جستجوی پیشرفته

کینگلی وله ، جنگلی شگفت انگیز و مرموز

کینگلی وله ، جنگلی شگفت انگیز و مرموز

در نزدیکی روستای West Stoke ، در نواحی جنوبی انگستان و ساسکس غربی ، یکی از ذخایر طبیعی و ملی انگلستان در حدود ۳ مایلی شمال غربی چیچستر با نام کنگلی وله نیز واقع شده است .
این مکان یکی از اولین ذخایر طبیعی و ملی بازگشایی شده در بریتانیا به شمار می آید که در سال ۱۹۵۲ تاسیس شده است . این منطقه محدوده ای ۱۶۰ هکتاری است و شامل یکی از زیباترین جنگل های سرخدار Yew Forest غرب اروپا می شود. بعضی از درختان موجود در این منطقه ۱۰۰۰ ساله هستند و تنه ی آنها به علت سن بالا و طوفان های بیشمار به شکل های فوق العاده عجیب و غریبی درآمده است. شاخه های جانبی بسیار بزرگ این درختان مانند مار روی خاک خزیده و ریشه های جدیدی در این قسمت ایجاد می کنند که درختان جوانی از آنها سر بر می آوردند. زمین پای این درختان به قدری تاریک است که هیچ گیاهی از هر نوع حتی چمن هم رشد نمی کند.

کینگلی وله ، جنگلی شگفت انگیز و مرموز

معمولا طول عمر این درختان بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ سال است، اما برخی از گونه های این درختان می توانند عمر طولانی تری نیز داشته باشند. تخمین قدمت درختان سرخدار کار بسیار سختی است چرا که با افزایش سن، تنه ی آنها توخالی شده و همین موضوع شمارش حلقه ها و تاریخ یابی کربن را غیرممکن می کند چرا که به مرور زمان تقریبا هیچ چوبی داخل تنه ی درخت باقی نمی ماند. علاوه بر این، درختان سرخدار توانایی عجیبی دارند؛ آنها در صورت نامناسب بودن شرایط، می تواند فرایند رشد خود را برای قرن ها متوقف کنند. این مسئله تا زمانی ادامه پیدا می کند که شرایط دوباره مساعد شود و در آن صورت درخت دوباره بیدار شده و رشد خود را آغاز می کند و در طول این سالها، درخت هیچ گونه حلقه ی جدیدی به تنه ی خود اضافه نمی کند. به همین دلیل است که تخمین سن این درختان بیشتر بر پایه حدس و گمان است. البته در این میان قدمت های عجیبی مانند ۵۰۰۰- ۹۵۰۰ سال نیز به چشم می خورد که در حقیقت غیر واقعی می باشند.

کینگلی وله ، جنگلی شگفت انگیز و مرموز

بنا بر یک افسانه ی محلی، درختان سرخدار کینگلی وله به عنوان یادبود نبرد وایکینگ ها و آنگلو ساکسون ها در سال ۸۵۹ کاشته شده اند، اما برخی دیگر از منابع ادعا می کنند که این درختان ۲۰۰۰ سال قدمت دارند.

علی رغم تمام آنچه گفته شد، بقای درختان کینگلی وله بسیار قابل توجه است چرا که بیشتر درختان سرخدار باستانی اروپا در قرن چهاردهم زمانی که کمانداران انگلیسی چوب درخت سرخدار را برای ساخت ابزار نبرد بهترین می دانستند، فرو افتادند. دلیل این انتخاب هم سختی زیاد چوب این درختان اعلام شده است. جالب است بدانید که این چوب با دستور سلطنتی از پرتغال و اسپانیا نیز وارد می شده است.

امروز کینگلی وله یکی از معدود مکان های اصلی باقیمانده از این درختان است.

کینگلی وله ، جنگلی شگفت انگیز و مرموز

کینگلی وله ، جنگلی شگفت انگیز و مرموز

کینگلی وله ، جنگلی شگفت انگیز و مرموز

کینگلی وله ، جنگلی شگفت انگیز و مرموز

منبع : clubjunior

تور ایران مرجع : تور لحظه آخری

کینگلی وله ، جنگلی شگفت انگیز و مرموز ، کینگلی وله ، جنگلی شگفت انگیز و مرموز ، کینگلی وله ، جنگلی شگفت انگیز و مرموز ، کینگلی وله ، جنگلی شگفت انگیز و مرموز

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است