جستجوی پیشرفته

کلیسایی عجیب در جمهوری چک با حضور ارواح

کلیسایی عجیب در جمهوری چک با حضور ارواح

شاید رای شما این سوال پیش بیاد که چطور می شود یک کلیسا که مکانی کاملاً مذهبی می باشد ، حضور ارواح آن را پر کرده باشد ، و این مکان را تبدیل به یک جاذبه گردشگری ترسناک کرده باشد ؟

تاکنون از مکان‌های ترسناک بسیاری با شما سخن گفتیم، اما این بار و در سفری متفاوت، به جایی خواهیم رفت که اصلا انتظار تجربه ترس را نداریم. جایی که در بسیاری از نمونه‌های آثار ژانر وحشت، مکانی امن را در اختیار افراد هراسان از نیروهای اهریمنی قرار می‌دهد و خادمانش به دنبال کمک به انسان‌های درمانده از تجربه‌ی پدیده‌های عجیب و ماورایی هستند. بله، درست حدس زدید، مقصد گردشگری امروز ما یک کلیسا است

کلیسا از جمله اماکن مذهبی است که بسیاری برای کسب آرامش روحی و قدرت مبارزه با مصائب و مشکلات به سراغ آن می‌روند. مکانی برای نیایش، برای پرستش پروردگار و برای طلب آمرزش بابت گناهان. اما گاهی این مکان روحانی به جایی ترسناک تبدیل می‌شود، جایی که نشستن روی نیمکت و دعا خواندن به امری سخت و دشوار مبدل می‌شود که البته در نهایت پاداش خاص خود را به همراه خواهد داشت. با تور ایران همراه باشید تا سری به یکی از ترسناک‌ترین کلیساهای جهان بزنیم که صحنه‌ی نمایش اثر هنری ارزنده اما وحشت آفرین است که البته در راستای کمک به کلیسا به اجرا درآمده است.

صحنه نمایش ما کلیسایی قدیمی است که در روستایی به نام «لاکووا» (Lukova) و در بخش شمال غربی ناحیه بوهمیای (Bohemia) کشور جمهوری چک واقع شده است. تاریخ ساخت این کلیسا به سال ۱۳۵۲ میلادی باز می‌گردد. اما این مکان مذهبی که برای قرن‌ها پذیرای مردم بود، در پی حادثه‌ای تلخ متحمل خساراتی جبران ناپذیر شد.

همه چیز به اجرای یک مراسم تدفین در سال ۱۹۶۸ باز می‌گردد، زمانی که شانه‌های خسته‌ی کلیسا «سنت جورج» تاب تحمل سقف آن را نداشت و بالاخره بام ساختمان فرو ریخت. در آن روز ساکنان محلی شاهد یکی از بدترین کابوس‌های خود بودند و به ناچار به سرعت ساختمان را ترک کردند.
سرنوشت تلخ یک کلیسا، باعث نمایش اثر هنری ترسناک و عجیبی شده است

این کلیسا به تدریج و به دلیل وضعیت تازه‌ای که گریبانگیرش شده بود، مورد بی‌توجهی قرار گرفته و متروکه شد. اما هنوز موعد بازنشسگی همیشگی این مکان از راه نرسیده بود، چرا که یک هنرمند پا به میدان گذاشته و با ارائه‌ی راهکاری عجیب اما موفق، سعی در بهبود اوضاع کرد.

«ژاکوب هادراوا» (Jakub Hadrava) به دنبال مرمت و احیای مجدد این مکان مذهبی قرن چهاردهمی بود که چه از بُعد دینی و چه تاریخی، جایی ارزشمند و نیازمند حفظ و حراست به شمار می‌رفت. اما راهکار این هنرمند در عین کمک به کلیسا، آن را به یکی از ترسناک‌ترین نمونه‌های نوع خود بدل کرد، جایی که قدم گذاشتن در آن نشستن و دعا خواندن، نیازمند دل و جرئتی فراوان بوده و آن را شایسته‌ی انتخاب شدن به عنوان یکی از مقاصد گردشگری وحشت کرده است.

آقای هاردراوا یک سری پیکره‌های شبح‌وار را مهمان کلیسا کرده و آنها را جا به جا در میان نیمکت‌های صحن کلیسا نشانده است، گویی که این ارواح در حال نیایش هستند. حضور این ارواح سفیدپوش اتمسفری عجیب را به محیط بخشیده است. جایی که همه چیز متفاوت‌تر از آن چیزی است که انتظارش را داریم.

