جستجوی پیشرفته

عربستان تلاش میکند به مقصد گردشگری تبدیل شود

عربستان تلاش میکند به مقصد گردشگری تبدیل شود

عربستان تلاش میکند به مقصد گردشگری تبدیل شود

 

فستیوال شتر عربستان

عربستان تلاش میکند به مقصد گردشگری تبدیل شود

عربستان تلاش میکند به مقصد گردشگری تبدیل شود

عربستان تلاش میکند به مقصد گردشگری تبدیل شود

روزنامه ایندیپندنت عربستان تلاش میکند به مقصد گردشگری تبدیل شود خبر داد.

به گزارش این روزنامه، این پادشاهی محافظه کار ممکن است در راس فهرست های مربوط به گذران تعطیلات غربی ها قرار نداشته باشد، اما خانه ای برای سایت های باستان شناسی، سواحل بکر و فرهنگ صحرایی باستانی است.

جباح طبیب وقتی بر گردن یکی از گران قیمت ترین شترهایش سوار می شود، می گوید: «نام شتر چندین بار در قرآن ذکر شده اند. آنها یک نشانه الهی هستند که به ما یادآوری می کنند زیبایی امری ظاهری است. من فکر می کنم آنها شگفت انگیزند. ترجیح می دهم بمیرم تا یکی از آنها را برای گوشتش بفروشم.»

آقای طبیب خود را به عنوان یکی از متخصص ترین افراد در حوزه شترداری معرفی می کند. وقتی خودروها اختراع شدند، پیش بینی می شد استفاده از شتر به عنوان یک وسیله حمل و نقل در کنار منبع شیر و گوشت از بین برود؛ با این حال ورود به قرن ۲۱ نشان داد حدود ۴ میلیون نفر شتر به عنوان بخش مهمی از زندگی روزمره برای بیشتر سعودی ها و در کنار میراث باستانی آن باقی مانده اند. اخیرا طبیب بیش از ۳۰ هزار نفر از آن ها را به عنوان بخشی از فستیوال شتر شاه عبدالعزیز فراهم کرده است. این ایده آخرین برنامه ای است که برای نشان دادن فرهنگ و تاریخ این کشور به گردشگران تهیه دیده شده است. چشم انداز سال ۲۰۳۰ عربستان سعودی، سندی بلندمدت برای کاهش وابستگی این کشور به درآمدهای نفتی است و شامل سرمایه گذاری حدود ۲۰ میلیارد دلار می شود که در حوزه هایی همچون گردشگری انجام می شود.

عربستان تلاش میکند به مقصد گردشگری تبدیل شود

در سال ۲۰۱۶، حدود ۱۸ میلیون نفر خارجی از عربستان سعودی دیدن کردند که تقریبا تمامی آنان زائران مکه بودند و بیشتر زمان و پول خود را در این مناطق خرج کردند. اگر چه این پادشاهی ویژگی هایی نظیر سایت های باستان شناسی و سواحل بکر دارد، همانند مصر مقصدی برای تعطیلات در تفریحگاه های ساحلی دریای سرخ و شهر پترا در اردن محسوب نمی شود. ایندیپندنت دلیل این امر را قوانین محافظه کارانه اجتماعی و کدهای مربوط به پوشش زنانه می داند که در کنار گرمای شدید صحرا برای مسافران غربی چندان مطلوب محسوب نمی شود. با این وجود، مقامات این پادشاهی می گویند در حال معرفی ویزاهای گردشگری هستند که کار را برای بازدید خارجی ها و سرمایه گذاری در زیرساخت های گردشگری این کشور ساده می کنند.

 

گامی در گردشگری رویداد

در فستیوال شتر شاه عبدالعزیز که از ۱۵ مارس تا ۱۵ آوریل برگزار می شود، حدود ۶۰ هزار گردشگر به بازدید از این جشن شترها و فرهنگ صحرانشینی می آیند. این فستیوال باستانی در ریماه و در سال ۱۹۹۹ توسط قبیله بدویین بنیان نهاده شد و تصمیم بر این بود که رقابتی برای یافتن زیباترین شتر برگزار شود، اما بعدها تحت حمایت خانواده سلطنتی عربستان قرار گرفت و اکنون پذیرای گردشگران از نقاط مختلف جهان است. این رقابت بین ۱۲۰۰ مالک و پرورش دهنده شتر برگزار می شود که گرد هم می آیند و جایزه ای به ارزش ۱۱۵ میلیون ریال سعودی معادل با ۲۴ میلیون پوند به برنده اهدا می شود. این فستیوال سال آینده گسترده تر خواهد شد و احتمالا به میدانی بین المللی برای تمام کشورهایی تبدیل می شود که فرهنگی از وجود شترها دارند و حتی می تواند از استرالیا تا مغولستان گردشگر جذب کند. گردشگرانی که بار نخست از این رویداد دیدن می کنند، باید بدانند که این تفریح ارزان نیست. انتخاب یک شتر در مزایده های شاه عبدالعزیز می تواند در گونه های بسیار گران قیمت آن به ۵۰۰ هزار دلار نیز برسد.

عربستان تلاش میکند به مقصد گردشگری تبدیل شود

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است