در معابر عمومی، پارک ها و اماکن سرپوشیده عمومی و ادارات دولتی اکیداً ممنوع بوده و جریمه نقدی دارد.
۷- جعل اسناد رسمی مربوط به گذرنامه و روادیدهای ورود و خروج حبس و جزای نقدی دارد.
۸- حمل و قاچاق دخانیات و مواد الکلی (وارد و خارج کردن مورد نظر است) – حبس و جزای نقدی دارد
۹- تردد اتباع خارجی و براه انداختن جشن و شب نشینی در محل سکونت پس از ساعت۰۰/ ۲۳ اکیدا ممنوع است. (در صورت لزوم می بایست هماهنگیهای لازم با ارگانهای ذیربط بعمل آید. )
۱۰) انتخاب محل اقامت (منزل مسکونی استیجاری و یا هتل) آزاد است، به شرط آنکه منزل مسکونی خصوصی با شد و صاحب خانه مجوز برای این کار داشته باشد(میزبان در قبال اعمال و رفتار مسافر میهمان) اعم از توریست، بازرگان، دانشجو و غیره و تردد آن، تغییر محل اقامت و سکونت پاسخگوست. همچنین پیشنهاد می گردد که مسافران میهمان از ترک محل سکونت بدون همراهی میزبان و حضور در محل های تجمع افراد ناشناس و یاشرکت در مجالس غیر متعارف پس از ساعت ۲۳ اکیداً خود داری نمایند.
۱۱) عدم سفر به خارج از شهر یا اماکن توریستی بدون همراهی راهنمای توریستی ، در صورتیکه قصد سفر به شهرهای دیگری غیر از عشق آباد را دارید. باید روادید با قید اجازه سفر به شهر مورد نظر درخواست گردد. تخلف از این موارد جریمه نقدی و در برخی موارد ممنوع الورود شدن فرد را به همراه دارد.
۱۲) از ارتباط با افراد ناشناس و قبول بسته های سفارشی خودداری گردد.
۱۳) درخصوص بهداشت عمومی موارد ذیل مد نظر قرار گیرد: استفاده از آب آشامیدنی بسته بندی شده و بهداشتی عدم استفاده از مواد غذایی غیر بهداشتی و نا مطمئن.
۱۴) با مامورین مرزی برخورد شایسته داشته و از برخوردهای لفظی خوداری نمائید.در صورت مشاهده هرگونه تخلف و برخورد ناشایست موارد را با ذکر زمان و مکان دقیق و مشخصات مامور مورد نظر از طریق شرکتهای توریستی به سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد با شماره تلفن های ۳۴۱۴۵۲ و ۳۴۱۴۴۲ و یا سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مرو با شماره تلفن ۲-۶۰۲۳۱-۵۲۲ منعکس نمائید.
۱۵) موکدا توصیه میشود چنانچه هر یک از مسافرین و اتباع کشورمان در ترکمنستان با مشکلی مواجه گردید؛ قبل از انجام هر گونه عمل و تصمیم سریعا مراتب را به سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد و یا سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مرو اطلاع داده تا اقدام لازم در خصوص رفع مشکل آنان بعمل آید.
۱۶) اطلاعات ضروری در خصوص انواع روادید های ورودی و اقامت در ترکمنستان:

انواع روادیدهای ورودی به ترکمنستان
۱- خصوصی با ارسال دعوتنامه
۲- تجاری
۳- تحصیلی – برای دانشجویان شاغل به تحصیل در ترکمنستان
۴- توریستی
برای دریافت روادیدی ورود به ترکمنستان تبعه خارجی می تواند با توجه به نوع روادیدی مورد نظر خود دعوتنامه ارسال شده به نام خودرا به همراه مدارک لازم از جمله گذرنامه و غیره گرفته و به سفارتخانه ها بخش کنسولی و کنسولگریهای ترکمنستان در کشور متبوع خود مراجعه نماید. روادید ها (روادیدها) مدت های مختلفی از ۱۰ روز تا ۱ ماه و ۳ ماه و یکساله برای دانشجویان دارد. روادیدهای توریستی قابل تمدید نیست و امور مربوط به آنها بعهده آژانس های توریستی است و روادیدهای دانشجویان در صورت اخراج دانشجو و پایان مدت تحصیل ظرف دوهفته بی اعتبار می گردد. تمدید انواع روادید ها در اداره ثبت دولتی اتباع خارجی (آویر) انجام می گیرد.
اخذ ویزای عشق آباد

