جستجوی پیشرفته

ناتینگهام و غار های شگفت انگیز آن را بشناسید

ناتینگهام و غار های شگفت انگیز آن را بشناسید

ناتینگهام و غار های شگفت انگیز آن را بشناسید

در انگلستان در ناتینگهمشایر شهر ناتینگهام در سراسر یک برآمدگی ماسه سنگی در شمال رودخانه ترنت تپه های ملایمی را شکل داده اند ، کشیده شده است . حدود ۲۳۰ میلیون سال پیش این صخره ماسه سنگی نیز شگل گرفته است و بسیار مستحکم می باشد در عین حال به اندازه کافی نرم هست که بتوان با قلم و کلنگ روی آن کار کرد. این کیفیت دوگانه عجیب قدرت و نرمی به سنگ اجازه می دهد به آسانی حفاری شود و هنوز هم در گستره های پشتیبانی نشده ایمن بماند.

ناتینگهام و غار های شگفت انگیز آن را بشناسید

اولین ساکنان ناتینگهام از این ویژگی خاص استفاده کردند. آن ها فهمیدند که آسانتر و ارزانتر خواهد بود که فضای سکونت خود را با حفاری در پای این صخره های ماسه سنگی ایجاد کنند تا اینکه خانه هایشان را روی زمین بسازند. هیچ یک از این غارهای اولیه امروزه وجود ندارند.

ناتینگهام و غار های شگفت انگیز آن را بشناسید

آن ها توسط فرسایش آب و هوا از هم پاشیده اند. اما هنوز هم صدها غار زیر شهر مدرن ناتینگهام وجود دارد. اعتقاد بر این است که قدیمی ترین این غارها در قرن دوازدهم ایجاد شده اند و تعداد کمی از آن ها بعد از سال ۱۸۵۰ به وجود امده اند. این غارها به عنوان خانه، سرداب و محل کار توسط ساکنان مختلف شهر استفاده می شدند. شمع سازان، نانواها و آهنگران آن ها را دوست داشتند زیرا می توانستند به راحتی آتش روشن کنند بدون اینکه مجبور باشند نگران آن باشند و هرشب خاموش کنند. قصابان و ماهی فروشان هم به دلیل هوای سرد و نبودن مگس به این غارها علاقه داشتند.

ناتینگهام و غار های شگفت انگیز آن را بشناسید

در طول انقلاب صنعتی، شمار زیادی از مردم در جستجوی کار به ناتینگهام آمدند و صاحبخانه ها شروع به اسکان خانواده ها در غارها، گاهی با شرایط بسیار بد کردند. همه خانواده ها در یک اتاق می خوابیدند و غذا می خوردند. بهداشت ضعیف بود و غارها زمینه شیوع وبا، سل و آبله شدند. این یکی از بدترین دوره های تاریخ ناتینگهام بود. در سال ۱۸۴۵ اجاره غارها و زیرزمین ها برای استفاده غیرقانونی شد اما در عمل به طور کامل ریشه کن نشد. مردم هنوز تا اوایل قرن بیستم در آن ها زندگی می کردند. در طول جنگ جهانی دوم، غارها پناهگاهی برای حملات هوایی شدند. تعداد انگشت شماری از غارها هنوز استفاده می شوند.

ناتینگهام و غار های شگفت انگیز آن را بشناسید

تور ایران مرجع : تور لحظه آخری

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است