جستجوی پیشرفته

جاذبه های گردشگری مالزی، برج مخابراتی کوالالامپور

برج مخابراتی کوالالامپور (Kuala Lumpur Tower) :

 

برج مخابراتی کوالالامپور

برج مخابراتی کوالالامپور

 

برج مخابراتی کوالالامپور (Kuala Lumpur Tower) که یکی از جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می آید، به نام های مناره کوالالامپور (Menara Kuala Lumpur) و یا برج کی.ال (KL Tower) نیز شناخته می شود. این برج در سال های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۵ میلادی با کاربری برج مخابراتی بر روی تپه‌های بوکیت ناناس (Bukit Nanas) و در نزدیکی برج های دو قلوی مالزی (Petronas Twin Towers) ساخته شده است. علی‌رغم این‌که هدف اصلی ساخت این برج توسعه ارتباطی و مخابراتی بوده است، با این وجود مراجع و علمای مسلمان برای رصد کردن شروع ماه رمضان، روز عید فطر، و ماه‌های شوال و ذی‌‌الحجه از آن استفاده می‌کنند.

 

برج مخابراتی کوالالامپور

برج مخابراتی کوالالامپور

تاریخچه برج مخابراتی کوالالامپور :

ساخت این برج در ۳ فاز انجام شده است :

 

فاز اول :

 • شروع فاز اول در تاریخ چهارم اکتبر ۱۹۹۱ میلادی.
 • گسترش و پهن کردن خیابان Jalan Punchak و خاک برداری از سایت برج مخابراتی.
 •  پایان فاز اول در تاریخ پانزدهم اوت ۱۹۹۲ میلادی.

 

فاز دوم  :

 • شروع فاز دوم در تاریخ ششم ژوئیه ۱۹۹۲ میلادی
 • ساخت فونداسیون و زیرزمین برج در سه طبقه
 • بتن ریزی در حجم ۵۰,۰۰۰ متر مکعب به صورت بی وقفه که ۳۱ ساعت به طول انجامید و این زمان خود رکوردی در ساخت و ساز مالزی در آن زمان بود.
 • پایان فاز دوم در تاریخ پانزدهم آوریل ۱۹۹۳ میلادی

 

فاز سوم  :

 • شروع فاز سوم در ماه مِه ۱۹۹۴ میلادی
 • ساخت بدنۀ برج و بعد از آن ساخت بخش بالایی برج
 • تزیین لابی برج و نصب گنبد شیشه ای آن که مانند الماسی می درخشد
 • نصب آنتن مخابراتی در نوک برج
 • اتمام برج و افتتاح آن در تاریخ اول اکتبر ۱۹۹۶ میلادی توسط نخست وزیر مالزی دکتر ماهاتیر محمد

 

برج مخابراتی کوالالامپور

برج مخابراتی کوالالامپور

 

معماری اسلامی برج Kl :

از نکات جالب توجه دیگر این مجموعه استفاده از هنر ایرانی توسط هنرمندان اصفهانی در طراحی و تزیینات این برج می باشد. هنرمندان مقرنسکار اصفهانی با به نمایش کشاندن سیر تکامل انسان تا رسیدن به بهشت بر روی هفت لایه مقرنس نمای زیبایی به این برج داده اند.

 

برج مخابراتی کوالالامپور (مقنسکاری داخل برج)

برج مخابراتی کوالالامپور (مقنسکاری داخل برج)

 

۳ مقرنس در سقف‌های این بنا نصب شده است که ۲ عدد از این مقرنس‌ها در قسمت لابی و آسانسور و سومین مقرنس که به عبارتی بزرگ‌ترین مقرنس برج می باشد در بالاترین قسمت خارجی برج نصب گردیده است. معماری این مجموعه مبتنی بر معماری اسلامی است که با استفاده از خطوط عربی، کاشی‌کاری اسلامی و موتیف‌های اسلامی سعی بر نشان دادن قدمت اسلام در این سرزمین دارد. شرکت آلمانی Weihermüller Vogel Findeisen و شرکت مالیایی Kumpulan Senireka Sdn Bhd طراحی و معماری این مجموعه را به انجام رسانده‌ اند. مدیریت این مجموعه در اختیار شرکت مخابرات مالزی می باشد.

