جستجوی پیشرفته

۴ دره شگفت انگیز و بی نظیر در جهان

۴ دره شگفت انگیز و بی نظیر در جهان

دره های زیادی در سراسر جهان وجود دارد که هرکدام ویژگی هایی دارند ، اما اینبار میخواهیم بی نظیر ترین و برگترین این دره ها در جهان را به شما معرفی کنیم ، پس در ادامه با تور ایران همراه باشید .

بزرگترین شگفتی های طبیعی جهان را دره ها تشکیل داده اند ، فرم صخره های آنها میتوانید مناسبترین مکان برای بررسی فسیل ها و تاریخچه ی دیرینه کره زمین باشد . وقتی این دره ها را تماشا می کنید شما را حیرت زده می کنند .

اولین دره ، تایگر لیپینگ جرج هست که می خواهیم به شما معرفی کنیم

 

دره تایگر لیپینگ در کره

دره تایگر لیپینگ در کره

دره ، تایگر لیپینگ جرج در میان دو کوه جید دراگون و هابا واقع شده این دره عمیق ترین در جهان می باشد ، که جزو شگفتی های طبیعی در استان یون نان در جنوب کشور کره قرار دارد و عمیق ترین نقطه آن ۳٫۷۹۰ کیلومتر نیز می باشد .

رودی زیبا با نام یانگ تسه از میان این دره شگفت انگیز عبور می کند ، افسانه های قدیمی می گونید از روی ای رودخانه ۲۵ متری ببری بوده که میپریده . به همین دلیل این دره را تایگر لیپینگ که به معنای جهش ببر است نام گزاری کرده اند .

این دره شامل سه قسمت بالایی ، میانی و پایینی می باشد . در قسمت بالایی این دره بارکترین بخش آن واقع شده است ، که همان دهانه دره نامیده می شود ، در قسمت میانی این دره رود حدود صد متر افت داشته است و در پایین ترین بخش آن دره دارای شیب بسیار زیادی می باشد ،

دومین دره ای که میخواهیم به شما معرفی کنیم بیکاز درشمال شرقی رومانی است

دره بیکاز در رومانی

دره بیکاز در رومانی

این دره که بیکاز نام دارد یکی از بی نظیر ترین دره های در رومانی می باشد و در پارک ملی بیکازولوی گورج واقع شده است ، دلیل تشکیل ای دره جاری بودن رود بیکاز در این دره میباشد ، طور بکاز ۶ کیلومتر است و شهرستان های هارگیتا و نیمت راه به یکدیگر وصل کرده است . در این دره جاده های باریکی وجود دارد که از منظره فوق العاده ایی برخودارند .

کوه های سوهاردول مر و سوهاردول میک این دره را احاطه کرده اند . چندین غار بر روی دیواره های آهکی این منطقه وجود دارد و شاخه های فرعی رود چندین دره دیگر در این منطقه ایجاد کرده اند .

سومین دره ایی که میخواهیم به شما معرفی کنیم وِردون در استان آلپ دو اوت فرانسه قرار دارد

دره کولکا در پرو

دره کولکا در پرو

 

این دره شگفت انگیز که وردون نام دارد در جنوب شرقی کشور فرانسه قرار دارد و عنوان زیباترین دره اروپا را نیز دارد . طول این دره ۲۴٫۱۴۰۲ کیلومتر می باشد و به طور میانگین عمقی حدود ۷۰۰ متر دارد . قدمت این در حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون سال می باشد ، زمان تشکیل این دره به دوره ی تریاس مربوط می شود .
در درون این پدیده طبیعی شگفت انگیز رودی فیروزه ای رنگ وردون عبور می کند .

این دره هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند ، صخره نوردی یکی از پرطردارترین سرگرمی های این منطقه است ، قایق سوار ، رفتینگ ، اسکی روی آب ، ماهی گیری و پارا گلایدینگ از دیگر تفریحات این منطقه به حساب می آید .

چهارمین دره ای که می خواهیم به شما معرفی کنیم کولکا نام دارد و در جنوب پرو واقع شده است

دره وردون در فرانسه

دره وردون در فرانسه

این دره عمقی بالغ بر ۴٫۱۶۰ کیلومتر دارد ، این دره عنوان دومین درۀ عمیق در دنیا را دارد ، به دلیل وجود ناظر زیبا و فوق العاده و بسیاری از فعالیت های جالب دیگر این منطقه طرفدار زیادی در میان گردشگران پرو دارد .

در این منطقه ممکن است پیاده روی کمی سخت باشد ، ولی به دلیل زیبایی های بیش از حدی که دارد ارزش این پیاده روی دشوار را دارد . یکی از هیجان انگیز ترین تفریحات این دره به دلیل عمق زیادی که دارد صخره نوردی است . در این دره نوعی پرنده خاص با نام رخ کرکس آند وجود دارد . این دره اهمیت زیادی از نظر تاریخی دارد و دلیل آن باقی ماندن تراسهای زیاد از زمان اینکاها است .

جمع آوری : تور ایران

منبع : themysteriousworld

۴ دره شگفت انگیز و بی نظیر در جهان ، ۴ دره شگفت انگیز و بی نظیر در جهان ، ۴ دره شگفت انگیز و بی نظیر در جهان ، ۴ دره شگفت انگیز و بی نظیر در جهان

.::: تورهای داخلی :::.

.::: ابر برچسب ها :::.

اخبار گردشگری ایتالیا بانکوک باکو تایلند ترکیه تفلیس تور تور آذربایجان ، لحظه آخری ، ارزان تور آنتالیا ، لحظه آخری ، ارزان تور ارزان کیش ، لحظه آخری تور ارزان کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور ارمنستان ، لحظه آخری ، ارزان تور استانبول ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور امارات تور ایران تور ایروان تور بانکوک ، لحظه آخری ، ارزان تور باکو ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور تایلند ، لحظه آخری ، ارزان تور ترکیه تور تفلیس ، لحظه آخری ، ارزان تور داخلی ، لحظه آخری ، ارزان تور دبی ، لحظه آخری ، ارزان تور قشم تور قشم ، لحظه آخری ، ارزان تور لحظه آخری ، آفرهای مسافرتی لحظه آخری و ارزان تور مارماریس ، لحظه آخری ، ارزان تور مالزی ،آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور مالزی از مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور مشهد ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 96 ، لحظه آخری ، ارزان تور نوروز 97 ، لحظه آخری ، ارزان تورهای تابستان 95 تور پاتایا ، لحظه آخری ، ارزان تور کوالالامپور تور کوالالامپور از مشهد تور کوش آداسی ، لحظه آخری ، ارزان تور کیش ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور کیش از مشهد ، آفرهای ارزان ، لحظه آخری تور گرجستان ، لحظه آخری ، ارزان جاذبه های گردشگری جاذبه های گردشگری تایلند جاذبه های گردشگری تفلیس جاذبه های گردشگری دبی جاذبه های گردشگری گرجستان دبی هتل هتل های 5 ستاره آنتالیا هتل های آذربایجان هتل های آنتالیا هتل های باکو هتل های تایلند هتل های تفلیس هتل های دبی هتل های گرجستان پاتایا پوکت چین گرجستان

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به تور ایران است بازنشر مطالب فقط با ذکر لینک مستقیم مجاز است