جستجوی پیشرفته

روستای کلم , مقصدی خنک برای سفر تابستان / تصاویر

روستای کلم

روستای کلم , مقصدی خنک برای سفر تابستان / تصاویر

 

روستاهای هدف گردشگری استان ایلام در فصل تابستان دارای جذابیتهای متنوعی برای گردشگران هستند که در این بین روستای کلم واقع در شهرستان بدره به عنوان یکی زیباترین روستاهای استان شناخته می شود.

جذابیتهای استان ایلام در بخش گردشگری و آثار طبیعی خارق العاده و شگرف هستند به طوری که چشم هر بیننده ای را خیره می کند که بخشی از زیبایی ها در روستاهای استان نهفته است.

بدون شک وجود باغات، ارتفاعات، دره ها، درختان بلوط، آب و هوای مناسب، آب و.. در روستاهای هدف گردشگری باعث شده این روستاها هر ساله مورد بازدید گردشگران به خصوص در فصل تابستان قرار گیرد.

هم اکنون شش روستای هدف گردشگری در استان ایلام شامل حیدرآباد، کلم، سراب کلان، پشت قلعه، زنجیره علیا، سنگ سفید وجود دارد هر یک دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که به خصوص با داشتن آثار طبیعی در فصل تابستان مناسب گردشگران است.

بدون شک توسعه روستاهای هدف گردشگری در استان ایلام به خصوص در بخش زیرساختها باعث رونق گردشگری و اشتغالزایی در استان می شود ولی این مهم نیازمند توجه مسئولان ارشد استان ایلام و جذب سرمایه گذاری است.

یکی از زیباترین روستاهای هدف گردشگری استان ایلام روستای کلم واقع در شهرستان بدره است که دارای بخشهای طبیعی منحصر به فردی است و در فصل تابستان به دلیل وجود آب و باغات فراوان و قرار گرفتن در کنار کبیرکوه و درختان بلوط زیبایی های دوچندان شده است.

روستاهای کلم به دلیل وجود آثار طبیعی، وجود دو امامزاده و چند اثر تاریخی تلفیقی از تمدن و تاریخی را تشکل می دهد که بدون شک مناسب گردشگران است.

روستای کلم

روستای کلم

این روستاها همه ساله به خصوص در فصل تابستان میزبان تعداد زیادی از گردشگران داخلی و حتی خارج از کشور است که هم اکنون برای توسعه گردشگری این روستا با توجه به ظرفیتهای خوب آن نیازمند زیرساختهای مناسب است.

بدون شک راه ارتباطی و ایجاد کمپینگ گردشگری دو مسله مهم برای توسعه گردشگری در این روستا محسوب می شود که این مهم نیازمند توجه ادرات و بخشهای مختلف استان است.

روستای کلم

روستای کلم

برنامه های میراث فرهنگی استان ایلام در روستاهای هدف گردشگری

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام اظهار داشت: استان ایلام به دلیل جاذبه های متنوع طبیعی در کشور به عروس زاگرش شهرت یافته است.

عبدالمالک شنبه زاده بیان داشت: روستاهای هدف گردشگری استان ایلام بخش مهمی از گردشگری استان را به خود اختصاص داده اند چرا که بخش مهمی از زیبایی های استان در این روستاها قرار داد.

این مسئول اظهار داشت: به طور مثال در روستای کلم وجود آب و هوای خنک در کنار باغات فراوان، مراکز پرورش ماهی، کشت زارهای برنج و.. باعث شده هم اکنون یکی از مهمترین مراکز جذب گردشگری در استان باشد.

وی تصریح کرد: یکی از روستاهای استان ایلام که به روستای بوته های سرسبز مشهور است روستای “کلم” است و این روستا بدون شک زیباترین روستای استان ایلام است و ظرفیتهای نهفته گردشگری و تاریخی و مذهبی در این روستا باعث شده این روستا هر سال و به خصوص در ایام تابستان و بهار و حتی زمستان و پاییز، گردشگران زیادی حتی از کشورهای خارجی به این روستا سفر کنند.

روستای کلم

روستای کلم

شنبه زاده بیان داشت: یکی از مهمترین برنامه های میراث فرهنگی استان برای روستاهای هدف گردشگری استان معرفی این روستاها در سطح ملی و ایجاد زیرساختها لازم برای جذب سرمایه گذار و توسعه گردشگری است.

وی افزود: توسعه گردشگری در روستاهای هدف گردشگری باعث درآمدزایی برای مردم روستا و توسعه گردشگری کل استان می شود و بدون شک مردم در اقصی نقاط مختلف کشور به روستاها توجه زیادی دارند.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام تصریح کرد: احداق کمپینگ و اقامتگاه برای گردشگران از مهمترین برنامه های این سازمان برای ارائه خدمات به گردشگران است و از هر گونه سرمایه گذاری در این روستا نیز با تمام وجود حمایت می کنیم.

روستای کلم

روستای کلم

وی بیان داشت: نهادهای مختلف استان ایلام باید در بخشهای مختلف از جمله راهسازی و قرار دادن امکانات به میراث فرهنگی در توسعه گردشگری کمک کنند چرا که بدون شک توسعه گردشگری روستاها و دیگر مناطق طبیعی استان به تنهایی قابل انجام نیست.

شنبه زاده بیان داشت: استفاده از ظرفیتهای گردشگری برای توسعه در کل استان ایلام نیازمند تعامل و همکاری و جذب سرمایه گذاری و همچنین تخصیص اعتبارات به موقع است.

وی افزود: در استان ایلام ظرفیتهای بیشماری در بخش گردشگری وجود دارد که نیازمند توجه در بخش اعتباری هستند و بدون شک احداث امکانات در بخشهای گردشگری استان از ضرویات استان است.

روستای کلم

روستای کلم

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام افزود: ایلام از لحاظ جغرافیایی در دامنه پر مهر زاگرس واقع شده است که تنوع آب و هوایی آن زبان زد خاص و عام بوده و از جاذبه های توریستی استان به حساب می آید که انبوه درختان بلوط و آب های روان و دشت های زیبا از ایلام استانی ساخته است که سالیانه هزاران نفر برای بازدید طبیعت زیبای آن به این استان مسافرت می کنند.

شنبه زاده بیان داشت: وجود آبشارهای بلند، دره های شگفت انگیز و رودخانه های پرآب، دشت های سرسبز و جنگلهای بلوط؛ طبیعتی دل انگیز را برای ایلام رقم زده اند.

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است