اخذ ویزای عشق آباد

اخذ ویزای عشق آباد

توصیه به رانندگان محترم عازم ترکمنستان
با توجه به قوانین موجود در کشور ترکمنستان؛ از آنجائیکه رانندگان تحت پوشش شرکت های حمل و نقل حامل کالاهای اتباع ترکمنستان؛عازم این کشور میباشند به منظور اجتناب از مشکلات احتمالی ذکر چند نکته به عنوان توصیه ایمنی پیشنهاد میگردد.
۱- رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و قوانین داخلی این کشور از جمله توقف کامل هنگام رسیدن به چراغ سبز چشمک زن که عدم رعایت این امر باعث عمده تصادفات رانندگان ایرانی در ترکمنستان می باشد؛ حرکت با سرعت مطمئن؛ حرکت در مسیر ترانزیتی مشخص و عدم تردد در داخل شهرها و تهیه نیازهای شخصی از فروشگاههای مسیر راه و توقفگاهها؛ در صورت تردد کامیون در داخل شهر کارت ماشین توسط پلیس ضبط شده و راننده ملزم به پرداخت ۱۲۰ دلار جریمه می گردد. خودداری از صحبت کردن با تلفن همراه به هنگام رانندگی و مراجعه به موقع به محل اقامت خود در شب قبل از ساعت ۲۰٫
۲- حمل یا همراه داشتن مواد مخدر حتی به مقدار بسیار کم جرم محسوب شده و مجرم به موجب قانون محکوم به زندان شده و وسیله نقلیه و اموال او به عنوان وسیله جرم به نفع دولت ترکمنستان مصادر می گردد. لذا از قبول هرگونه بسته و نیز سوار نمودن و ارتباط با افراد ناشناخته جدا پرهیز نمائید. علاوه بر این از حمل کالاهای ممنوعه مانند اشیاء عتیقه و پوشاک و اجناس بدون اظهار نامه گمرکی خودداری نمائید.
۳- رانندگان محترم ضمن رعایت دقت لازم در حفظ و نگهداری مدارک هویتی و اسناد و مدارک خودرو در صورت خرابی خودرو و ضرورت ترک آن جهت تامین لوازم ، ضروری است مراتب را به نزدیکترین پاسگاه پلیس اطلاع داده و از گذاردن مدارک فوق الذکر در خودرو اجتناب نمایند.
– ماموران ثبت آویر تا ساعت ۲۳ ملزم به بررسی مدارک راننده می باشند لذا در صورت مظنون بودن ماموران آویر به رانندگان و ضرورت بررسی مدارک و استنطاق آنان ، مراتب می بایست با اعلام به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ،‌ حضور نماینده اطلاعات ( K.G.B) ، پلیس و ثبت آویر انجام گیرد.
– با عنایت به محدودیت مدت روادید رانندگان ( موضوع بند ۸ ) و نیز جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی اصلح است رانندگان ضمن همراه داشتن مشخصات ، آدرس و شماره تلفن دقیق صاحب کالا در مقصد ، درج دقیق و درست شماره ها در برگه CMR ، طوری برنامه ریزی نمایند که در ایام کاری هفته (‌دوشنبه لغایت جمعه ) در محل حضور یافته تا با مشکلات ناشی از تعطیلی پایان هفته مواجه نگردند.
۴- قبل از حرکت علاوه بر بررسی تجهیرات فنی خودرو؛ از وجود هرگونه نقص در برگه CMR از جمله ناخوانا بودن آن مطمئن شوید.
۵- ضمن توجه به مدت اعتبار روادید و وجود برگه خالی در گذرنامه برای سفر به کشور ثالث؛ از ارائه مدارک به افراد ناشناخته و تمدید مدارک توسط افراد غیر مسئول خودداری نمائید.
رانندگان محترم ضمن رعایت دقت لازم در حفظ و نگهداری مدارک هویتی و اسناد و مدارک خودرو در صورت خرابی خودرو و ضرورت ترک آن جهت تامین لوازم ، ضروری است مراتب را به نزدیکترین پاسگاه پلیس اطلاع داده و از گذاردن مدارک فوق الذکر در خودرو اجتناب نمایند.
