جستجوی پیشرفته

جاذبه های گردشگری مالزی، محله چینی ها در کوالالامپور

 محله چینی ها در کوالالامپور (Kuala Lumpur Chinatown) :

 

 

محله چینی ها در کوالالامپور (ورودی محله چینی ها)

محله چینی ها در کوالالامپور (ورودی محله چینی ها)

 

محله چینی ها در کوالالامپور که در خیابان پتالینگ (Petaling Street) قرار گرفته است یکی از جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می آید. چینی ها در اوایل قرن ۱۸۰۰ میلادی وارد پنانگ (Penang) شدند و محله چینی ها را با فروشگاه ها و خانه های روستایی که همگی به سبک معماری چینی ها می باشند، ساختند. چینی ها اولین روزهای شکل گیری محله خود را در خیابان پتالینگ جشن گرفتند، این خیابان به نام “Chee Cheong Kai” که به معنی خیابان کارخانه نشاسته است نیز معروف می باشد. این محله که به شدت در فرهنگ، میراث و تاریخ شرق غرق شده است، بی شک یکی از توریستی ترین مناطق مالزی می باشد.

 

محله چینی ها در کوالالامپور

محله چینی ها در کوالالامپور

 

محله چینی ها در کوالالامپور همۀ ساعات روز شلوغ است و به بهشت فروشندگان نیز معروف می باشد. شما می توانید در این مکان هر جنسی که مد نظرتان باشد را بیابید. محله چینی ها، محل فروش اجناس بدلیی و ارزان قیمت مارک دار معروف جهان می باشد. انواع ساعت های مچی، پوشاک، لوازم تزئینی، کیف و کفش، DVD و … از عمده اجناس عرضه شده در این بازار است. بعد از غروب آفتاب، این منطقه تبدیل به مرکز خرید اصلی مالزی می شود. شب های محله چینی ها پر است از فروشندگانی با کالاهای متنوع در کیفیت ها و قیمت های نازل که مشغول چانه زنی با مشتریان خود می باشند. بهترین زمان برای رفتن به محله چینی ها شب هنگام می باشد. چراغ های رنگارنگ، ازدهام مردم، صدای موسیقی چینی و بوی غذا های مختلف همۀ این ها در کنار هم زیبایی خاصی به این محله داده اند.

 

محله چینی ها در کوالالامپور

محله چینی ها در کوالالامپور

 

رستوران های محله چینی ها در کوالالامپور :

محله چینی ها در کوالالامپور عملاً پر است از رستوران های چینی، و غرفه هایی که فروشندگان محلی از دانه های بخارپز شده تا غذاهای دریایی، همه و همه را به معرض فروش می گذارند. تقریباً به هر گوشه ای که نظاره کنید، یک رستوران چینی در شعاع دید شما قرار می گیرد. عطر خوشی که از آشپزخانه های چینی بلند می شود، گردشگران را وسوسه می کنند تا وارد شوند و طعم این غذای خوشبو را نیز بچشند.

 

محله چینی ها در کوالالامپور

محله چینی ها در کوالالامپور

 

خرید در محله چینی ها:

شناخته شده ترین بخش برای خرید در محله چینی ها در کوالالامپور بی شک در طول جاده ای که به خیابان پتالینگ معروف است قرار دارد. این خیابان توسط سایبان سبزی که فروشندگان و خریداران را از گزند باران و آفتاب سوزان محافظت می کند مسقف شده است. اجناسی با برندهای تقلبی و قیمت های پایین چیزی است که این خیابان را زنده نگه داشته است. البته علاوه بر خیابان پتالینگ سه مرکز خرید بزرگ و یک بازار توریستی معروف به Central Market از دیگر نقاط تجاری محله چینی ها هستند؛ البته مراکز خرید محله چینی ها به اندازه مراکز خرید بالای شهر کوالالامپور پر زرق و برق و متنوع نیستند. یکی دیگر از مغازه های جالب این محله داروخانه ای است که مانند عطاری ها همه جور داروی گیاهی چینی را برای بیماری های مختلف می فروشد. نکته قابل توجه این است که در هنگام خرید از محله چینی ها حتماً چانه بزنید حتی اگر قیمت کالای مور نظرتان کم به نظر می رسد زیرا قیمت اجناس که توسط فروشنده گفته می شود چند برابر قیمت واقعی آن است.

