جستجوی پیشرفته

رعایت این نکات بهداشتی در هواپیما ضروریست

رعایت این نکات بهداشتی در هواپیما ضروریست

رعایت این نکات بهداشتی در هواپیما ضروریست

از زمان ورود هواپیماها در سیستم حمل و نقل باعث سرعت بخشیدن به جابه جایی و آسان شدن سفر شده است ، و به راحتی میتوانید هزاران کیلومتر را در کمترین زمان ممکن طی کرده و به مقصد مورد نظر برسیم .
اما این وسیله با همه فایده های که دارد می تواند خطراتی نیز داشته باشد، یکی از این خطرات قرار گرفتن در معرض میکروب های مختلف است، اما می توانیم با رعایت نکاتی ساده کاملا مراقب بهداشت خودمان باشیم.

رعایت این نکات بهداشتی در هواپیما ضروریست

سرویس بهداشتی هواپیما

در داخل کابین هواپیما آلوده ترین محل، سرویس بهداشتی است. در طی هر پرواز صدها نفر در فضای کم هواپیما قرار می گیرند، معمولا در هر هواپیما فقط دو یا سه دستشویی است که صدها نفر از این سرویس های مشترک استفاده کنند که این باعث آلوده شدن این محل ها می شود. اگر از بین این صدها نفری که در هواپیما هستند چند نفر بیماری های ویروسی مثل سرماخوردگی داشته باشند این ویروس به راحتی می تواند منتقل شود، کوچک بودن فضای این سرویس های بهداشتی باعث می شود که درون آن ها نشود همه اصول بهداشتی را رعایت کرد، فضای کم این محیط اجازه نمی دهد که افراد دست های خود را به دقت با آب و صابون بشویند به همین خاطر وسایلی که در این محیط کوچک قرار دارد معمولا خیلی آلوده هستند. برای اینکه از میکروب های این محل در امان باشید برای باز و بسته کردن در از دستمال های مرطوب استفاده کنید، و دست های خود را به خصوص قبل از صرف غذا ضد عفونی کنید. شرکت های هواپیمایی طبق قوانینی خاص ملزم هستند که نکات بهداشتی را رعایت کنند اما گاهی کم بودن وقت و زیاد بودن کارها باعث می شود این نکات به خوبی انجام نشود پس بهتر است خودتان مراقب نکات بهداشتی باشید.

صندلی هواپیما

صندلی های هواپیما معمولا آلودگی های میکروبی دارند، برای رعایت بهداشت هنگام پرواز قبل از نشستن بر روی صندلی ها دو قسمت اصلی آن یعنی دسته ها و سینی های مخصوص غذا را ضدعفونی کنید و آن را با دستمال مرطوب پاک کنید، به همین راحتی می توانید خود را از قرار گرفتن در معرض میکروب ها نجات دهید، اگر دیدید شخصی که در کنار شما نشسته زیاد یا سرفه یا عدسه می کند از ماسک استفاده کنید تا خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهید و سفر بهتری داشته باشید چون در طول سفرهای هوایی احتمال اینکه ویروس های پخش شده در هوا به دیگری منتقل شود بسیار بیشتر است.

رعایت این نکات بهداشتی در هواپیما ضروریست

پتو و بالش هواپیما

سومین جایی که در هواپیما می تواند آلودگی ها را انتقال دهد بالش و پتو های استفاده شده در این مکان است، چون هر روز شاید تعداد زیادی از افراد از این پتوها استفاده کنند که اگر ویروس سرماخوردگی با آنفولانزا دشاته باشند این آلودگی به پتو منتقل و به فرد بعدی که از آن ها استفاده می کند سرایت می کند. هر چند که درقوانین جدید باید از شرکت های هواپیمایی این وسایل را به صورت یکبار مصرف استفاده کنند اما گاهی در بعضی از ایرلاین ها نهایتا روزی یکبار عوض می شوند، به همین دلیل برای خود بالش و پتوی یکبار را در ساک کوچک دستی قرار دهید و به داخنل کابین بیاورید تا نگرانی ای از این بابت نداشته باشید.

تور ایران مرجع : تور آنتالیا

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است