جستجوی پیشرفته

چالاچوخور ، آبشاری دیدنی در میان دره ها

چالاچوخور ، آبشاری دیدنی در میان دره ها

در نزدیکی مرز جمهوری ایران و آذربایجان آبشاری زیبا و دیدنی به نام آبشار چالاچوخور در شهرستان گرمی در میان پرتگاه هها و دره های عمیق نیز قرار دارد .

شهرستان گرمی یکی از شهرستان‌های استان اردبیل در ایران است که در شمال غربی کشور و شمال استان اردبیل واقع شده است. فاصله گرمی با اردبیل ۱۰۸ کیلومتر، با بیله‌سوار ۵۵ کیلومتر و با پارس‌آباد ۹۷ کیلومتر است. منطقه گرمی از کهن‌ترین نواحی منطقه مغان بوده و آثار تاریخی بدست آمده نشانگر قدمت تاریخی آن است. همچنین به علت آب و هوای مساعد و وجود آثار باستانی، جنگل‌های سرسبز، غارها و طبیعت بکر، این منطقه از قطب‌های اصلی گردشگری در استان اردبیل است.

شهرستان گرمی از جنوب به دامنه کوه‌های صلوات، از شمال به کوه‌های خروسلو از غرب به رود دره رود و از شرق به بالهارود محدود می‌شود. رشته کوه‌های قره داغ، خروسلو، صلوات سمت‌های جنوبی، شرقی و غربی این شهرستان را تشکیل می‌دهند. در کوه‌های این شهرستان تاکنون ۶ دهنه غار طبیعی شناسایی و ثبت شده‌ است.

شهرستان گرمی مانند اغلب نواحی ایران دارای اقلیمی نیمه خشک با تابستان‌های نسبتا گرم و زمستان‌های نسبتا سرد است. آب و هوای گرمی نسبت به اغلب نواحی و شهرستان‌های استان اردبیل معتدل و ملایم است. آب و هوای این شهرستان خصوصا در شرق، تا اندازه‌ای تحت تاثیر آب و هوای منطقه خزر و توالش قرار گرفته است و باتوجه به آنکه اغلب آبادی‌های شهرستان گرمی در دره‌ها واقع شده‌اند، آن‌ها را از بادهای تندی که در برخی شهرستان‌های استان نظیر اردبیل و مشکین شهر می‌وزد، در امان نگاه می‌دارد.

از جاذبه‌های طبیعی این شهرستان می‌توان به رودخانه‌ها، چشمه سارها،‌ روستاهای متنوع و کوه‌های سرسبز اشاره کرد. برخی هوای مه آلود، آبشار مه، دریاچه مه و گیر افتادن مه در دامن کوه‌ها را که تقریبا ۱۰۰ روز در سال رخ می‌دهد، یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری این شهرستان می‌دانند. مراتع و جنگل‌های شهرستان محل رویش پراکنده یا انبوه انواع مختلفی از گیاهان و درختان و درختچه‌ها است. همچنین علاوه بر گونه‌های متنوع جانوری، گرمی در فصل‌های مختلف در مسیر حرکت انواع مختلفی از پرندگان مهاجر قرار دارد.

کوهستان‌های جنوب شرقی شهرستان به علت اتصال به کوهستان‌های تالش و نزدیکی به دریای خزر از بارش مناسبی در حدود ۶۰۰ میلیمتر در سال برخوردار است و به همین دلیل سرسبز است و رودخانه‌های بسیاری در دامنه‌های آن جریان دارند. این رودخانه‌ها در این منطقه آبشارهایی با ارتفاعات مختلف ایجاد کرده‌اند. آبشار چالاچوخور نیز یکی از این آبشارهای زیبا و پرطرفدار این منطقه است که در روستای آلیله واقع شده است.

روستای آلیله در حدود ۱۰ کیلومتری شرق شهر گرمی به سمت مرز ایران و جمهوری آذربایجان قرار دارد که آب و هوای مساعد، وجود گورستان بزرگ تاریخی، جنگل‌های موجود در منطقه، غار و یخچال‌های طبیعی در ارتفاعات شمال این روستا و طبیعت بکر آن و آبشار چالاچوخور از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است. آبشار چالاچوخور که در مسیر رودخانه دومولی واقع شده با پرتگاه‌ها و دره‌های عمیق کناری‌اش معروف شده است. پوشش درختان جنگلی و خودرو در مسیر دسترسی به آبشار بر جذابیت آن افزوده است. این آبشار در ارتفاع ۱۱۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است.

تور ایران مرجع : تور آنتالیا

چالاچوخور ، آبشاری دیدنی در میان دره ها ، چالاچوخور ، آبشاری دیدنی در میان دره ها ، چالاچوخور ، آبشاری دیدنی در میان دره ها ، چالاچوخور ، آبشاری دیدنی در میان دره ها

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است