 

محله چینی ها در کوالالامپور (قسمت مسقف)

محله چینی ها در کوالالامپور (قسمت مسقف)

 

جاذبه های محله چینی ها در کوالالامپور :

احتمالاً به نظر تمامی گردشگران مهمترین جاذبۀ محله چینی ها در کوالالامپور، همین ردیف غرفه های طولانی و پشت سر همی می باشند که مشغول تجارت و خرید و فروش کالاهای خود هستند. اما با کمی دقت بیشتر می توان دریافت که جاذبه های دیگری نیز در این محله وجود دارند که به بعضی از آنها در زیر اشاره می کنیم :

 

بازار مرکزی کوالالامپور (Central Market) :

 

محله چینی ها در کوالالامپور (بازار مرکزی)

محله چینی ها در کوالالامپور (بازار مرکزی)

 

بازار مرکزی کوالالامپور (Central Market) در واقع یک مرکز خرید فرهنگی شهر کوالالامپور می باشد که در چند قدمی خیابان پتالینگ (Petaling Street) و محله چینی ها قرار گرفته است. این بازار که در زبان مالیایی به نام بازار هنر (Pasar Seni) معروف است در سال ۱۹۲۸ میلادی بر قرار شده است و در سال های ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰ میلادی بازسازی و به یک بازار مدرن تر تبدیل شد. در این بازار محصولات سنتی مالیایی ها مانند: طراحی روی پارچه، قلاب دوزی، سوغاتی و مجسمه های مختلف با قیمت های ارزان و مناسب در دسترس گردشگران می باشند.

معبد Sri Maha Mariamman کوالالامپور :

 

معبد Sri Maha Mariamman (درب ورودی)

معبد Sri Maha Mariamman (درب ورودی)

 

معبد Sri Maha Mariamman کوالالامپور که معبد اصلی هندوها در شهر کوالالامپور می باشد در خیابان Jalan Tun HS Lee در نزدیکی محله چینی ها قرار گرفته است. این معبد با تزیینات فراوانی که شامل ترکیب کاشی های اسپانیایی و ایتالیایی، سنگ های قیمتی و طلا می باشد در نزدیکی دو معبد بودایی چینی ها ساخته شده است.

 

معبد کوان یین کوالالامپور (Kuan Yin Temple) :

 

محله چینی ها در کوالالامپور (معبد کوان یین)

محله چینی ها در کوالالامپور (معبد کوان یین)

 

معبد کوان یین کوالالامپور (Kuan Yin Temple) یکی از زیارتگاه های مقدس بودا می باشد که در محله چینی ها در کوالالامپور (در نزدیکی مسجد جامع و ایستگاه LRT) قرار گرفته است. این معبد که در سال ۱۸۸۰ میلادی ساخته شده است معماری ساده ای دارد که در حین سادگی، نشان دهندۀ ترکیب معماری چینی و اروپایی به سبک باروک (Baroque) می باشد.

 

معبد چان سی یوئن شو کوالالامپور (Chan See Shu Yuen Temple) :

 

معبد چان سی یوئن شو

معبد چان سی یوئن شو

 

معبد چان سی یوئن شو کوالالامپور (Chan See Shu Yuen Temple) یکی از بزرگترین و قدیمی ترین معبد های بودا در مالزی می باشد که در انتهای جنوبی خیابان پتالینگ (Petaling Street) و در محله چینی ها در کوالالامپور قرار گرفته است. این معبد که در بین سال های ۱۸۹۷ تا ۱۹۰۶ میلادی بسیار زیبا ساخته شده است دارای یک حیاط بزرگ، سقف های شیرونی حکاکی شده و گچبری های زیبای کار دست که به رنگ قرمز مایل به قهوه ایی می باشد، است.

معبد کوان تی کوالالامپور (Kuan Ti Temple) :

 

محله چینی ها در کوالالامپور (معبد کوان تی)

محله چینی ها در کوالالامپور (معبد کوان تی)

 

معبد کوان تی کوالالامپور (Kuan Ti Temple) که ۱۲۱ سال معبد تائوئیست (Taoist) می باشد در امتداد خیابان Jalan Tun HS Lee و در محله چینی ها در کوالالامپور قرار گرفته است. ساختمان این معبد با رنگ نارنجی روشن کاملاً مشخص می باشد.

