جستجوی پیشرفته

یکی از خطرناکترین نهرهای دنیا

یکی از خطرناکترین نهرهای دنیا

یکی از خطرناک ترین پدیده های طبیعی دنیا بین برج باردن و کلیسای بولتون در یورکشایر انگلستان نیز قرار گرفته است . این نهر کوهستانی که دارای ظاهری فریبنده می باشد ، تنها ۶ فوت عرض دارد و با نام استراید یا بولتون استارید نیز شناخته می شود . اما زیر این مسیر، شکاف عمیقی با جریان های قدرتمند وجود دارد که هر شخصی را که داخل این رودخانه بیفتد به کام مرگ حتمی می کشد. در حقیقت تا به امروز حتی یک نفر نیز زنده از این رودخانه بیرون نیامده، حتی جسدهای آنان نیز پیدا نشده است.

برای اینکه از راز خطرناک بودن این رودخانه آگاه شویم کافی است که از کنار مسیر رودخانه بالا برویم، در کمتر از ۱۰۰ یارد، این نهر کوچک به رودخانه ای با عرض قابل توجه ۳۰ فوت تبدیل می شود. این همان رودخانه ی وارف Wharfe است که از میان یورکشایر عبور می کند. اما زمانی که به کلیسای بولتون می رسد جریان آب ناگزیر به عبور از میان شکافی باریک گشته و همین موضوع باعث می شود که آب سرعت و عمق بیشتری پیدا کند. در زیر این مسیر شبکه ای از غار و تونل های مختلف وجود دارد که بقیه ی آب این رودخانه را در خود جای می دهد و به همین دلیل است که هیچ کس از عمق واقعی بولتون استراید اطلاع دقیقی ندارد.

یکی از خطرناکترین نهرهای دنیا

سطح آب این نهر آنقدر آرام به نظر می رسد و دو لبه ی رودخانه آنقدر به هم نزدیک هستند که در گذشته بسیاری از گردشگران بی پروا فکر می کردند که می توانند از روی آن پریده یا با قدم گذاشتن بر روی سنگ های داخل بستر، از آن گذر کنند، اما آنها خبر نداشتند که عمق آب در این مسیر برخلاف تصور معمول تا جایی بیشتر از زانو است! در این منطقه تابلوهای خطر بر روی درختان نصب شده و افراد را از پریدن بر روی این مسیر منع می کند. هرچند همچنان داستان های زیادی از افرادی شنیده می شود که ناگهان لیز خورده و بدون ذره ای رحم به کام غارها و تونل های زیر این نهر فرو کشیده شده اند.

یکی از خطرناکترین نهرهای دنیا

از قرار معلوم یکی از قربانیان بولتون استراید، ویلیام د رومیلی جوان پسر لیدی آلیس د رومیلی بوده که در سال ۱۱۵۴ در تلاشی ناموفق برای پریدن از روی این مسیر، داخل آن افتاده و ناپدید می شود. مادر او آنچنان از مرگ او عزادار و ناراحت بود که تمام زمین های اطراف را به تاسیس صومعه ی بولتون اختصاص داد. این افسانه ی غم انگیز بعدها در شعر ویلیام وردزورث به نام «نیروی دعا» جاودانه شد.

یکی از خطرناکترین نهرهای دنیا

یکی از خطرناکترین نهرهای دنیا

یکی از خطرناکترین نهرهای دنیا

یکی از خطرناکترین نهرهای دنیا

منبع : amusingplanet

تور ایران مرجع : تور لحظه آخری
یکی از خطرناکترین نهرهای دنیا ، یکی از خطرناکترین نهرهای دنیا ، یکی از خطرناکترین نهرهای دنیا ، یکی از خطرناکترین نهرهای دنیا

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است