جستجوی پیشرفته

عجایب نُه گانه در جهان / تصاویر

عجایب نُه گانه

عجایب نُه گانه در جهان / تصاویر

 

می خواهیم با یک تور، سراغ دیدنی ترین مکان های گردشگری تاریخ برویم. تماشای تمدن های از یاد رفته، مکان های آیینی فراموش شده و بناهایی تاریخی که از چهره زمین پاک شده اند، در این مطلب در انتظار شماست.

سالن اپرای سلطنتی – مالت

عجایب نُه گانه

عجایب نُه گانه

اشراف، مبلغان مذهبی و شوالیه های «سن جان» (St John) دوستدار تئاتر بودند. از سال ۱۵۳۰ میلادی (۹۰۹ شمسی) که پای این افراد به جزیره مالت (MALTA) رسید، آن را به صورت دژی درآوردند و به مرور این جزیره، به کانونی فرهنگی تبدیل شد. تئاتر هم از سرگرمی های جالب آنها بود و به همین خاطر در سال ۱۷۳۲ میلادی /۱۱۱۱ شمسی به دستور «استاد اعظم» (مقامی در لژهای فراماسونری) سالن تئاتری به نام «مانوئل» (MANOEL) ساخته شد تا سرگرمی تمام عیاری برای شوالیه ها باشد.

در پی آن، سالن اپرای سلطنتی هم در سال ۱۸۶۶ میلادی/۱۳۴۵ شمسی پایه گذاری شد که طراحش معمار معروفی بود که تئاتر «کاونت گاردن» (COVENT GARDEN) را در لندن ساخته بود. این مکان به قدری برای آنها ارزش داشت که پس از وقوع یک آتش سوزی، دوباره بازسازی اش کردند، هر چند در جنگ هانی دوم، بمب افکن های آلمان آن را با خاک یکسان کردند.

گوردخمه – فرانسه

عجایب نُه گانه

عجایب نُه گانه

در زیر شهر پاریس، امپراتوری مردگان حکمفرماست. ۲۰۰ کیلومتر تونل های تو در تو در زیر این شهر، پر از استخوان های حدود شش میلیون انسان است، این بقایای اسکلت ها از گورستان های بسیار شلوغ پاریس جمع آوری شده اند چرا که متلاشی شدن اجساد و بوی تعفن شان، برای مردم دردسر شده بود.

در سال ۱۷۸، گورستان ها پاکسازی و اسکلت ها در معادن سنگ جاسازی شد. بعدها، از سنگ های این معادن برای ساخت بناهای یادبود (از جمله نوتردام) استفاده کردند. از آن هنگام، گورستان های دخمه ای تبدیل به مکان هایی دیدنی شدند؛ «چارلز دهم» پادشاه فرانسه در آنجا مهمانی برگزار کرد، «ناپلئون سوم» پسرش را برای گردش به آنجا برد و نهضت مقاومت فرانسه در جنگ جهانی دوم، برای فرار از دست نازی ها به آنجا پناه می بردند.

استون هنج – انگلستان

عجایب نُه گانه

عجایب نُه گانه

استون هنج سده هاست که توجه گردشگران را به خود جلب می کند و یک یاز مشهورترین آثار به جا مانده از دوران ماقبل تاریخ محسوب می شود. این اثر حدود پنج هزار سال پیش، محل سوزاندن اجساد مردگان بوده و گرداگرد آن به شکل دایره وار، نوعی خاک ریز وجود داشته است.

طبق آزمایش های رادیوکربنی، این سنگ های عظیم را در زمانی بین دو تا سه هزار سال پیش از میلاد و در پایان عصر نوشنگی به صورت دایره ای در میان محوطه برپا کرده اند، اثری که هنوز گردشگران زیادی را – همچون مردم دوران رم باستان – به دیدن این پدیده شگفت جلب می کند.

انگکوروات – کامبوج

عجایب نُه گانه

عجایب نُه گانه

«انگکوروات» یعنی «شهر معابد» و بسیار بجاست که آن را بزرگترین بنای آئینی جهان بدانیم. این بنا که مساحتی حدود دو هزار کیلومتر مربع دارد، در اصل بین سال های ۱۱۱۳ تا ۱۱۵۰ میلادی (۴۹۲ تا ۵۲۸ شمسی) به عنوان یک معبد هندو ساخته شد و به ایزد «ویشنو» تعلق داشت اما در سده چهاردهم میلادی، پادشاه به آیین بودا گروید و این مکان تبدیل به معبدی بودایی شد. امروزه بیش از نیمی از گردشگرانی که به کامبوج سفر می کنند، به دیدن این معابد می روند.

