جستجوی پیشرفته

چگونه از پول خود در مسافرت مراقبت کنیم

چگونه از پول خود در مسافرت مراقبت کنیم

همیشه یکی از دغدغه های مسافران در سفر نگرانی برای پولشان هست ، مخصوصاً اگر در کشور دیگری باشند ، ما مخواهیم این بار راه حل هایی را به شما پیشنهاد کنیم تا بتوانید از پولتان در سفر مراقبت کنید ، پس با تور ایران در ادامه همراه باشید .

پول زیاد آن هم در مسافرت هم خیال آدم را راحت می کند و هم دلواپسی می آورد. آسودگی خیال از آن جهت که به مشکل بی پولی برخورد نمی کنیم و دلواپسی به این دلیل که باید برایشان حاشیه امنیت ایجاد کنیم تا دزدیده نشوند. این راهکارها را بخوانید و در ذهن داشته باشید تا برای بالا بردن امنیت پول در هنگام مسافرت به کار ببندید.

۱- از کیف پول ارزان قیمت استفاده کنید

حمل کردن کیف های چرم یا به طول کلی گرانقیمت دزدها و جیب برها بیشتر وسوسه می کند. آنها با دیدن ظاهر کیف چنین تصور می کنند که حالا چقدر تراول و پول درشت در کیف شما وجود دارند و چه فرصت خوبی برای قاب زدن پول های شما به دست آورده اند.

۲- پول هایتان را یکجا نگه ندارید

همه پول هایی را که می خواهید حمل کنید، به هیچ وچه یک جا نگهداری نکنید. مثلا تمام اسکناس ها را توی کیف پول یا کیف دستی خود نگذارید، بلکه آنها را در جاهای مختلف مثل کیف پول، کیف دستی، جیب لباس و غیره تقسیم کنید که اگر دستبردی هم صورت گرفت همه پول ها یکجا از دستتان نرود.

چگونه از پول خود در مسافرت مراقبت کنیم

چگونه از پول خود در مسافرت مراقبت کنیم

۳- پول هایتان را جاسازی کنید!

می توانید از جیب های داخل لباس یا کیف هایی استفاده کنید که قابلیت پنهان شدن زیر لباس را دارند، طوریکه کسی متوجه وجود آنها زیر لباستان نشود. این کار بخصوص برای مسافرت های خارجی مثل سفر حج بسیار توصیه می شود.

۴- پول زیادی در دستتان نگیرید

وقتی می خواهید پول خریدهایتان را حساب کنید، دقت داشته باشید که پول زیادی را توی دست هایتان نگه ندارید، چون به شدت برای دزدها و جیب برها وسوسه انگیز می شود.

۵- کیف دستی تان را ایمن حمل کنید

کیف دستی تان را طوری روی شانه بیاندازید و یا در دست بگیرید که کمترین شانس برای دزدها باقی بماند. می توانید بند کیف را یکطرفه روی شانه بیانداید یا دستتان را روی کیف بگذارید.

چگونه از پول خود در مسافرت مراقبت کنیم

چگونه از پول خود در مسافرت مراقبت کنیم

۶- کیف پولتان را مرتب کنید

قبل از اینکه به خرید بروید، کیف پولتان را مرتب کنید و هر چیزی را سر جای خودش بگذارید تا وقتی خرید کردید و خواستید پولش را حساب کنید، مجبور نباشید آنقدر کیفتان را بگردید که محتوای داخل آن برای همه کسانی که دور و برتان هستند آشکار شود!

پول ها را به قدر نیازتان در دسترس قرار دهید و بقیه پول را در کیف پول تان یا جایی دور از دسترس سارقین بگذارید

۷- به درخواست غریبه ها توجه نکنید

این توصیه به ویژه برای کسانی است که به مسافرت خارجی می روند. اگر یک خارجی اشتیاق خود را برای دیدن پول کشورتان نشان داد، به خواسته اش توجه نکنید و بگویید به همراه ندارید. بسیاری از پول دزدها با این روش از وضع و حال جیب و کیف شما باخبر می شوند.

۸- به قدر نیاز پول بردارید

به دلیل کمین سارقین و به کارگیری شگردهای مختلف شان در دزدی، از حمل مبلغ زیاد پول و اشیاء قیمتی و جابجایی آن در انظار عمومی به خصوص در مراکز خرید، گردشگری و پایانه های مسافرتی (مثلا ایستگاه های مترو، قطار و فرودگاه ها) خودداری کنید. تعداد قابل توجهی از موارد سرقت در هنگام ورود و یا خروج از فرودگاه صورت می گیرد. پول ها را به قدر نیازتان در دسترس قرار دهید و بقیه پول را در کیف پول تان یا جایی دور از دسترس سارقین بگذارید.

چگونه از پول خود در مسافرت مراقبت کنیم

چگونه از پول خود در مسافرت مراقبت کنیم

۹- به هیچ کس اعتماد نکنید

سارقان در اطراف مراکز اقامتی کمین می کنند و خود را به عنوان پلیس رسمی و یا پلیس مخفی مواد مخدر معرفی و درخواست بررسی مدارک و یا بازدید از وسایل قربانی را می کنند که در این صورت باید از آنها کارت شناسایی عکس دار مطالبه کنید یا درخواست کنید که به نزدیکترین پاسگاه پلیس مراجعه کرده و در آنجا پاسخگوی آنها باشید.

۱۰- شگردها را بشناسید

برخی سارقان برای کمک و راهنمایی یا ترجمه، به قربانیان نزدیک می شوند و با جلب اعتماد آنها اموالشان را سرقت می کنند. همچنین موارد متعددی از سرقت در بزرگراه های خارج از شهر تحت عناوین درخواست کمک برای تعمیر خودرو و یا تمارض به وقوع تصادف گزارش می شود. یک شیوه های جدید از سرقت هم وجود دارد که در اصطلاح دزدی پنهان نامیده می شود. در این روش، سارق مورد اعتماد شما است و به راحتی به محل نگهداری پول و اشیاء شما دسترسی دارد. مثل خانه دار هتل، راننده و… . این سارقان هیچ گاه، کل پول شما و یا اشیاء مشخص و در معرض دیدتان را سرقت نمی کنند بلکه طوری سرقت می کنند که شما در لحظه اول متوجه نشوید. مثلا از یک بسته ۱۰۰ عددی ۵۰۰۰تومانی ۵ تا ۱۰ برگ آن را سرقت می کنند.

۱۱- قدر گاو صندوق را بدانید

هتل ها معمولا گاوصندوق یا صندوق امانات در اتاق هایشان دارند. اگر به هر دلیلی مدارک ارزشمند یا پول و جواهرات زیادی همراهتان دارید، حتما اتاقی را بگیرید که مجهز به گاو صندوق شخصی باشد و پول و مدارک خود را در آن نگهداری کنید.

۱۲- پول زیادی را چنج نکنید

بخشی از پولتان را در داخل کشور چنج کنید و بقیه آن را در سفر و در صرافی های رسمی. در واقع فقط در صورت نیاز به تبدیل آن اقدام کنید.

چگونه از پول خود در مسافرت مراقبت کنیم

چگونه از پول خود در مسافرت مراقبت کنیم

منبع : تبیان

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است