جستجوی پیشرفته

جاذبه های گردشگری مالزی، پارک پرندگان کوالالامپور

پارک پرندگان کوالالامپور (Kuala Lumpur Bird Park) :

 

 

پارک پرندگان کوالالامپور

پارک پرندگان کوالالامپور

 

پارک پرندگان کوالالامپور که یکی از جاذبه های گردشگری مالزی به شمار می آید به نام های باغ پرندگان (Bird Garden) و پارک Kl پرندگان (KL Bird Park) نیز شناخته می شود. منطقۀ سرسبزی که پارک پرندگان در آن قرار گرفته است، به نام باغات دریاچه (Lake Gardens) نامگذاری شده است. این منطقۀ زیبا و آرام که در حدود ۶۰ هکتار وسعت دارد و در سال ۱۸۸۸ میلادی تأسیس شده است، به کمربند سبز کوالالامپور معروف شده است.

 

کمربند سبز کوالالامپور

کمربند سبز کوالالامپور

 

در این منطقه یک دریاچۀ مصنوعی وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند یک قایق تفریحی کرایه کرده و بر روی آب از دیدن این همه زیبایی لذت ببرند. راه های سنگ فرش شده که در بین درختان و نهر ها پیچ می خورند مکان مناسبی برای پیاده روی می باشند. همچنین شما می توانید در محل های مشخص شده برای استراحت توقف کنید و از امکاناتی چون، مکانی برای بازی بچه ها، زمینی برای دویدن، محلی برای تمرینات ورزشی و قایق سواری استفاده کنید.

 

کمربند سبز کوالالامپور (دریاچه مصنوعی)

کمربند سبز کوالالامپور (دریاچه مصنوعی)

 

از ۶۰ هکتار کمربند سبز کوالالامپور ۲۱ هکتار آن به باغ پرندگان اختصاص داده شده است. این پارک که در فاصلۀ ۱۰ دقیقه ای از مرکز شهر کوالالامپور قرار دارد، در سال ۱۹۹۱ میلادی و توسط ملکۀ مالزی افتتاح شده است. این پارک بزرگترین پارک پرندگان جهان می باشد که در آن پرندگان به صورت آزاد پرواز می کنند. در روبروی پارک پرندگان باغ ارکیده قرار دارد که اگر زمان کافی داشته باشید بازدید از آن خالی از لطف نخواهد بود.

 

پارک پرندگان کوالالامپور (نقشۀ پارک)

پارک پرندگان کوالالامپور (نقشۀ پارک)

 

باغ پرندگان که با تور بزرگی پوشانده شده است، محیط زیست بیش از ۳۰۰۰ پرنده از ۲۰۰ گونه مختلف پرندگان استوایی و پرندگان خاص مناطق دیگر دنیا است. ۹۰ درصد پرندگان این پارک از پرندگان کشور مالزی و ۱۰ درصد آن ها پرندگان خاص خارج از این کشور می باشند. باغ پرندگان کوالامپور دارای ۴ بخش مجزا است که در سه بخش آن پرندگان آزادانه در فضای محوطه پرواز می‌کنند. همین ویژگی است که این پارک را به مکانی جذاب برای بازدیدکنندگان تبدیل کرده است. در بخش چهارم هم گونه‌های خاصی از پرندگان در قفس‌های بزرگ قابل مشاهده می باشند. به شما پیشنهاد می دهیم که حتماً از پارک پرندگان دیدن کنید.

 

پارک پرندگان کوالالامپور (توری بر روی محوطۀ پارک)

پارک پرندگان کوالالامپور (توری بر روی محوطۀ پارک)

چند نکتۀ جالب و مهم دربارۀ پارک پرندگان :

 • بازدید کنندگان برای عبور از منطقه ای به منطقۀ دیگر باید از چند دروازه مخصوص عبور کنند. علت وجود این دروازه ها این است که پرندگان نتوانند منطقۀ خود را عوض کنند.
 • از آن جا که پرندگان در هر منطقه به صورت آزادانه زندگی می کنند تولید مثل آنها نیز کاملاً طبیعی می باشد.
 • بعضی از پرندگان دارای منقار و پنجه های تیز و خطرناکی هستند بنابراین مواظب باشید که هنگام عکس گرفتن از آنها برایشان مزاحمت ایجاد نکنید و آنها را نترسانید.
 • پرندۀ زیبای هورن بیل (Hornbill) واقعاً خوش عکس می باشد و یکی از نکات برجستۀ این پارک این است که این پرنده نمی ترسد و در جای خود می ایستد تا شما به راحتی عکس خود را بگیرید. اما فراموش نکنید که این پرنده جزو پرندگان وحشی می باشد.

 

پارک پرندگان کوالالامپور (پرندۀ هورن بیل)

پارک پرندگان کوالالامپور (پرندۀ هورن بیل)

 

در مسیر بازدید گردشگران یک کیوسک وجود دارد که شما می توانید از آن بستنی، نوشیدنی و یا غذای مخصوص ماهی های قرمزی که در دریاچه هستند را تهیه کنید. شما فقط می توانید به ماهی ها غذا بدهید زیرا غذای اشتباه به پرندگان باعث مسمومیت آن ها خواهد شد.

 

پارک پرندگان کوالالامپور (غذا دادن به ماهی ها)

پارک پرندگان کوالالامپور (غذا دادن به ماهی ها)

 

در نزدیکی محل نگهداری پرندۀ هورن بیل (Hornbill) و در بخش ۳ پارک پرندگان کوالالاپور یک فروشگاه برای خرید سوغاتی ( که قیمت های آن کمی گران می باشد) و یک رستوران و کافه قرار گرفته است. این رستوران به نام هورن بیل (Hornbill Restaurant) در بالای تپه ای ساخته شده و منظرۀ بسیار زیبایی دارد. اگر در تراس این رستوران بایستید می توانید پرواز پرندۀ زیبای هورن بیل (Hornbill) را ببینید. برای مشاهدۀ غذا های این رستوران و قیمت آنها اینجا را کلیک کنید.