– ماموران ثبت آویر تا ساعت ۲۳ ملزم به بررسی مدارک راننده می باشند لذا در صورت مظنون بودن ماموران آویر به رانندگان و ضرورت بررسی مدارک و استنطاق آنان ، مراتب می بایست با اعلام به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ،‌ حضور نماینده اطلاعات ( K.G.B) ، پلیس و ثبت آویر انجام گیرد.
– با عنایت به محدودیت مدت روادید رانندگان ( موضوع بند ۸ ) و نیز جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی اصلح است رانندگان ضمن همراه داشتن مشخصات ، آدرس و شماره تلفن دقیق صاحب کالا در مقصد ، درج دقیق و درست شماره ها در برگه CMR ، طوری برنامه ریزی نمایند که در ایام کاری هفته (‌دوشنبه لغایت جمعه ) در محل حضور یافته تا با مشکلات ناشی از تعطیلی پایان هفته مواجه نگردند.
۶- علاوه بر هماهنگی با صاحب کالا برای تخلیه به موقع بار؛ به ایام تعطیل در کشور ترکمنستان (سال نو میلادی؛ عید فطر؛ عید قربان؛ عید نوروز؛ سالگرد استقلال و دیگر ایام ) توجه شود زیرا توقف بیش از ۵ روز نیاز به ثبت در اداره اتباع بیگانه توسط صاحب بار داشته و در غیر این صورت راننده به میران ۵۰۰ دلار جریمه خواهد شد و ممکن است مهر تخلف در گذرنامه وی درج شود ودر صورت تکرار ممنوع الورود گردد.
۷- رعایت نکات ایمنی از جمله قفل نمودن باک؛ جعبه ابزار و درب کانتینر کامیون؛ رها نکردن کامیون در جاهای نامناسب؛ حضور در کنار کامیون به هنگام بازرسی و تخلیه بار؛ عدم سکونت در منازل افراد و عدم شرکت در مجالس غیر متعارف.
۸- از پرداخت هر گونه وجهی به مامورین مرزی و گمرکی خارج از مقررات تعیین شده خودداری نمائید. در صورت مواجهه با چنین درخواستهایی مراتب را گزارش نمائید. تماس تلفنی هنگام برخورد با مشکل جهت پیگیری موضوع از سوی دفتر پایانه جمهوری اسلامی ایران مستقر در عشق آباد توصیه می‌شود.
۹- رانندگان خطوط بین‌المللی و نیز عبوری ظرف مدت ۵ روز میبایست نسبت به خروج از ترکمنستان اقدام نمایند در غیر این صورت چنانچه قصد ماندن بیش از روزهای ذکر شده را دارند میبایست نسبت به ثبت آویر اقدام نمایند.
۱۰- با توجه به محدودیت تردد خودروهای سنگین در ترکمنستان بعد از ساعت ۲۳؛رانندگان ایرانی میبایست قبل از ساعت ۲۳ در محل پارکینگ و در درون وسیله نقلیه حضور داشته باشند و چنانچه بعد از ساعت ۲۰ از محل توقف خودرو خارج شوند احتمال بازداشت؛ دادگاهی و جریمه آنان از سوی مامورین و نهادهای ذیربط در ترکمنستان بسیار است. لذا به منظور ایمنی بیشتر توصیه میگردد رانندگان قبل از موعد مقرر به محل پارک خودرو مراجعه و از خروج از پارکینگ خودداری نمایند.
۱۱- چنانچه رانندگان ایرانی نیاز به استراحت در طول مسیر را داشته تنها مجاز به توقف در مکانهای مخصوصی که برای آنها ایجاد شده را داشته و چنانچه در خارج از پارکینگ؛ حاشیه جاده ها و یا پارکینگ رانندگان دیگر کشورها توقف نمایند از سوی پلیس استنطاق؛ جریمه و احتمال بازداشت آنان وجود دارد. همچنین مشارالیهم تنها مجاز به تردد در مسیر بارنامه بوده و نیز جهت تهیه آذوقه و تامین دیگر ملزومات مورد نیاز میتوانند از فروشگاههای موجود در پارکینگ مربوطه استفاده نمایند.
