جستجوی پیشرفته

ساحل پلاستیکی عجیب در هاوایی به نام کامیلو

ساحل پلاستیکی عجیب در هاوایی به نام کامیلو

ساحل پلاستیکی عجیب در هاوایی به نام کامیلو

ساحل کامیلو یک ساحل دور اافتاده در نواحی شرقی جزیره زیبا و بزرگ هاوایی نیز می باشد ، انواع مختلف زباله ها توسط جریان های اقیانوسی به این ساحل نیز کشانده می شود . قبل از این بومی های این منطقه به جمعه آوری تنه درخت و شاخه های بزرگ نیز می آمدند و از آنهای نیز قایق Canoe می ساختند . اما در حال حاضر به جای چوب ها ، چندین تن پلاستیک را در ساحل هلالی شکل این قسمت به طول بیش از یک مایل تخلیه می شود .

هاوایی در مسیر حلقه ی اقیانوس آرام شمالی یعنی جریان اقیانوسی دوار بزرگی که بین آمریکای شمالی و ژاپن می چرخد قرار گرفته است. الگوی چرخش این حلقه به گونه ای است که آشغال ها را از سراسر اقیانوس آرام شمالی یعنی آب های ساحلی شمال آمریکا و ژاپن جمع کرده و آنها را در مرکز این حلقه انبار می کند تا بدین صورت بزرگترین محدوده ی زباله ی اقیانوس آرام را شکل داده باشد. جالب است بدانید که ۹۰% این زباله ها پلاستیک است.

علی رغم باور غالب، این محدوده شبیه به یک جزیره ی شناور مالامال از زباله نیست که از ماهواره یا هواپیما قابل دیدن باشد. بلکه در حقیقت مانند سوپ پلاستیک است که میلیون ها قطعه ی پلاستیک در آن تحت تاثیر عوامل طبیعی به قطعات کوچک تبدیل شده اند. این قطعات درست زیر سطح آب و جایی پنهان از دید معلق هستند و تنها زمانی قابل رویت می شوند که به سواحل آورده شوند درست مانند اتفاقی که در سواحل هاوایی می افتد.

مجمع الجزایر هاوایی که از جزیره ی بزرگ به سمت غرب به طول ۱۵۰۰ مایل تا Kure Atoll امتداد می یابد، مانند یک شانه ی غول آسا عمل کرده و آشغال ها را در سواحل خود جمع آوری می کند. مقادیر زیادی از این زباله ها در نهایت از ساحل کامیلو سر در می آورند.

در سال های اخیر، چندین تلاش خودجوش اجتماعی برای تمیز کردن این ساحل صورت گرفته است. قبل از این عملیات ارتفاع این زباله ها در برخی نقاط به ۸ تا ۱۰ فوت می رسید. همچنان، داوطلبان سالانه ۱۵-۲۰ تن زباله را از کامیلو و سایر سواحلی که به طول ۹ مایل امتداد می یابند جمع آوری می کنند.

منبع : kimdewolff

تور ایران مرجع : تور ارزان کیش

ساحل پلاستیکی عجیب در هاوایی به نام کامیلو ، ساحل پلاستیکی عجیب در هاوایی به نام کامیلو، ساحل پلاستیکی عجیب در هاوایی به نام کامیلو

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است