 

برج مخابراتی کوالالامپور (مقنسکاری خارج برج)

برج مخابراتی کوالالامپور (مقنسکاری خارج برج)

 

برج مخابراتی کوالالامپور با ارتفاع ۴۲۱ متر پس از برج میلاد تهران (با ارتفاع ۴۳۵ متر)، ششمین برج بلند دنیا محسوب می شود. از آنجا که این برج بر روی تپه ساخته شده است، به نظر می رسد کمی از برج های دوقلوی مالزی بلند تر باشد.

 

برج مخابراتی کوالالامپور

برج مخابراتی کوالالامپور

 

در درب ورودی این مجموعه که در ابتدای تپه های بوکیت ناناس (Bukit Nanas) قرار گرفته است سرویس های رایگانی در دسترس می باشند که شما را تا درب سالن اصلی برج خواهند برد.

 

برج مخابراتی کوالالامپور (درب ورودی)

برج مخابراتی کوالالامپور (درب ورودی)

 

امکانات برج مخابرات کوالالامپور :

در محوطۀ اصلی ورودی برج ۹ مغازه، یک رستوران فست فود، یک مینی سینما که هر ۱۵ دقیقه مراحل ساخت برج را نشان می دهد و همچنین یک سالن آمفی تئاتر با گنجایش ۲۲۲ نفر که در فضای باز قرار دارد، فعالیت می کنند.

 

سینمای ۶ بعدی (XD Theater) :

در محوطۀ اصلی برج Kl یک سینمای ۶D با تکنولوژی روز دنیا به نام XD Theater در دسترس بازدید کنندگان می باشد. اگر دنبال هیجان و ماجراجویی هستید این سینمای ۶D را به شما پیشنهاد می دهیم.(قیمت ها در انتهای مطلب قرار دارد)

 

برج مخابراتی کوالالامپور (سینمای 6D)

برج مخابراتی کوالالامپور (سینمای ۶D)

 

سالن کونسول بازی (F1 Simulator) :

در محوطۀ اصلی این برج یک سالن مخصوص بازی های کامپیوتری وجود دارد که در آن شبیه ساز مسابقات فرمول ۱ به صورت کاملاً واقعی و با صدای عالی قرار دارد. (قیمت ها در انتهای مطلب قرار دارد)

 

برج مخابراتی کوالالامپور (سالن کونسول بازی)

برج مخابراتی کوالالامپور (سالن کونسول بازی)

 

آکواریوم مرجان آبی (Blue Coral Aquarium) :

این آکواریوم که به صورت رسمی اول دسامبر ۲۰۱۲ میلادی افتتاح شده است محل نگهداری ماهی ها و مرجان های زیبایی می باشد که بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.(قیمت ها در انتهای مطلب قرار دارد)

 

برج مخابراتی کوالالامپور (آکواریوم مرجان آبی)

برج مخابراتی کوالالامپور (آکواریوم مرجان آبی)

 

باغ وحش کوچک (Mini Zoo) :

در محیط بیرون برج Kl و در منطقۀ سرسبز تپه های بوکیت ناناس (Bukit Nanas) یک محیط سرپوشیده وجود دارد که در آن از بعضی از حیوانات نگهداری می شود. برای اطلاع بیشتر از حیوانات و محیط این باغ وحش اینجا را کلیک کنید. (قیمت ها در انتهای مطلب قرار دارد)

 

برج مخابراتی کوالالامپور (باغ وحش کوچک)

برج مخابراتی کوالالامپور (باغ وحش کوچک)

 

بازدید از مناره کوالالامپور (Menara Kuala Lumpur) :

از امکانات قابل توجه این برج امکان بازدید از قسمت عرشۀ دیدبانی (Observation Deck) و عرشۀ روباز (Open Deck) می باشد. هر ساله صد ها هزار نفر از تمام نقاط جهان برای بازدید از این برج به این منطقه می آیند. بازدیدکنندگان می‌توانند با خرید بلیط سوار بر آسانسور سریع‌ السیر شده و به قسمت عرشۀ دیدبانی و یا عرشۀ روباز بروند.

