جستجوی پیشرفته

صدایی عجیب مرموز در اقیانوس منجمد شمالی

صدایی عجیب مرموز در اقیانوس منجمد شمالی

صدایی عجیب مرموز در اقیانوس منجمد شمالی

در یکی از مناطق درو افتاده در نوناووت کانادا ، ساکنین اسکیمو و شکارچیان بومی به تازگی متوجه یک صدای بسیار عجیب و مرموز شبیه به بوق و زمزمه واری شده اند ، آنها می گویند این صدا از بستر اقانوس منجمد شمالی نیز به گوش می خورد .

اولین گروهی که این صدا را شنیدند اسکیموها بودند ، و نسبت به این صدای عجیب گلگی داشتند ، زیرا آن ها بر این اعتقادند که این صدا موجب ترساندن آبزیانی می شود که معمولاً آنهای شکار می کنند .

منطقه ای که این صداها از آن به گوش می رسد یکی از مناطق اصلی صید در فصل تابستان برای ماهیگیران به شمار می آید اما حالا وحشت ناشی از این صداهای غیرمتعارف موجی از نگرانی را برای آنها ایجاد کرده است.

مقامات محلی زمانی متوجه این موضوع شدند که افراد شاکی با یک برنامه رادیویی تماس گرفته و نسبت به این صدای مرموز ابراز ناراحتی کردند. پس از آن ارتش کانادا وارد عمل شده و تلاش کرد با ارسال هواپیماهای تجسسی منبع این صدا را بیابد.

با وجود اینکه هواپیماهای تجسسی این منطقه را با استفاده از حسگرهای چندگانه مورد بررسی دقیق قرار دادند، برای مثال برای ۱٫۵ ساعت منطقه را مورد جستجوی صوتی قرار دادند، متوجه هیچ نوع ناهنجاری صوتی در این منطقه نشدند.

ارتش کانادا پس از اینکه نتوانست صدای مرموز و منبع آن را ردیابی کند عملیات را متوقف کرد و قصد تکرار آن را نیز ندارد. با این همه مقامات محلی نوناووت اعلام کرده اند که هنوز در حال بررسی این صدای مرموز هستند. به گفته مقامات واضح است که صدا از بستر دریا ایجاد می شود، و این احتمال وجود دارد که منبع صدا تجهیزات اکتشافی معدنی یکی از شرکت های اکتشاف معدن باشد.

اما این فرضیه نیز توسط تنها شرکت معدن کاوی که در این منطقه فعال است رد شد و علاوه بر این مقامات نیز اعلام کردند هیچ مجوزی برای فعالیت های نقشه برداری از آب یا بستر دریا به شرکتی داده نشده است.

احتمال دیگر دست داشتن گروه صلح سبز در ایجاد این صدای ناشناخته بود تا حیوانات را از چنگال شکارچیان فراری دهد که این گروه نیز چنین ادعایی را رد کرده است.

منبع خبر : دنیای سفر

تور ایران مرجع : تور ارزان کیشتور شیراز

صدایی عجیب مرموز در اقیانوس منجمد شمالی ، صدایی عجیب مرموز در اقیانوس منجمد شمالی ، صدایی عجیب مرموز در اقیانوس منجمد شمالی

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است