برج چینی نانجینگ – چین

عجایب نُه گانه

عجایب نُه گانه

یکی از عجایب هفتگانه سده های میانی، این برج ساخته شده از «چینی» بود که بلندی اش به ۷۹ متر می رسید. این برج که در دوران سلسله «مینگ» در سده پانزدهم ساخته شده، جایگاهی برای پرستش و مناسک مذهبی به حساب می آمد. .در این مکان شب ها با بیش از صد چراغ نورانی از جنس چینی (porcelain lamps) روشن می شد و در روز، زیر پرتو خورشید همچنان می درخشید.

در سده نوزدهم، این برج بر اثر برخورد آذرخش صدمه دید و در سال ۱۸۵۰ (۱۱۲۹) در دوران انقلاب «تایپه» به کلی ویران شد. شورشیان آن را – که یک برج دیده بانی بود – به کلی تخریب کردند، طوری که فقط تلی از خاک از آن بر جای ماند اما حکومت چین به تازگی تصمیم گرفته این بنای سده های میانی را بازسازی کند.

قصر هیمه جی – ژاپن

عجایب جهان

عجایب جهان

عجیب است اما قصر «هیمه جی» پس از ساخته شدنش در سال ۱۳۳۱ میلادی/۷۱۰ شمسی، هنوز پابرجاست و در اثر جنگ یا عوامل طبیعی، آسیب جدی ندیده است. این بنا که از چوب ساخته شده و هیچ سنگ و آجری در آن به کار نرفته، تقریبا ضد آتش است چون روی تمام دیوارهایش را با گچ پوشانده اند. شاید به همین دلیل به این قصر نام «حواصیل سفید» (White Heron) را دادهاند (حواصیل همان «مرغ ماهی خوار» است). شاید هم ساختار اصلی بنا و برج های کوچکش در بخش پایین، تصویری از این پرنده را در ذهن بیننده ایجاد می کند. در سال ۱۹۹۳، قصر هیمه جی از طرف یونسکو به عنوان میراث فرهنگ جهانی ثبت شد.

ماچوپیچو – پرو

عجایب جهان

عجایب جهان

قوم اینکا، از بهترین معماران جهان بودند اما بیشتر اماکن و شهرهایی که ساختند، در اثر تهاجم اسپانیایی ها ویران شد. با این حال «ماچوپیچو» از نظر آنها دور ماند چون در ارتفاع نفس گیر دو هزار و ۴۳۰ متری از سطح دریا قرار داشت. این شهر ویران به قدری دور از دسترس بود که تازه در سال ۱۹۱۱ (۱۲۹۰) کشف شد. گفته می شود این شهر، محل مقدسی برای رهبران قوم اینکا بوده است. برای رسیدن به ماچوپیچو از راه اصلی، باید بیش از سه هزار پله را طی کرد. در این شهر به غیر از ۱۵۰ خانه، معبد و حمام نیز وجود دارد.

دلفی – یونان باستان

عجایب جهان

عجایب جهان

تا جایی که به یونانیان باستان مربوط می شود، معبد دلفی مرکز جهان بوده است؛ جایی که «آپولو» با «مار پیتون» (اژدرمار) جنگید و او را کشت. این مار صدها سال نگهبان این سرزمین مقدس بود. با این پیروزی، آپولو، «دلفی» را پناهگاه خود نامید که باید به عنوان ایزد آتش پرستیده می شد.

این مکان همچنان مهم بود تا این که در سده هشتم پیش از میلاد به «پی تیا» (Pythia) معروف شد؛ یک کاهن زن، که آینده را پیش بینی می کرد و مردم سراسر مدیترانه، پول های گزافی برای این پیشگویی ها به او می پرداختند. در سال ۹۱ قبل از میلاد پس از اشغال دلفی به دست رمی ها، این مکان جلوه مقدس خود را از دست داد و آیین جدیدی جای پرستش آپولو را گرفت.

اهرام جیزه (GIZA) – مصر

عجایب جهان

عجایب جهان

یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان که هنوز هم پابرجاست، اهرام جیزه در مصر است. هرم بزرگ، برای «خوفو» (KHUFU) فرعون سلسله چهارم ساخته شده بود که در سال ۲۵۶۰ پیش از میلاد تکمیل شد. اهرام مصر در طول سده ها، کانون گردشگری بسیاری از مردم جهان بوده. هرودوت که در سده پنجم قبل از میلاد می زیست، از آنها دیدن کرده بود و در سال ۱۷۹۸ میلادی/۱۱۷۷ شمسی نیز، ناپلئون بناپارت به دیدن آنها رفت.

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است