 

برج مخابراتی کوالالامپور (عرشۀ دیدبانی)

برج مخابراتی کوالالامپور (عرشۀ دیدبانی)

 

بازدید از عرشۀ دیدبانی (Observation Deck) :

چهار آسانسور سریع‌ السیر این برج تنها در زمان ۵۴ ثانیه ارتفاع ۲۷۶ متری معادل ۲۰۵۸ پله را طی می‌کنند تا شما را به قسمت دیده‌بانی برسانند. در عرشۀ دیدبانی فردی از شما سوال می کند که از کدام کشور آمده اید و سپس یک ظبط صوت به همراه یک هدسِت در اختیار شما قرار می دهد. در بالای سر شما علائمی به رنگ زرد و شماره ای بر روی آنها وجود دارد که در توضیحات ظبط صوت که به فارسی می باشد از آنها استفاده می شود. برای مثال: از شما خواسته می شود که به شمارۀ ۴ رفته و سپس شروع به توضیحاتی دربارۀ آنچه میبینید، می دهد. “ساختمان سبز در سمت راست شما باشگاه سلانگور می باشد.”

 

عرشۀ دیدبانی (علامت زرد با شمارۀ 4)

عرشۀ دیدبانی (علامت زرد با شمارۀ ۴)

 

در این عرشه دوربین های مخصوصی در دسترس می باشد که می توانید ظبط صوت را قطع کرده و با آنها بر روی محلی که در نوار گفته می شود زوم کنید تا اطلاعات کاملی از آن محل کسب نمایید. از این عرشه ارتفاعات گنتینگ، درۀ کلانگ و همچنین نمای زیبایی از برج های دوقلوی مالزی قابل رویت می باشد.

 

عرشۀ دیده‌بانی ( دوربین های مخصوص)

عرشۀ دیده‌بانی ( دوربین های مخصوص)

 

به جز مناظر زیبایی که از روی عرشه قابل مشاهده می باشد، ماکت ۱۰ برج مخابراتی بلند دنیا هم بر روی دیوار این عرشه قرار گرفته است، که ماکت برج میلاد تهران نیز به عنوان ششمین برج مخابراتی بلند دنیا در کنار برج کوالالامپور می باشد. داخل راهروی عرشۀ دیدبانی چند مغازه قرار دارند که وسایل تزئینی یادگاری از این برج را به قیمت نسبتاً بالایی می فروشند. (قیمت ها در انتهای مطلب قرار دارد)

 

عرشۀ دیدبانی (ماکت برج های بلند مخابراتی دنیا)

عرشۀ دیدبانی (ماکت برج های بلند مخابراتی دنیا)

 

بازدید از عرشۀ روباز (Open Deck) :

برای رفتن به عرشۀ روباز، شما سوار بر آسانسور های سریع السیر به بام این برج خواهید رفت. از ارتفاع ۴۲۱ متری مناظر زیبا و همچنین برج های دوقلوی مالزی را از زاویه ای بسیار عالی مشاهده خواهید کرد. (قیمت ها در انتهای مطلب قرار دارد)

 

برج مخابراتی کوالالامپور (عرشۀ روباز)

برج مخابراتی کوالالامپور (عرشۀ روباز)

 

رستوران های برج مخابراتی کوالالامپور :

در بخش گردون برج مخابراتی کوالالامپور که ۳۶۰ درجه به دور خود می چرخد دو رستوران به نام های Atmosphere360 و Berputar Seri Angkasa وجود دارند.