اما دستاورد این هنرمند شاید فضایی ترسناک و رعب‌آور را بر محیط این کلیسای در حال تخریب حاکم کرده باشد، اما مزیت‌های خود را داشته و امتیازات خاصی را نصیب این بنای باستانی کرده است. واقعیت این است که از زمان اضافه شدن این اثر هنری، این کلیسا به شکلی عجیب در جذب بازدیدکننده و گردشگر موفق عمل کرده است و اکنون گردشگران بسیاری از کشورهایی همچون برزیل، استرالیا، روسیه، انگلستان و آلمان، برای بازدید از آن رنج سفر را تحمل می‌کنند. در طول این دوران همچنین اعانه و کمک‌های مادی به کلیسا نیز رشدی صعودی را تجربه کرده است و افزایش منابع مالی در نهایت نوید بخش دورنمای بازسازی کلیسا و بهبود شرایط آن هستند.

آقای ژاکوب در این مورد می‌گوید:

قصد من از ارائه‌ی این اثر هنری عجیب، جلب توجه بیشتر مردم به کلیسا و تلاش برای جمع‌آوری سرمایه‌ی کافی برای شروع عملیات مرمت و بازسازی کلیسا بود. این پیکره‌ها به نوعی اشاره به «آلمانی‌های سودتن» (Sudeten: اقلیت آلمانی تباران ساکن این مناطق) دارند که پیش از آغاز جنگ جهانی دوم در لاکووا زندگی می‌کردند و نیز اشاره به کسانی که برای خواندن دعا و عبادت خداوند هر یکشنبه به کلیسا می‌آمدند. من امیدوارم تا به جهان نشان دهم که این مکان هم گذشته‌ای داشته و بخشی از زندگی روزمره‌ی افراد بسیاری بوده است. اما دست تقدیر سرنوشتی دیگر برای آن رقم زد که تأثیری عمیق روز زندگی یکایک ما داشت.

این پیکره‌ها همگی از گچ ساخته شده و روی نمیکت‌ها و داخل راهروهای کلیسا قرار داده شده‌اند. هنرمند ما می‌گوید که برای پرهیز از تحمیل هزینه‌های زیاد، به سراغ استفاده از گچ رفته است. او سپس این مدل‌های گچی را با پلاستیک پوشانده است و برای حفاظت بیشتر، بارانی تن آنها کرده است. او سپس پارچه‌ای را در گچ خیسانده و کل پیکره و سر و صورت آنها را زیر این لایه مخفی کرد و در عین حال، حال و هوایی خاص و ترسناک به این مجسمه‌های گچی بخشید که اثری قوی روی بینندگان گذاشته است. او برای تکمیل پروژه‌ی هنری خود، بیش از یک دوجین از این مجسمه‌ها ساخت و صحن و راهروهای کلیسا را با حضور آنها تزئین نمود.

به هر حال دستاورد این هنرمند نقشی مهم و تأثیرگذار در آینده‌ی این کلیسا گذاشته است. به علاوه دست اندرکاران این پروژه فعالیت خود را در «کیک استار» (Kick Star) نیز آغاز کرده و امیدوارند از این طریق بتوانند به دیگر کلیساهای در معرض آسیب این منطقه کمک کنند. در نهایت آنها اعلام کردند که هزینه‌ی لازم برای بازسازی سقف کلیسا هم اکنون آماده شده و خیلی زود این کلیسا با سقفی جدیدش، درخشش روزهای قبل خود را باز خواهد یافت.

به هرحال تا آن زمان این کلیسا و ارواح ساکنش، همچنان جاذبه‌ای ارزشمند و فراموش نشدنی هستند که شاید اندکی ترس و وحشت را به دل بازدیدکنندگان این مکان انداخته و خاطره‌ای خوب و ترسناک را برای ماجراجویان دنیای گردشگری وحشت رقم بزنند.

امیدوارم از مطالعه‌ی این مطلب و همراهی با ما لذت برده باشید. فراموش نکنید ما همچنان منتظر دریافت نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده‌ی شما عزیزان هستیم.

منبع : popcornhorror

تور ایران مرجع : تور آنتالیا

کلیسایی عجیب در جمهوری چک با حضور ارواح ، کلیسایی عجیب در جمهوری چک با حضور ارواح ، کلیسایی عجیب در جمهوری چک با حضور ارواح ، کلیسایی عجیب در جمهوری چک با حضور ارواح ، کلیسایی عجیب در جمهوری چک با حضور ارواح

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است