جستجوی پیشرفته

گودال لوچناگار ، جاذبه ای که یادگار جنگ جهانی اول است

گودال لوچناگار ، جاذبه ای که یادگار جنگ جهانی اول است

شاید تا کنون جاذبه های گردشگری زیادی را دیده باشید ، اما اینبار میخواهیم یک جاذبه گردشگری تاریخی که بازمانده ای از جنگ جهان اول است را به شما معرفی کنیم . این جاذبه گردشگری گودال لوچناگار نام دارد ، که به عنوان یک نماد تاریخی نیز شناخته می شود ، نمادی کاز جنگ و حوادث تلخی به جا مانده است . برای آشنایی بیشتر با این جاذبه گردشگری در ادامه ا تور ایران همراه باشید .

گودال لوچناگار ، جاذبه ای که یادگار جنگ جهانی اول است

بمبی که ارتش بریتانیا در ۱ جولای ۱۹۱۶ منفجر کرد از یادها نخواهد رفت. انفجار این بمب عظیم در روستای لا بوسل (La Boisselle) واقع در شمال شهر آلبرت در فرانسه در اولین روز جنگ سومه رخ داد. جنگی که بریتانیا و فرانسه مشترکن به مواضع آلمان حمله کردند.

مهندسان گارد سلطنتی، تونلی به عمق ۱۵.۵ متر و درازای ۲۷۵ متر حفر کرده بودند که از محل لشکر بریتانیا شروع می‌شد و در خط مقدم آلمان‌ها خاتمه می‌یافت. این مهندسان در محل قرارگیری لشکر آلمان‌ها که شوابن هوه (Schwaben Hohe) نام داشت، مین بزرگی متشکل از ۲۵ تن آمونال (Ammonal: یک ماده‌ی منفجره‌ی بسیار قوی) دفن کردند. این بمب بسیار قوی ۲ دقیقه قبل از حمله‌ی ارتش بریتانیا به آلمان‌ها منفجر شد. ساعت ۷ که زمان شروع جنگ بود، بر اثر این انفجار مهیب، نزدیک به نیم میلیون تن گرد و غبار در هوا پراکنده شد و تکه‌های سنگ نیز نزدیک به ارتفاع یک و نیم کیلومتر به هوا پرتاب شدند. این انفجار عظیم، گودال بزرگی با عرض ۹۱.۵ متر و عمق ۲۷.۵ متر ایجاد کرد.

گودال لوچناگار ، جاذبه ای که یادگار جنگ جهانی اول است

جالب است بدانید بزرگترین دهانه ایجاد شده توسط بشر با احتساب تونلی که برای آن ساخته شده بود، همین تونل است و جالبتر آنکه رکورد دیگری هم ثبت شد. بلندترین صدای ایجاد شده توسط بشر صدای تولید شده از این انفجار است که تا لندن هم شنیده شده است.

یکی از نیروهای ارتش فرانسه که از درون جنگنده این واقعه را مشاهده میکرد، گفت نور قدرتمندی از زمین به سوی آسمان آمد و قطعه ای از زمین در هوا جا به جا شد که حتی تصورش هم سخت است.صدای بوجود اآمده از آن به طور عجیبی گوش خراش بود و تمامی ماشین های جنگی در هوا پرواز می کردند. ستون گرد و خاک تقریبا یک و نیم کیلومتر از سطح زمین بالا آمده بود. برای لحظه‌ای اینطور به نظر می‌رسید که این ستون عظیم در هوا معلق مانده و نه بالا می‌رود و نه پایین می‌آید. تصویر از بالا شبیه درخت بزرگ سروی شده بود که از گرد و خاک تشکیل شده است. پس از لحظه‌ای، این ستون عظیم به سمت پایین فروریخت و آوار فراوانی را بر جای گذاشت.

با وجود انفجار عظیم و خسارات فراوانی که بریتانیایی‌ها به لشکر آلمان‌ها وارد کردند، این آلمان‌ها بودند که توانستند شرایط را به نفع خود تغییر داده و آتش فراوانی را به سمت انگلیس‌ها روانه کنند. در زمان حدودی یک و نیم ساعت بعد، صدها نفر از سربازان پیاده نظام انگلیس که پیشروی کرده بودند، توسط آلمان‌ها کشته یا زخمی شدند.

گودال لوچناگار ، جاذبه ای که یادگار جنگ جهانی اول است

تور ایران مرجع : تور آنتالیا

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است