رستوران گردان Berputar Seri Angkasa :

این رستوران گردون در طبقۀ بالای عرشۀ دیدبانی و در ارتفاع ۲۸۲ متری قرار گرفته است. ظرفیت آن ۲۵۰ نفر می باشد و غذا های محلی مالزی و بین المللی را طبخ می کند. شما با پرداخت ورودی می توانید وارد رستوران شده و از خوردن غذا های مختلف در کنار منظرۀ زیبای شهر کوالالامپور لذت ببرید. این رستوران به صورت بوفه آزاد می باشد، ولی برای صرف نوشیدنی باید هزینۀ جداگانه پرداخت کنید. برای رفتن به این رستوران بهتر است که از قبل میز رزرو کنید، برای رزرو میز با این شماره ۵۰۵۵ ۲۰۲۰ – ۶۰۳+ تماس بگیرید. (قیمت ها در انتهای مطلب قرار دارد)

 

رستوران گردون (Berputar Seri Angkasa)

رستوران گردون (Berputar Seri Angkasa)

 

رستوران گردون (Atmosphere360) :

این رستوران گردون که در ارتفاع ۲۸۲ متری از زمین قرار گرفته است مکانی مجلل و بسیار زیبا است. شما می توانید با پرداخت ورودی وارد رستوران شده و از غذا های خوشمزه، محیط آرام و زیبای رستوران و مناظر زیبای شهر کوالالامپور لذت ببرید. این رستوران به صورت بوفه آزاد می باشد، ولی برای صرف نوشیدنی باید هزینۀ جداگانه پرداخت کنید. برای رفتن به این رستوران بهتر است که از قبل میز رزرو کنید، برای رزرو میز با این شماره ۲۱۲۱ ۲۰۲۰ – ۶۰۳+ تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک کنید. (قیمت ها در انتهای مطلب قرار دارد)

 

رستوران گردون (Atmosphere360)

رستوران گردون (Atmosphere360)

 

ساعات کاری بخش های مختلف برج مخابرات کوالالامپور :

 • ساعت بازدید از این برج همه روزه از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۱۰:۰۰ شب می باشد. این برج ۳۶۵ روز سال باز است.
 • ساعت کاری رستوران Berputar Seri Angkasa همه روزه از ساعت ۱۱:۳۰ صبح تا ۲:۳۰ بعد‌از‌ظهر برای نهار و از ساعت ۷:۰۰ عصر تا ۱۱:۰۰ شب برای شام می باشد.
 • ساعت کاری رستوران Atmosphere360 همه روزه از ساعت ۱۱:۳۰ صبح تا ۳:۰۰ بعدازظهر برای نهار، از ساعت ۳:۳۰ بعدازظهر تا ۵:۳۰ عصر برای عصرانه و برای شام دو بخش مختلف در نظر گرفته شده است که یکی از آنها از ساعت ۶:۳۰ عصر تا ۸:۳۰ شب و دیگری از ساعت ۹:۰۰ شب تا ۱۱:۰۰ شب می باشد.

قیمت های بخش های مختلف برج مخابرات کوالالامپور :

 

 • قیمت بلیط عرشۀ دیدبانی برای بزرگسالان ۵۲ رینگت و برای کودکان (از ۴ سال تا ۱۱ سال) ۳۱ رینگت می باشد.
 • قیمت بلیط عرشۀ روباز فقط مخصوص بزرگسالان (۱۳ سال به بالا) می باشد و مبلغ آن ۱۰۵ رینگت است.
 • قیمت بلیط سینمای ۶ بعدی برای بزرگسالان ۲۰ رینگت و برای کودکان (از ۴سال تا ۱۱ سال) ۱۶ رینگت می باشد.
 • قیمت بلیط سالن کنسول بازی برای بزرگسالان ۱۳ رینگت و برای کودکان (از ۴سال تا ۱۱سال) ۱۱ رینگت است.
 • قیمت بلیط باغ وحش کوچک برای بزرگسالان ۳۲ رینگت و برای کودکان (از ۴سال تا ۱۱ سال) ۲۷ رینگت می باشد.
 • قیمت بلیط آکواریوم مرجان آبی برای بزرگسالان ۱۳ رینگت و برای کودکان (از ۴ سال تا ۱۱ سال) ۱۱ رینگت است.
 • قیمت راهنمای برج برای عرشۀ دیدبانی برای بزرگسالان ۸۴ رینگت و برای کودکان (از ۴ سال تا ۱۱ سال) ۶۳ رینگت می باشد.
 • قیمت راهنمای برج برای عرشۀ روباز که فقط مخصوص بزرگسالان بیشتر از ۱۳ سال می باشد، ۱۳۷ رینگت است.
 • قیمت بلیط پکیج خانواده که فقط برای عرشۀ دیدبانی فروخته می شود و شامل ۲ بزرگسال و ۲ کودک (از ۴ سال تا ۱۱ سال) است، ۱۴۵ رینگت می باشد.

