جستجوی پیشرفته

کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان

کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان

مدتی میشه که گردشگران ایرانی به جای سفر به ترکیه به جاهای دیگری مانند گرجستان سفر می کنند ، در همین زمینه سفر ایرنیان به گرجستان رشد قابل توجهی داشته است ، به همین دلیل میخواهیم پرسه ای بزنیم در این گرجستان ، کشوری که در گذشته قطعه ای از ایرن بوده است ، و بعدها در زمان حاکمیت قاجار از ایران جدا شده است .

خبرهای بمب گذاری و ناامنی که یکی پس از دیگری از همسایه شمال غربی یعنی ترکیه به گوش می رسید و در صدر اخبار قرار می گرفت، بدیهی ترین اثری که داشت این بود که آژانس های مسافرتی دیگر قید تبلیغ سفر به ترکیه را بزنند و بشنویم که سفر به ترکیه در تابستان گذشته به شدت کاهش پیدا کرده و البته کشور جایگزینی مثل گرجستان جای ترکیه را گرفته است.

تقریبا تمام آژانس های مسافرتی بسته سفر به گرجستان را به صورت فقط «تفلیس» و ترکیبی از «تفلیس و باتومی» ارائه می کنند و این به انتخاب شما بستگی دارد. همانطور که تعداد ستاره های هتل به انتخاب شما بستگی دارد و هر دو اینها به جیب شما بستگی دارد. یعنی تور گرجستان برای ۴ شب اقامت در تفلیس که البته در تابلوهای آنجا «تیبیلیس» نوشته و خوانده می شود از زیر یک میلیون تومان در رقابت های آژانس های هواپیمایی آغاز می شود و برای هتل های تاپ و ۵ ستاره و برای اقامت ۸ شبه تا نزدیک به ۳ میلیون تومان بالا می رود.

کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان

مرکز رودخانه ای شهر

سعی کنید هتل که انتخاب می کنید نزدیک شهر باشد. نشانه اش هم این است که از آژانس هواپیمایی سوال کنید که هتل تان آیا به خیابان زوزتاولی نزدیک است یا خیر. «شوتا روزتاولی» شاعر معروف و عاشق پیشه گرجستان است که عاشق ملکه تامار می شود و البته حماسه مشهور پلنگینه پوش را هم می سراید.

مرکزی ترین خیابان گرجستان پر از مراکز خرید و رستوران های زیاد برای گذراندن سفر است. شهر تفلیس مثل شهرهای معروف جهان رودخانه ای دارد که از دل آن می گذرد. معروف ترین نقطه این بخش رودخانه ای شهر، همین نقطه است با پلی زیبا. هم در روز چشم اندازی بی نظیر دارد و البته در شب. جالب است که این رودخانه به دریای خزر می ریزد و اگر ما مرز مشترکی با گرجستان نداریم در عوض دل های هر دو کشور از طریق دریای خزر به هم وصل است.

کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان

شمعی در سامبا

کلیسایی که مقام دوم را به لحاظ بزرگی بعد از کلیسای سن پیتر در واتیکان به خود اختصاص می دهد، حتما باید یکی از نقاطی باشد که گردشگران تفلیس به آن سر می زنند. کلیسای سامبا از بسیاری از مناطق تفلیس قابل مشاهده است و غیر از یکشنبه ها که روز عبادت پیروان آیین مسیح (ع) است، بقیه روزها میزبان گردشگران از سایر نقاط جهان است. کلیسای سامبا برای بازدید، بلیت ورودی ندارد؛ درست مثل اکثر اماکن مذهبی در همه جای جهان که ورود به آن برای گردشگران رایگان است. نقطه معروفی از این کلیسا منتشر است تا اگر کسی علاقه ای دارد، شمعی روشن کند و نیایشی داشته باشد.

کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان

مقاومی فرو ریخته

اگر ۷ کیلومتر بندر باتومی را به سمت جنوب طی کنید و همین مقدار از شهر خارج شوید، به قلعه «گونیا» می رسید. تاریخ قلعه گونیا ۲۸۰۰ ساله است. آنجا منتظر و در پی تابلویی با نام گونیا نباشید. نام این قلعه در زبان محلی «کریپس» است. معنی «کریپس» در زبان گرجی، برج و باروهای محکم و قطور و غیرقابل نفوذ است اما کریپس یا گونیا هم بالاخره نفوذپذیر واقع شد در تاریخ.

درست است که بسیاری از دیوارهای قلعه فرو ریخته اما می شود از همین دیوارهای فروریخته، محکم و مقاوم بودن آنها را حدس زد. بلیت ورودی این قلعه نزدیک ۱۵-۱۴ هزار تومان خودمان است. با همین بلیت به یک موزه هم در فضای داخلی قلعه هدایت می شوید که برای تماشا بد نیست.

کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان

دژ نورانی

دو نقطه از نقاط دیدنی شهر تفلیس تقریبا از هر جای شهر که چشم بچرخانید پیدا هستند؛ هم در روز و هم در شب. البته که در شب جلوه بصری ویژه تری دارند. یکی برج مخابراتی «تاتسمین دا» است که با نورپردازی های خاصی که برایش انجام داده اند، شب هنگام به اهالی گرجستان و گردشگران هزاران هزار چشمک می زند و دیگری نارین قلعه.

پایین دیوارهای نارین قلعه را نورپردازی کرده اند و وقتی که آفتاب غروب می کند، یک سلسله دیوار نورانی در ارتفاعات تفلیس به گردشگران خوشامد می گوید. نارین قلعه زاویه بیرونی باشکوهی دارد. پس نباید از داخل آن توقع و انتظار خاصی داشته باشید. داخل آن یک کلیسای کوچک است و البته ورود به فضای داخلی به هیچ بلیت ورودی نیاز ندارد.

اگر از پله نوردی و گرم شدن بدن و صرف انرژی مضاعف بیزار هستید، نارین قلعه را از همین پایین تماشا کنید ولی اگر مشکلی با پله نوردی و با افزایش ضربان قلب ندارید و تماشای نارین قلعه را همراه با کم کردن چند گرم از چربی توأم می دانید پس بهترین انتخاب است برای یک نقطه جهت گشت و گذار در تفلیس. نارین قلعه هم یادگار قرون و اعصار گذشته است که دیوارهایش برای استحکام بیشتر از سنگ و ساروج ساخته شده اند.

کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان

زمان سفید با دریای سیاه

اگر توری که انتخاب کرده اید ۳ شب اقامت در بندر باتومی را هم در خودش داشته باشد شما از تفلیس با یک پرواز حدودا ۴۰ دقیقه ای مسافر باتومی خواهید شد. توقع خاصی از باتومی نداشته باشید. یک شهر کاملا ساحلی و نه چندان پیشرفته است. مهمترین نکته اش همین ساحل است و تفریحات دریایی.

درباتومی می توانید به آکواریوم این شهر بروید که سمت شرقی خیابان ساحلی است. یعنی دریا در غرب شما و آکواریوم در سمت شرق. بلیت ورودی گرانقیمتی هم ندارد. البته اگر بخواهید سالن های معمولی آن را با ماهی های اقیانوسی تماشا کنید اما اگر بخواهید به نمایش ویژه دلفین ها بروید باید بلیت اضافه تری بخرید و طبیعتا هزینه تان بالاتر می رود.

اگر خط ساحلی شهر باتومی را به سمت جنوب حدود ۱۵ الی ۲۰ کیلومتر طی کنید به مرز ترکیه می رسید. به خاطر اینکه ترکیه ویزا نمی خواهد می توانید به این کشور بروید و برگردید. بعد از ۵ کیلومتر که از مرز ترکیه داخل شدید، به یک بازار می رسید که اجناس ترک منتظر شما هستند اما خود باتومی هم این ظرفیت را دارد که شما بچسبید به این دریا دریا آرامش.

کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان

لوبیانی

یکی از غذاهای ارزان مغذی و مقوی گرجی ها همین غذایی است که می بینید! لوبیانی. لوبیای له شده و پخته شده را لای نان می گذارند و آن را سرخ می کنند. البته به نازکی نان لواش نیست. پیشنهاد این غذا برای وعده ناهار است.

کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان


سوخوکدزه

اگر اهل شام سبک هستید، خصوصا اهل سبزیجات و غذاهای گیاهی، سوخوکدزه بهترین انتخاب است. قارچ را ابتدا آبپز می کنند و بعد یک تفت کوچک می دهند. هم ارزان هم سبک. نمک نمی زنند، لطفا خودتان این کار را انجام بدهید.

کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان

خاچاپوری

این غذا مناسب همه وعده هاست به خاطر کامل بودنش. نان پیراشکی را به صورت گل در می آورند و لای آن پنیر و گوشت و ادویه جات می زنند. به این غذا هم نمک کمی می زنند پس زحمتش با خودتان.

کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان

منبع : دیده بان

تور ایران مرجع : تور ارزان کیش ، تور لحظه آخری

کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان ، کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان ، کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان ، کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان ، کاهش گردشگران ترکیه و رشد گردشگران گرجستان

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است