 

معبد سین سزِ سی یا کوالالامپور (Sin Sze Si Ya Temple) :

 

محله چینی ها در کوالالامپور (معبد سین سزِ سی یا)

محله چینی ها در کوالالامپور (معبد سین سزِ سی یا)

 

معبد سین سزِ سی یا کوالالامپور (Sin Sze Si Ya Temple) به عنوان قدیمی ترین معبد تائوئیست (Taoist) در کوالالامپور شناخته می شود. این معبد بیشترین اهمیت را از نظر مرکز فرهنگی برای ساکنین محله چینی ها در کوالالامپور، بخصوص برای فستیوال سال جدید دارد. همچنین مردم اعتقاد دارند که اگر ۳ بار در محراب این معبد به دور خود بچرخند ثروتمند خواهند شد.

 

استراحت طلایی (Golden Break) :

 

محله چینی ها در کوالالامپور (کلوپ استراحت طلایی)

محله چینی ها در کوالالامپور (کلوپ استراحت طلایی)

 

استراحت طلایی (Golden Break) نام یک کلوپ شیک در محله چینی ها در کوالالامپور می باشد. این مکان علاوه بر اینکه مکانی مناسب برای استراحت، صرف نوشیدنی و تنقلات می باشد، محل خوبی برای بازی بیلیارد و سنوکر، آن هم به صورت جدی و حرفه ای است. همچنین در این کلوپ تختۀ دارت نیز برای کسانی که علاقه به بیلیارد ندارند نصب شده است.

 

 

راه های رفتن به محله چینی ها در کوالالامپور :

  1.  ساده ترین راه گرفتن تاکسی و رفتن به محله چینی ها در کوالالامپور می باشد.
  2. با قطار شهری (Kelana Jaya) به ایستگاه Pasar Seni LRT رفته و از آنجا تا خیابان پتالینگ (Petaling Street) پیاذه ۱۰ دقیقه راه است.

 

 

ساعات کاری محل های مختلف در محله چینی ها در کوالالامپور :

  • ساعت کاری بازار محله چینی ها در کوالالامپور همه روزه از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۲۳:۰۰ شب می باشد.
  • ساعت کاری بازار مرکزی کوالالامپور (Central Market) همه روزه از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۲۲:۰۰ شب است.
  • ساعت کاری معبد Sri Maha Mariamman کوالالامپور همه روزه از ساعت ۶:۰۰ صبح تا ۲۱:۰۰ شب می باشد.
  • ساعت کاری معبد کوان یین کوالالامپور (Kuan Yin Temple) همه روزه از ساعت ۷:۰۰ صبح تا ۱۷:۰۰ عصر است.
  • ساعت کاری معبد چان سی یوئن شو کوالالامپور (Chan See Shu Yuen Temple) همه روزه از ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۱۸:۰۰ عصر می باشد.
  • ساعت کاری معبد کوان تی کوالالامپور (Kuan Ti Temple) همه روزه از ساعت ۷:۰۰ صبح تا ۱۹:۰۰ عصر است.
  • ساعت کاری معبد سین سزِ سی یا کوالالامپور (Sin Sze Si Ya Temple) همه روزه از ساعت ۸:۰۰ صبح تا ۲۰:۰۰ شب می باشد.
  • ساعت کاری استراحت طلایی (Golden Break) به صورت ۲۴ ساعته می باشد.

 

 

آدرس بخش های مختلف محله چینی ها در کوالالامپور :

 

آدرس محله چینی ها در کوالالامپور : 

Jalan Petaling, Kuala Lumpur, Malaysia

 

آدرس بازار مرکزی کوالالامپور (Central Market) : 

No. 10, 1st-3rd floor, Jalan Hang Kasturi

 

آدرس معبد Sri Maha Mariamman کوالالامپور :

۱۶۳, Jalan Tun H. S. Lee, Kuala Lumpur

 

آدرس معبد کوان یین کوالالامپور (Kuan Yin Temple) :

Jalan Stadium and Jalan Maharajalela, Chinatown, Kuala Lumpur

 

آدرس معبد چان سی یوئن شو کوالالامپور (Chan See Shu Yuen Temple) :

Southern end of Jalan Petaling

 

آدرس معبد کوان تی کوالالامپور (Kuan Ti Temple) :

Along Jalan Tun H. S. Lee

 

آدرس معبد سین سزِ سی یا کوالالامپور (Sin Sze Si Ya Temple) :

۱۱۳A Jalan Tun HS Lee; 14A Leboh Pudu, KL

 

آدرس کلوپ استراحت طلایی (Golden Break) :

Jalan Petaling

 

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است