قیمت بلیط عرشۀ دیدبانی با دیگر بخش های برج :

 • قیمت بلیط عرشۀ دیدبانی و سینما ۶ بعدی با هم، برای بزگسالان ۶۳ رینگت و برای کودکان (از ۴ سال تا ۱۱ سال) ۴۲ رینگت است.
 • قیمت بلیط عرشۀ دیدبانی و سالن کنسول بازی با هم، برای بزرگسالان ۶۱ رینگت و برای کودکان (از ۴ سال تا ۱۱ سال) ۴۰ رینگت می باشد.
 • قیمت بلیط عرشۀ دیدبانی و آکواریوم مرجان آبی با هم، برای بزرگسالان ۶۱ رینگت و برای کودکان (از ۴ سال تا ۱۱ سال) ۴۰ رینگت است.
 • قیمت بلیط عرشۀ دیدبانی و باغ وحش کوچک با هم، برای بزرگسالان ۸۲ رینگت و برای کودکان (از ۴ سال تا ۱۱ سال) ۵۶ رینگت می باشد.

 

نکات مهم :

 • برای کسب ۱۰ درصد تخفیف اینجا را کلیک کرده و از صفحۀ آن پرینت بگیرید و همراه خود داشته باشد.
 • برای رزرو آنلاین بلیط های برج اینجا را کلیک کنید.
 • به قیمت های بالا ۶ درصد مالیات نیز اضافه شده است.

 

قیمت رستوران Berputar Seri Angkasa :

 • قیمت نهار برای بزرگسالان ۶۵ رینگت و برای کودکان (از ۴ سال تا ۱۱ سال) ۳۵ رینگت می باشد.
 • قیمت شام برای بزرگسالان ۱۳۵ رینگت و برای کودکان (از ۴ سال تا ۱۱ سال) ۷۵ رینگت است.
 • قیمت عصرانۀ آخر هفته ها برای بزرگسالان ۴۸ رینگت و برای کودکان (از ۴ سال تا ۱۱ سال) ۲۶ رینگت می باشد.
 • به قیمت های بالا ۶ درصد مالیات نیز اضافه شده است.

 

 

قیمت رستوران Atmosphere360 :

 • قیمت نهار برای بزرگسالان (۱۳ سال به بالا) ۹۲٫۴۵ رینگت و برای کودکان (از ۵ سال تا ۱۲ سال) ۷۱٫۳۵ رینگت می باشد.
 • قیمت عصرانه برای بزرگسالان (۱۳ سال به بالا) ۶۰٫۹۰ رینگت و برای کودکان (از ۵ سال تا ۱۲ سال) ۵۰٫۴۰ رینگت است.
 • قیمت شام  برای بزرگسالان (۱۳ سال به بالا) ۲۰۷٫۹۰ رینگت و برای کودکان (از ۵ سال تا ۱۲ سال) ۱۴۴٫۹۰ رینگت می باشد.

 

 

راه های ارتباطی با برج مخابراتی کوالالامپور :

سایت رسمی برج :   www.menarakl.com

سایت رسمی رستوران www.atmosphere360.com  : Atmosphere360

http://www.atmosphere360.com.my/

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است