۱۲- مصرف مشروبات الکلی در حین رانندگی و غیر رانندگی بطور کلی برای رانندگان ممنوع است.
۱۳- رانندگانی که به صورت عبوری از خاک ترکمنستان عبور میکنند لازم است در طول مسیر گذرنامه و دیگر مدارک ماشین خود را همراه داشته باشند تا در صورت درخواست مدارک ازسوی مامورین و ارگانهای ذیربط در ترکمنستان از سوی مشارالیم ارائه گردد.
۱۴- در صورت مفقود شدن گذرنامه و دیگر مدارک ماشین سریعا مراتب به اطلاع سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مرو و یا سفارت جمهوری ایران در عشق آباد و همچنین به سازمان میزبان در ترکمنستان و ارگانهای مربوطه رسانده شود تا اقدام لازم انجام پذیرد.
۱۵- موکدا توصیه میشود چنانچه هر یک از رانندگان کشورمان در ترکمنستان با مشکلی مواجه گردید؛ قبل از انجام هر گونه عمل و تصمیم سریعا مراتب را به سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد و یا سرکنسول‌گری جمهوری اسلامی ایران در مرو و یا دفتر پایانه جمهوری اسلامی ایران مستقر در عشق آباد اطلاع داده تا اقدام لازم در خصوص رفع مشکل آنان بعمل آید.
۱۶- شرکت های حمل و نقل و یا رانندگان تحت پوشش آنان چنانچه قصد انتقال و حمل بار از طریق شرکت مربوطه به ترکمنستان را دارند؛ نشانی دقیق و کاملی از صاحب کالا (محل سکونت یا محل کار‌) در برگه CMR درج؛ تا در صورت عدم مراجعه صاحب کالا امکان دسترسی به وی آسان باشد. همچنین قبل از عزیمت به کشور مقصد؛ هماهنگی لازم با صاحب کالا مبنی بر حضور وی در کشور مقصد بعمل آمده تا در صورت تائید وی؛ محموله به مقصد ارسال تا از سرگردانی راننده جلوگیری شود.
۱۷- با توجه به عدم فعالیت کلیه ادارات در کشور ترکمنستان در دو روز آخر هفته (شنبه و یکشنبه )؛ توصیه میشود چنانچه رانندگان خطوط ترانزیت قصد حمل بار به کشور مذکور را دارند؛ ترتیب عزیمت خود را بنحوی اتخاذ نمایند تا ضمن حضور در روزهای کاری (دوشنبه تا جمعه) نسبت به تخلیه بار اقدام لازم انجام پذیرد.
۱۸- مسئولیت اخذ روادید رانندگان ایرانی عازم ترکمنستان به عهده دفتر پایانه جمهوری اسلامی ایران در عشق آباد می باشد و رانندگان محترم بایستی جهت اخذ روادید به این دفتر مراجعه نمایند.
۱۹- افرادی که با جواب منفی مواجه میشوند بهمراه درخواست های خود می بایست مبلغ ده دلار به همراه تصویر گذرنامه خویش ارسال نمایند. در صورت گرفتن پاسخ مثبت این مبلغ از هزینه روادید کسر خواهد شد.
۲۰- رانندگان محترم می بایست پس از الصاق روادید در گذرنامه؛ در اولین نوبت ورود به خاک ترکمنستان بدون هیچ گونه هزینه ای با مراجعه به دفتر پایانه یا نمایندگیهای آن در شهر های ماری؛چارجو و بندر ترکمن باشی نسبت به ممهور نمودن مهر آویر شش ماهه اقدام نمایند.
۲۱- بدیهی است پس از ممهور نمودن گذرنامه خود به مهر آویر فقط برای یکبار به هردلیلی نیاز به حضور بیش از پنج روز در خاک ترکمنستان داشته باشند؛ می توانند طی تماس با دفتر پایانه با ادامه حضور خود از مرز خارج شوند.

اخذ ویزای عشق آباد

اخذ ویزای عشق آباد

اخذ ویزای عشق آباد

 

اخذ ویزای عشق آباد

اخذ ویزای عشق آباد

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است