 

پارک پرندگان کوالالامپور (رستوران هورن بیل)

پارک پرندگان کوالالامپور (رستوران هورن بیل)

 

در پارک پرندگان غرفه ای وجود دارد که در آن پرندگان مختلفی نگهداری می شوند که شما می توانید در حالی که بعضی از این پرنده ها بر روی سر و دست شما هستند با آنها عکس بگیرید. جغد، طوطی و پرندگان خیلی عجیب و غریب در این غرفه نگهداری می شوند که عکس گرفتن با آنها را به شما پیشنهاد می دهیم. این غرفه در بخش ۴ پارک پرندگان قرار گرفته است. (قیمت ها در انتهای مطلب قرار دارند)

 

پارک پرندگان کوالالامپور (غرفۀ عکس با پرندگان)

پارک پرندگان کوالالامپور (غرفۀ عکس با پرندگان)

 

قسمت دیگری که بسیار جالب است برنامۀ شوی پرندگان می باشد که در آمفی تأتر و بخش ۳ پارک پرندگان برگزار می شود. در این برنامه پرندگان مختلف کارهای جالبی انجام می دهند که شما را سوپرایز خواهند کرد بعضی از این کار ها عبارتند از: پرواز از یک نقطه به نقطۀ دیگر، آواز خواندن پرندگان، راندن یک جیپ، دوچرخه سواری و چندین برنامۀ جالب دیگر که دیدن آن خالی از لطف نخواهد بود.

 

پارک پرندگان کوالالامپور (شوی پرندگان)

پارک پرندگان کوالالامپور (شوی پرندگان)

 

یکی از زمان های مناسب برای بازدید از پارک پرندگان هنگام غذا دادن به پرندگان می باشد که در زیر این ساعات را برای شما قرار داده ایم :

 • ساعت ۱۱:۳۰ صبح غذا دادن به پرندۀ زیبای هورن بیل (Hornbill) که در بخش ۳ پارک پرندگان می باشد.
 • ساعت ۱۲:۰۰ ظهر غذا دادن به پرندۀ Lorries  (در منطقۀ طوطی ها) که در بخش ۴ پارک پرندگان قرار گرفته است.
 • ساعت ۱:۰۰ بعدازظهر غذا دادن به شترمرغ ها (پرندگان بی پرواز) که در بخش ۴ پارک پرندگان می باشد.
 • ساعت ۲:۳۰ بعدازظهر غذا دادن به  عقاب ها (در زمین Brahminy) که در بخش ۱ پارک پرندگان قرار گرفته است.
 • ساعت ۴:۰۰ بعدازظهر غذا دادن به  Milky Stork (پرندۀ بزرگی از خانوادۀ لک لک) که در بخش ۴ پارک پرندگان می باشد.

برای اطلاع بیشتر از برنامۀ غذایی پرندگان این پارک اینجا را کلیک کنید.

این برنامۀ غذایی بسته به شرایط آب و هوایی ممکن است تغییر کند.

 

پارک پرندگان کوالالامپور (غذا دادان به پرندگان)

پارک پرندگان کوالالامپور (غذا دادان به پرندگان)

 

ساعات کاری پارک پرندگان کوالالامپور :

 • در های این پارک همه روزه حتی روزهای تعطیل عمومی از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۶:۰۰ عصر بر روی عموم باز می باشند.
 • فروشگاه های این مجموعه همه روزه از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۶:۰۰ عصر باز است.
 • ساعت کاری غرفۀ عکس همه روزه از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۵:۰۰ عصر می باشد.
 • کیوسک فروش ساندویچ این مجموعه همه روزه از ساعت ۹:۰۰ صبح تا ۶:۰۰ عصر باز است.
 • شروع ساعت کاری نمایش پرندگان همه روزه در ساعت ۱۲:۳۰ ظهر و ۳:۳۰ بعدازظهر می باشد.
 • زمان بازدید از پارک پرندگان کوالالامپور بین ۲ تا ۳ ساعت به طول می انجامد.

برای اطلاع کامل از زمان برنامه های باغ پرندگان کوالالامپور اینجا را کلیک کنید.

 

قیمت های پارک پرندگان کوالالامپور :

 • قیمت ورودی پارک برای بزرگسالان (۱۲ سال به بالا) ۵۰ رینگت و برای کودکان (از ۳ سال تا ۱۱ سال) ۴۱ رینگت می باشد.
 • این مجموعه برای کودکان زیر ۳ سال رایگان است.
 • برای مشاهدۀ قیمت غذا های رستوران هورن بیل (Hornbill Restaurant) اینجا را کلیک کنید.
 • قیمت عکس در غرفۀ پرندگان با دوربین خودتان ۱۰ رینگت می باشد.

راه های ارتباطی با پارک پرندگان کوالالامپور :

 

سایت رسمی پارک پرندگان : www.klbirdpark.com

تلفن : ۱۰۱۰ ۲۲۷۲ – ۶۰۳+

ایمیل : info@klbirdpark.com

آدرس : No. 920 Jalan Lembah Taman Tasik Perdana ۵۰۴۸۰ Kuala Lumpur

برای دانستن راه های رفتن به پارک پرندگان کوالالامپور اینجا را کلیک کنید.

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است